Skocz do zawartości

Wielki dylemat Pioneer VSX-416 lub VSX-516 Czy też Sony400 ?


marsik

Recommended Posts

Witam,
Problem jak w temacie.
Mam ogromny dylemat jesli chodzi o amplitunery:
Pioneer VSX-416
Pioneer VSX-516
Sony srt-de400

Do wczorajszego dnia byłem zdecydowany na 416 ale wczoraj zauwazylem ze 516 ma 6.1 i ma lepsze końcówki mocy...(zakręcane)
Podpinając wyżej wymienone ampliki na głośniki
Ferguson Mars (specyfiacja pod linkiem)
http://www.fudaone.najlepsza.pl/sklep/prod...products_id=190
Byłem pod wrażeniem grania tych głośników bo dają naprawde dobrze, ale....

Grając na nich na 416 słyszalny był nie za dobry bas, wiem że od tego jest sub, ale na frontach tez powinno dawac dobrze, a to dlatego ze mają wbudowane basówki z boku co widac na zdjeciach głosniów pod linkiem.
Jednak nie grało to tak jak ma grac na pioneer 416 mimo tego ze bas ustawiłem na maxa czyli +6

Natomiast w momencie podpięcia SONY SRT-DE400 zaskoczyło mnie to że efekt takiego basu jak był na pionku był słyszalny na ustawieniu skali +4 a jak dałem na +6 to było o wiele lepiej na soniaku słychac bas....

Problem teraz tkwi w tym że nie wiem czy taką ogromną różnicą było to że piosenki sły z radia(jakość bdb) i były rózne, ale basy w nich były bardzo podobne.

PIONKA VSX-516 NIE TESTOWAŁEM !!

Jednak wielu sprzedawców odradza mi SONY twierdząc że PIONEER jest o wiele lepszy i z ich dvd nie ma takich problemów jak z dvd SONY.
(Planuje zakupić Amplika+dvd)
Teraz wkońcu nie wiem co mam kupywać, bo faktycznie znajomi narzekają na dvd Sony.
Tyle ze nie mogę kupić każdej półki z innej firmy bo jakby to wyglądało icon_lol.gif

Resumując:

Proszę o pomoc w rozwikłaniu tego problemu, na temat wyboru jakiegos w wyżej wymienionych amplików.

Opisane głośniki Ferguson są wporządku ale nie odpowiada mi ich wykończenie "silver" i jeśli znacie jakieś kolumny o takim samym wyglądzie lub prawie takim samym to prosze o ich wskazanie.
Ważne aby miały bardzo podobne brzmienie i moc.

Dziękuje z góry za odpowiedzi.
pozdrawiam
marsik
icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam marsik.Zauważyłem,że wybrałeś budżetowe apmpitunery oraz (zestaw głośników'Ferguson").Z tego co piszesz,to lubisz dużo basu i twardości sopranu.Weź sobie model Sonego.Będziesz zadowolony.Jeżeli chodzi Ci o kolumny głośnikowe(wybrany zestaw jest ok,parametry wydają się świetne!!) icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony daje dużo basu ale trzeba wiedzieć, że on sztucznie podbijany i nie trzyma się liniowości charakterystyki przenoszonego pasma. Bardziej naturalny jeśli chodzi o dźwięk jest Pioneer VSX-516, i moja sugestia jest taka by, swoją uwagę skupić jednak na naturalnym brzmieniu Pioneera. Sony już praktycznie się nie liczy w systemach audio i kinie domowym, jedyne argumenty to mit byłej dobrej marki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Mam pytanko, może to trochę z innej beczki.
Chcę kupić amplituner w cenie do 1000zł. Mam kolumny Tonsil 70W - z ubiegłej epoko, ale jak dla mnie grają rewelacyjnie.
Odsłuchiwałem w sklepach Pioneera VSX-416 i 516 z różnymi kolumnami, ale prosiłem o odłączanie Woofera, ponieważ niemam miejsca w domu na skrzynkę. Wniosek wyniosłem jeden: bez woofera wielka kicha, zero niskich tonów. Dla porównania mam obecnie amplituner z ubiegłej epoki telefunkena i nigdy nie ustawiam basu ani sopranu na maksa. Posiadałem przez kilka miesięcy SONY STR-235 ( o ile pamiętam). Pozbyłem się go ponieważ dźwięk był taki sobie, myślałem, że to Sony robi kiepski sprzęt, ale może jest tak że wszystkie nowsze aplitunery bez woofera mają kiepski basik?
Proszę o polecenie mi jakiegoś sprzętu może być używany. Chodzi mi głównie o słuchanie muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...