Skocz do zawartości

ONKYO TXSR507 Czy ktoś coś wie ?


preemo

Recommended Posts

Nowy ONKYO 507 kosztuje 1250 zł myślę ze w tej cenie nie kupisz lepszego ampa ale podkreślam w tej cenie bo dorzucając parę stówek to już można kupić coś lepszego. Jak dla mnie onkio 507 ma wszystko co potrzeba.

Najlepszym rozwiązaniem dla ciebie będzie odsłuchanie tych amplitunerów co cie interesują i wtedy sam zdecydujesz jaki wybrać i czy warto dokładać do tych droższych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyla noga, kurcze pióro:]
Dziś byłem w sklepie i słuchałem ONKYO (tylko ze 607 ) podpietych do Jamo s 606. Masakra, Chris Rea brzmiał zajefajnie. Nie wiem tylko czy można go porównać z 507 ale gość z obsługi powiedział że za parę dni będą gomieć więc posłucham. Chciałbym jeszcze posłuchać Jamo s 506 bo nie wiem czy jest duża różnica.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z tych 4 ampow najlepiej zagra HK 255 ale tez jest najdroższy (2100 zł) odpowiednikiem tego ampa jest onkyo 607 (1950 zł) lub 606 (1750 zł) moze troche krzywdze HK. Natomiast HK 155 (1550 zł) można porównywać z 507 (1250 zł) w tym porównaniu lepiej zagra HK. Duzym minusem tego ampa jest to ze nie posiada dekoderów dźwięku HD a Onkyo 507 posiada te dekodery.
Tak wiec jak juz wczesniej pisałem musisz udac się na odsłuch tych 4 ampow porównać ich wposażenie, co ci będzie potrzebne a co nie i zdecydowac który wybrac.

Jeśli ja bym był na twoim miejscu to kupiłbym Onkyo 507 jak dla mnie ma wszystko co potrzeba.( Głowny argument to cena).
Ale pamietaj ze to sa tylko moje odczucia tobie moze pasowac zupelnie co innego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chciałbym jeszcze posłuchać Jamo s 506 bo nie wiem czy jest duża różnica.


Jest różnica - wynikająca m.in. z konstrukcji tych kolumn: S606 mają z przodu głośniki 2x12,7cm a z boku spory (20cm) głosnik niskotonowy, a w S506 wszystko (2x16,5cm + wysokotonowy) jest na przedniej ściance. W związku z tym S606 niżej schodza z basem. Obie kolumny mają charakter uniwersalny, ale S606 wymaga większego odstępu z boku (czyli odległość od ściany musi być większa).

Poza tym - jaką masz powierzchnię pokoju?
Sprzęt ma służyć głównie do muzyki czy do kina domowego?
Bedziesz chciał do tego kupić suba?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma 18 m2. Głośniki będą służyły głównie do oglądania filmów ale i muzyki lubię posłuchać (70/30%). Na razie kupie głośniki bez subwoofera, ale jak bas bedzie za słaby to dokupie. nie wiem czego sie spodziewać po s 506 jakości dźwięku i basu porównywalnej z s 606 czy gorszej? Poza tym s 506 hcs 3 z subwooferem kosztują tyle samo co s 606 bez niego wiec różnica w cenie jest
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo S506 nie jest demonem basu...
zresztą mimo wszystko większy model S606 też nie jest. icon_wink.gif

Zależy to też od upodobań słuchacza - w każdym razie proponowałbym jednak zakup lepszego i droższego modelu, jeżeli miejsce rozstawienia kolumn na to pozwala (jeżeli jest mało miejsca na kolumny - to wtedy mniejsze S506 z wszystkimi głośnikami z przodu). Dokupić suba będzie jeszcze czas ...

Wybór opcji zależy od budżetu (słusznie zauważyłeś, że set kolumn 5.0 S506 = kompletowi S506 z subwooferem) i preferencji - w kinie domowym (a tego będzie sporo...) sub się przydaje! Czyli jak zwykle bez odsłuchu się nie obędzie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...