Skocz do zawartości

yamaha rx-797+cdx397+KEF C7


audiofan74

Recommended Posts

Witam
Mam pokój ok 12m2, słucham różnej muzyki np: Queen, Vaya Con Dios, Michał Bajor. Interesuje mnie sprzęt jak w temacie, słucham też radia. Chciałbym , aby to był nowy sprzęt, w internecie można się naciąć na używki, a na żywo zjexdzić pół Polski to raczej nie interes i do tego trzeba się jeszcze znać co sprzęt jest wart. Kolumny powinny być z otworem z przodu, naczytałem się różnych opini i stwierdziłem, że w moim przypadku łatwiej je będzie ustawić. Chciałbym , aby ktoś kto może ma taki zestaw wypowiedział się czy jest z niego zadowolony, a może ktoś ma inne zdanie, chętnie wysłucham.

z góry dzięki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kolumny dobrałeś dobrze, a właściwie markę, bo KEF do takiego lekkiego rocka, brzmienia gitary, wokal (Freddie, wiem coś o tym icon_wink.gif) są świetne, wydaje mi się tylko, że lepiej byś zrobił kupując IQ50, a nie C7. Pokój masz mały nawet podstawki dałbyby radę spokojnie, więc nie potrzbujesz dużych podłogowców, a masz szansę za prawie tą samą cenę wziąć model z wyższej serii, który bez problemu da sobie u ciebie radę.

Co do elektroniki to nie polecam nowych Yamah AX-.../CDX-..., w moim odczuciu grają sucho i jeśli już to trzeba je zestawić z ciepłymi (możnaby rzec zamulonymi kolumnami), żeby jako tako się spisały, ale moim zdaniem można kupić lepszą elektronikę. Choćby system Harman/Kardona HK3390 (albo wyższy 3490) i do tego odtwarzacz HD980. Oczywiście to tylko przykład, bo może się okazać, że tobie Yamaha się spodoba. Takie jest jednak moje zdanie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie............
Tak naprawdę nic sie na forum nie zmieniło, ciągle te same problemy oraz tematy, jedynie przybywają nowe osoby icon_smile.gif Co do YAMAHY modelu amplitunera w tytule, jest to bardzo udany wzmacniacz tego producenta - o przyjemnym i dość naturalnym dźwięku. Sam jestem wielkim fanem tej marki i staram się śledzić jej nowości, by być na bieżąco. Oczywiście jak w każdej innej firmie - są modele bardziej, lub mniej udane. Ten powinien być z tych bardziej udanych!!! W ogóle jeśli chodzi o sektor w którym Yamaha jest specjalistą, to właśnie wzmacniacze, bo żródła raczej traktuje jako uzupełnienie swojej oferty. Choć i tu ma swoje gwiazdeczki. Model CDX-397, no cóż nie jest to wybitny odtwarzacz, ale zupełnie poprawny w swoim sektorze cenowym. Co do subiektywnych odczyć pacio94 i rzekomym suchością brzmieniowym dotyczącym YAMAHY, to mam szczere wątpliwości takiej interpretacji.......... A już doborem zamulonych kolumn do takiego brzmienia jest jakąś anomalią, podważającą wiarygodność takiej wypowiedzi. Porównując DENON-a z YAMAHĄ - w tych samych sektorach cenowych i w bezpośrednim pojedynku: ten pierwszy stawia na dynamikę, a bardziej subtelna jest Yamaha. Obaj producenci są po jaśniejszej stronie przekazu, z wykluczeniem starszych modeli YAMAHY min. mój procesor icon_smile.gif Warto zwrócić oczywiście uwagę na innych producentów: MARANTZ, H/K itp., ale musisz sam ocenić co tak na prawdę chcesz w dźwięku uzyskać............ Co do KEF-a to rzetelny producent i pomysł pacia94 z IQ50 jest trafny, dorzuciłbym sprawdzenie jeszcze DALI IKON 5 icon_smile.gif to druga moja marka..................

P.S. Poczytaj sobie testy z AUDIO
http://audio.com.pl/testy/yamaha-rx-797:5
http://audio.com.pl/testy/yamaha-cdx-397:3

Ale przede wszystkim postaraj się o odsłuch!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...