Skocz do zawartości

Zestaw KD


keraj38

Recommended Posts

Witam serdecznie, proszę o pomoc w doborze KD a jestem zielony w tym temacie i trochę się gubie jak słucham opini sprzedawców.
Ma to być w pokoju pow. 18m2, (5,3x3,6) wys. 2,5m, 70% filmy (kablówka, dvd, divix, w przyszłości BD), 30% muzyka (rock, blues i podobne kawałki),
Na amplituner i kolumny chciałbym wydać 5tys zł na początek, dvd czy BD na razie nie potrzebny,
w przyszłości (ok.7 msc) chciałbym podłączyć stereo amplitunera, czy to ma sens robić zakładając że na początek wydaję 5tys.zł?
Podobno YAMAHA RX863 ma możliwość podpięcia wzmaczniacza stereo, a może są jakieś inne w podobnej cenie.
Z góry dziekję za pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla ciebie inne propozycje, a mianowicie:
H/K AVR255
Denon AVR2309
ONKYO TX-SR706
Wszystkie maja PRE-OUTa dla 7.1, moim typem jest H/K przy czym funkcjonalnie typowo wygrywa chyba ONKYO (moje odczucia), Denona sam używam i nie mam mu nic do zarzucenia, ale skoncentruj się na H/K.

Co do głośników to za 2500zł mam trzy zupełnie odmienne propozycje, każda ma swój charakter i na pewno nie można powiedzieć, że ich dźwięk będzie zbliżony.
KEF C-series 5.0 (C5) (mówi się o lekkich niedoborach basu co w KD nie jest pożadane, ale jak dorzucisz suba to nie będzie problemu, a do stereo to jest mój typ, lekki rock (Pink Floyd, Queen) cudo, gitarka wokal to jest to co te głośniki oddają najlepiej, poza tym przestrzeń; z dodatkową końcówką będą wyśmienite)
DALI Concept 5.0 (Concept 6) (duńskie granie, ciepło, ale bez zamulania, mocny basik, ale bez podbarwień, tak naprawdę ciężkie do opisania; marka ma swoich fanówk, którzy jak raz kupią to potem tylko pną się w górze w ofercie icon_wink.gif)
Klipsch Synergy 5.0 (F2) (dynamika, niezły bas, lekkie cofnięcie średnicy; w kinie ekstra w stereo specyficznie, ale do rocka ok, blues też nie powinien być zły)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź.
Rozumiem że YAMAHA RX 863 odpada. Mam pytanie jeszcze o takiego ampli MARANZT SR5003, czy wart jest zaineresowania, i ile max można za nie go dać.
Mam również pytanie odnośnie rozmieszczenia Kolum KD, lepiej żeby fronty były na ścianie 5,3m czy 3,6m.
Teraz idę posłuchać tych trzech zestawów. Mam nadzieję że w sklepach (3miasto) będąje mieli do odsłuchu.
PZD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skreślaj tak od razu Yamahy, ja bym zaczął od H/K, ale później już konkurencja jest bardzo zbliżona (ONKYO, Yama, Denon). Co do Marantz to dobre ampy, ale jednak stereo im lepiej wychodzi icon_wink.gif

Odnośnie ustawień to poczytaj sobie artykuły naprawdę bardzo pomocne dla początkujących, sam się na nich opierałem.
Art 1 (ogólne info, akustyka)
Art 2 (system wielokanał ustawienie)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wybór padł na DANONA, i to niestety na AVR-3310 (w sumie to się bardzo cieszę), ale kolumny to będę musiał kupować w ratach.
No i nie wiem jakie kolumny brać pod uwagę, jak na razie rozpatruję WHARFEDALE evo2 30 i WHARFEDALE evo2 center, czy macie może jakieś inne propozycje.
Z niecierpliwością czekam na wasze opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za sugestie, jadę dzisiaj na odsłuch kolumn KEF IQ, DALI Ikon i oczywiście WHARFEDALI evo, Klipsch Reference podobno nie mają. Czy wszędzie biorą kasę (50zł) za odsłuch?
Podobno jak się u nich kupi, to za zapłatę za odsłuch dają rabat na zakup kolumn, ale czy to się opłaca?
Zobaczę na co padnie wybór, a później będę się martwił gdzie kupić.
Mam też nadzieję, że w zrozumiały sposób dla mnie wyjaśnią wszystkie możliwości jakie stwarza 3310.
PZD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że sklep pobiera 50zł za odsłuch nie jest wcale normalne (no może pożądane, bo nie sprawdzałem za dużo sklepów). Tam gdzie odsłuchiwałem różne sprzęty (Audioforte, Audiopunkt, Denon-Galeria Mokotów, ten na al. Krakowskiej; wszystko Wa-wa i jeszcze DELTA Audio w Częstochowie) nie pobierali opłat. Jednak jeśli ci to zwrócą to nie będzie problemu icon_wink.gif

Wiadomo zabezpieczają się przed napaleńcami co nie maja na czym słuchać i chodzą po sklepach icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
w końcu wybrałem, będzie to na razie zestaw AMPLI denon avr 3310 + Wharfedale onyx 300 + center 2,
no i oczywiście mam teraz problem z kablami kolumnowymi, jakie kupić do tego zestawu, czy na początek kupić jakieś najtańsze a potem szukać tych właściwych, co możecie zaproponować lub doradzić,
z niecierpliwością czekam na pomoc
PZD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc, sprzęt już jest, na początku byłem załamany jak je usłyszałem, teraz jest ok, i robi się coraz lepiej, no to pora nauki obsługi, jakbym miał problemy to pozwolę sobie zadać pytania w tym wątku.
Jeszcze raz TOBIE dziękuję pacio94.
Teraz wiem że nie ważne ile kolumna kosztuje, ale jak gra, no i oczywiście najwięcej zależy od upodobania.
PZD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...