Skocz do zawartości

Sprzęt VINTAGE oraz CLASSIC ...


RoRo

Recommended Posts

 w te "X" bym się nie bawił jeżeli myślisz o winylach, a później o pre-ampie lampowym z wbudowanym RIAA to polecam J-AS 71, lub 77 mają wejście bezpośrednie na końcówkę mocy/ pomijasz wtedy przedwzmacniacz, jest to ważne/ a też ma wyjście na inną końcówkę mocy /wtedy sterujesz nim z J-ASa z jego przedwzmacniacza/ . Jest też J-AS 44 z dodatkowym EQ, ale bez dodatkowego wyjścia.

Z praktyki dodam że słuchając J-SAa nie używam żadnych dopalaczy / korekcja barwy dźwięku jest na "0" itp./ dlatego polecam dynamiczne dobre kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil.
podpinasz gramofon ---> preamp ---> REC (in) w szpulowcu ---> PLAY (out) w szpulowcu ---> wejście w Haiku.

A poziom wysterowania  i tak przecież ustawiasz w szpulowcu na wycieraczkach.

Karol,
Czy stare A-Xy to dla Ciebie zabawki?
A-X7 czy A-X9 też nie polecasz 🙂

... i nie napisałeś jakie ZERO miałeś.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2019 o 00:10, Kamill00 napisał:

"Nadejszła wiekopomna chwila......"

 

No nieźle pojechałeś :) Gratuluję zakupu!

Jak szukasz fajnego tranzystora, to polecam Ci MBL 8004. Wygląd może nie jest jakoś specjalnie "vintage", ale naprawdę już dawno nie słyszałem tak dobrze grającego tranzystora. W swojej cenie chyba będzie trudna do pobicia... Szkoda, że mam u siebie tylko jedną sztukę. Aż się prosi żeby podpiąć dwie końcówki w dual mono O.o

 MBL-8004-Audio-Autonomy.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kamill00 napisał:

@Karol64208 napisz mi jak zgrywać winyle mając gramofon-preamp-wzmacniacz (co podpiąć pod co).

Mój wzmacniacz Haiku Bright MK3 nie ma "OUT"

Np. do DSD może być?... KORG DS-DAC 10R zgrywa winyle do DSD, po za tym pod Win/Mac OS działa jak (prawie) zwykły DAC. Koszt przetwornika:  1.000zł (JP) <~> 2.500zł (PL, niestety...) http://hd-opinie.pl/28631,audio,recenzja-korga-ds-dac-10r-czesc-1-2-aktualizacja-nagrywanie.html 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, myślę, że najlepiej w takim wypadku kupić pre, ktore byłoby do kompletu. To prawda, ze nawet na poczatek mozna sluchać nawet na samym potencjometrze i dozbierać do pre. Wazne jednak zeby nie spocząć na samej końcowce. Wzmacniacze mają bardzo rozną konstrukcję ale zadko ktory dobrze zagra bez pre.

Panowie, zaskoczyliscie mnie tym MBL. Kompletnie, nie znalem go. Nawet w internecie go nie widzialem, nie mowiac na żywo :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, RoRo napisał:

Kamil.
podpinasz gramofon ---> preamp ---> REC (in) w szpulowcu ---> PLAY (out) w szpulowcu ---> wejście w Haiku.

A poziom wysterowania  i tak przecież ustawiasz w szpulowcu na wycieraczkach.

Karol,
Czy stare A-Xy to dla Ciebie zabawki?
A-X7 czy A-X9 też nie polecasz 🙂

... i nie napisałeś jakie ZERO miałeś.

Pozdrawiam

Witam, 

byłem zajęty ale teraz odpowiem.

Żadnego "X "nie polecam dla kogoś kto chce swój sprzęt w miarę dopływu gotówki rozbudować, bo to co kupi będzie musiał się pozbyć i wymienić na lepszy. Dlatego z vintange poleciłem J-AS 77 lub 71 / mają bezpośrednie wejście na końcówkę mocy a także wyjście z pre-ampa na inna końcówkę. Swojego mam od końca lat 70, trochę różnego sprzętu przesłuchałem starałem się żeby były te same kolumny i dlatego mam porównanie.

Ewntaualnie JAS-y  niższe 22, 44

JAS 77 był flagowym wzmacniaczem JVC tak jak kaseciak KD-A7 po raz pierwszy zastosowali ANRS 

W latach 90 miałem ZERO- 6 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit więc co proponujesz zrobić ???

Masz na myśli jakiś konkretny zestaw ?

Ja z pumpurkiem transakcji wymiany nie dokonam, tak więc Yamaha CR 1020 odpada, ponieważ płacić za nią 1700 zł gdzie sprzedają się po 1300 to nie zamierzam.

P.S od początku mojego tematu ominęliśmy firmę Marantz.......dlaczego? taka lipa?

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lata mienione pomiń Marantz-a i Denon.

przesłuchiwałem jej przed zamianą 22 na 77 i niestety:(

Jedynie po zakupie 77 kilka miesięcy później miałem okazję słuchać Bang & Olufsen, to był piękny dźwięk ale na firmowych kolumnach, tylko słuchałem.

Z Denona miałem kilka miesięcy CD-gold ale do czasu pierwszej burzy. Grał świetnie/ dynamika dźwięk z CD był miły/

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te niektóre egzemplarze są tak mało popularne że nie wiem jakimi kwotami się poruszać.....

Obecnie rozmawiam z człowiekiem odnośnie JVC JA-S71. Jedyny egzemplarz na całym rynku wtórnym I weź tu człowieku bądź mądry czy takie i takie pieniądze to rozsądna cena za taki sprzęt.

Yamaha CR 1020 sprzedano za 1300 zł......

Pumpurek chce 1700zł, a jakiś gość z Warszawy 2200zł ( chyba że nie doczytałem że gratis dorzuca całe mieszkanie 😁).

Niektórzy ludzie to chyba na głowę po upadali.....

@Karol64208 powiedz mi...... jak cenę za JA-S71 zbiję do 1200zł to jest sens to brać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kamill00 napisał:

Te niektóre egzemplarze są tak mało popularne że nie wiem jakimi kwotami się poruszać.....

Obecnie rozmawiam z człowiekiem odnośnie JVC JA-S71. Jedyny egzemplarz na całym rynku wtórnym I weź tu człowieku bądź mądry czy takie i takie pieniądze to rozsądna cena za taki sprzęt.

Pytanie czy kupujesz w późniejszym czasie pre-amp lampowy z RIAA jezeli tak to polecam. 

Piszę też o swoich testach nowego pre-ampa z RIAA. Na końcówce mocy JAS-77 naprawdę brzmi wspaniale, przede wszystkim na małej mocy ma dynamikę dźwięk.

Liczą na naiwność kupującego i na wygląd sprzętu, ale sprzęt musi grać a nie wyglądać

Na Ebay-u ten model 77 chodzi powyżej 600 eu , 71 nie spotkałem, może być podobnie możesz  sprawdzić w archiwum.

Przy zakupie musisz się dowiedzieć czy nie był naprawiany, szczególnie końcówki mocy, bo jak w lampach w tranzystorach jest ważne żeby oba kanały były z parowane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Karol64208 napisał:

Przy zakupie musisz się dowiedzieć czy nie był naprawiany, szczególnie końcówki mocy, bo jak w lampach w tranzystorach jest ważne żeby oba kanały były z parowane. 

Jasne Karol, tylko kto Ci się przyzna......a ja się nie poznam na tym - taka prawda.

Sprawa wygląda następująco-są 2 opcje:

Yamaha CR 1020 z Warszawy, gdzie sprzedający mnie ostrzega że do niej potrzebne są "wyjątkowe kolumny" , ponieważ jak mi ją włączy i da porównać ze sprzętem Luxmana podpiętym pod te same kolumny to stwierdzę, że Ta Yamaha jest uszkodzona ( Trochę mnie zaniepokoił tym że tak powiedział).

JVC JA S 71 - 50km od Warszawy, 500zl taniej od Yamahy...... i w zasadzie tyle.

Co radzicie?

2 minuty temu, Karol64208 napisał:

będziesz odbierał go osobiście, czy przesyłka? Jakie masz teraz kolumny by go sprawdzić czy Ci odpowiada? 

Osobiście, ale nie będę jechał do gościa ze swoimi kolumnami ( to nie amplituner za 20 000 zł) które i tak będą należeć do innego zestawu........ponieważ ( może nie śledzisz wątku od początku) zakładam drugi system gdzie na razie mam tylko źródło Teraz chcę dokupić wzmacniacz a na samym końcu kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić możesz w prosty sposób wzrokowo, odkręcić pokrywę i czy kurz leży na radiatorach i elementach wzmacniacza, powinien być równo nad otworami pokrywy rozmieszczony, to tak na oko. 

Jest mała szansa by je uszkodzić bo mają układ zapobiegający uszkodzeniu, przeciwzwarciowy.

Poza tym po załączeniu po ok 2-3 sek. powinieneś usłyszeć "pstryk" jak przekaźnik dołączy końcówkę mocy i powinien grać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...