Skocz do zawartości

Sprzęt VINTAGE oraz CLASSIC ...


RoRo

Recommended Posts

Do sypialni lepiej pliki. Np. Chromecast audio, dac, Tidal, Deezer. Uwierz mi z autopsji wiem, że jak leżysz w łóżku to wygoda przede wszystkim. 😊

Gramofon już widzę masz, co to za sprzęt? 

Przed zakupem gramofonu, wstaw ten co masz i sprawdź czy będzie Ci się chciało wstawać zmieniać stronę. Jak tak to kup. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
3 godziny temu, audiowit napisał:

To monitory.

ciekawe jak to zdefiniowałeś:S

" Monitory to kolumny dwudrożne w 98% wykorzystywane w systemie głośników najczęściej  na estradach i w studiach czy obecnie do kina domowego i nie jest istotne czy są duży czy małe, czy też pod skosem, natomiast  kolumny do stereo są trójdrożne / niskie, średnie, wysokie tony/ i też nie ma znaczenia czy podłogowe czy podstawkowe"

Pozdr.

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc powiem tak te "głośniki" potrzebują dużą scene i dużą powierchnie. Dlaczego? Bo jak siedze bliżej niż 2m dzwięk jest dupiaty, jakość jest dopiero przy przynajmiej 2m od sceny, oczywiście mówimy to o głośności przy godz 9, tu jest 101db, na godz 11 jest za głośno.

 co dk charakterystyki.Grają  wyrazistą górą i nie wylewającym się basem. Słuchałem wcześniej na Tannoyach M4 tam z BR bas był wylewający się i kleisty. Jeden i drugi dół mi się podoba. 

Co do mojego DIY, temat rzeka, powiem tylko lampa w SE to jest to, preamp phono na lampach daje tak wysoki poziom, że aż nie wiem jakiego DACa kupić żeby w cyfrze ten poziom osiągnąć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MDMA66 napisał:

Co do mojego DIY, temat rzeka, powiem tylko lampa w SE to jest to, preamp phono na lampach daje tak wysoki poziom, że aż nie wiem jakiego DACa kupić żeby w cyfrze ten poziom osiągnąć...

Na pewno gra inaczej niż na elementach połprzewodnikowych. Niestety układy lampowe dostarczają z dużą dawką emocji, które to można przełożyć na poziom, sporo zniekształceń harmonicznych 😉

Jeżeli DAC miałby taki jak wyżej poziom reprezentować to może warto pomyśleć o takim z lampami w stopniu analogowym lub najbardziej neutralny żeby czegoś nie sknocić. 

Witek @audiowit doradź Koledze. Masz w tej materii ogromne doświadczenie. Warto się dzielić tym dobrem 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do znudzenia. Matrix xsabre. W cenie 2.5kzł i 2 razy wiecej nic ciekawszego nie znalazłem. Oczywiscie z uzywkę.

Albo diy od mojego znajomego ;). Jeszcze w fazie testow ale niezwykle obiecujaco. Pytanie tylko do czego potrzebny ten dac.

MDM jesli moge poprawić. Nie mowi się od sceny tylko bazy ;).

Tak dla potomnych, ktorzy bedą szukali dac do muzyki powaznej, coś wybitnego ( niestety tylko w powaznej ) i też raczej dla tych z grubszym portfelem.

20191111_145355.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audiowit napisał:

Koledzy podpowiadają żeby nie wchodzić z Tobą w dyskusję, więc się przychylam. 

I tu mają rację, co do drugiego zdania 

4 godziny temu, audiowit napisał:

Mogę tylko doradzić douczenie i poznanie historii audio.

mam nadzieję że nie uczysz w szkole, bo jak widzę twoja wiedza jest na poziomie portali i reklam.

Polecam dokształcenie się i poczytanie prawdziwej histori, myślę że znasz angielski,  a jak nie to podpowiem jest tłumacz na googlach.

https://en.wikipedia.org/wiki/Studio_monitor

to dla tych którym nie chce się czytać całości;

Cytat

Monitory studyjne są głośniki w obudowach głośników specjalnie zaprojektowane do zastosowań profesjonalnych produkcji audio, takich jak Studia nagraniowe , filmowej , studiach telewizyjnych , studiach radiowych i studiach projektowych lub domu, w którym dokładna reprodukcja dźwięku jest kluczowa. W przypadku inżynierów dźwięku termin monitor oznacza, że głośnik jest zaprojektowany do wytwarzania stosunkowo płaskich (liniowych) odpowiedzi fazowych i częstotliwościowych......

Istnieją również monitory studyjne przeznaczone do użytku w średnim lub dalekim polu. Zwykle są one używane w środowiskach filmowych, w których ważna jest symulacja większych obszarów, takich jak kina. [1]

Ponadto monitory studyjne są wykonane w bardziej wytrzymały fizycznie sposób niż domowe głośniki hi-fi; Podczas gdy domowe głośniki hi-fi często muszą odtwarzać tylko skompresowane nagrania komercyjne, monitory studyjne muszą radzić sobie z dużą głośnością i nagłymi wybuchami dźwięku, które mogą się zdarzyć w studio podczas odtwarzania niemasterowanych miksów.

Pozdr.

4 godziny temu, Kubakk napisał:

To samo tyczy się Ciebie :D 

też Ci polecam:D

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman, ale xsabre to już 2.5kzł i można z nim na dluzej się zaprzyjaźnić. Majtka pokazałem bardziej jako ciekawostkę. U mnie niestety nie wytrwał rywalizacji z ... innym chińczykiem. Ale gdybym sluchał wyłącznie klasyki, to Maytek by został.

Mdm z tańszych dac niestety nic nie polecę, bo się nie znam. No może xiangsheng 05. Z tym, ze on ma wyraźny charakter. Jest po prostu ciepły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...