Skocz do zawartości

Problem z amplitunerem SONY STR-DE495


sercabit

Recommended Posts

Witam,
Moj kolega ma powazny problem.
Jego mlody kuzyn poprzestawial cos pilotem w amplitunerze i dziala tylko centralny glosnik. Jak sie kombinuje ustawieniami z pozycji wzmacniacza, czasami slychac leciutki cichutki dzwiek z przednich kolumn (byc moze z tylnich tez, ale mial odpiete, bo nie chodza i tak). Ze srodkowego wszystko smiga.
Wczesniej bylo wszystko dobrze. W sumie nie wiadomo czy to pilot, ale nie da sie pilotem nic zrobic bo go nie ma. Mlody poprzestawial i pilot spadl mu pozniej z balkonu. Nie bylo nawet po nim co zbierac.

Myslalem, ze poszly koncowki mocy, ale przeciez on ma zabezpieczenie. Zreszta nie raz, jak kumpel przesadzal z glosnoscia muzyki, to amplituner sie sam wylaczal do "ostygniecia".

Zna ktos moze ten model? Wie ktos jak pomoc?
Bardzo bym prosil o pomoc, bo nie mam pojecia jak to zrobic, a obiecalem mu, ze to zrobie. W sumie nie znam sie za dobrze na domowym sprzecie audio. Jestem DJ'em i poczatkujacym realizatorem, ale domowy sprzet jest mi obcy.

Tutaj mozna pobrac instrukcje do tego modelu w jezyku PL. Ja nic tam nie znalazlem, ale moze ktos kto sie zna znajdzie odpowiedz:
http://diplodocs.pl/instrukcja-obslugi-uzy...NY/STR-DE495-_O


Dzieki wielkie za pomoc.
Moja dozgonna wdziecznosc gwarantowana.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam panelu frontowego i przycisków na tym Soniaku. Więc tak na szybko ...
Na szczęście sporo rzeczy (w niektórych modelach nawet wszystkie) można ustawiać również z panelu frontowego, a nie tylko pilotem

Na początek sprawdź, czy kolumny przednie są prawidłowo podłączone do zacisków z tyłu amplitunera.
Czy masz jakieś urządzenie (np. CD) podłączone analogowo - tzn. parą RCA (cinch). Jeśłi tak to wywołaj je i sprawdź (prawy przycisk - INPUT MODE) czy jest określone jako ANALOG

1. Przełącz na TUNER i jakieś źródło analogowe i wywołaj tryb DIRECT albo któryś z trybów kinowych, potem STEREO.
Jest tam przycisk 2CH (dwukanałowy dźwięk) oraz AFD (Auto Format Decode).
2. Sprawdź, czy po lewej stronie od wyświetlacza jest przycisk wyłączający lub przełączający kolumny (w wyższych modelach jest pokrętło lub przycisk, który wyąłcza kolumny, uruchamia parę kolumn A, potem B, potem razem A i B)
3. W SONIAKACH zazwyczaj możesz dla każdej kolumny oddzielnie podać wzmocnienie/ściszenie od +10dB do -10dB oraz balans lewo - prawo dla trybu stereo

Pozdrawiam - ale ciąg dalszy dopiero wieczorem, bo nie wchodzi mi instrukcja do tego modelu i muszę ją znaleźć gdzie indziej (lub fotki przodu) a muszę już kończyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...