Skocz do zawartości

Brak kabli do podłączenia kolumny-wzmacniacz


Recommended Posts

Witam. Może dość prosty problem ale dla mnie nie icon_razz.gif po prostu zostałem posiadaczem nowych kolumn i nie mam kabli nie wiem jakie tam pasują icon_razz.gif Chce zastąpić nimi stare kolumny które do wzmacniacza podłączone były na drutach że tak powiem icon_razz.gif
Wstawiam foto:

Proszę o pomoc jakie kable są potrzebne, nazwa końcówki itd icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel powinien mieć 2-2,5 mm2 przekroju no i oczywiście musi być kablem głośnikowym icon_smile.gif
To wydatek od kilku zł za metr bieżący do .... ograniczeń z góry w zasadzie brak icon_wink.gif, w zależności czy piszący będzie należał do "słyszących grę kabla" czy "do niesłyszących" - ja jestem w tym temacie mocno sceptyczny.
Do do samego podłączenia -> każdy szanujący się kabel ma jeden z przewodów znaczony (zwykle czarną linią na izolacji na całej długości) - podłącz znaczony przewód do + (czerwone) i w kolumnie i we wzmacniaczu, identycznie w obu kolumnach. Znaczenie ma tu podłączenie identyczne, a nie (oczywiście) czy przewód znaczony czy nie znaczony do + podepniesz.
Podłączyć możesz na klika sposobów -> wtykami bananowymi (wtykasz do widocznej na foto dziury i tyle), widełkami (odkręcasz odrobinę nakrętkę (tę na foto), pod nią widełki i dokręcasz) oraz bez dodatkowych zakończeń, skręcony elegancko (żeby nic nie sterczało na boki - zwarcie obu wtyków w kolumnie grozi szybkim i niechlubnym końcem kolumny!!!) drut (po zdjęciu izolacji z ok 5 mm) wtykasz w dziurkę w "śrubie", którą zobaczysz po odkręceniu o kolka obrotów nakrętki (tej z foto) i dokręcasz mocno, acz bez zbędnej przesady (żeby przewodu nie uciąć icon_wink.gif )
Powodzenia.

PS. Zerknij TUTAJ i TUTAJ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystko kupione zrobione i tak dalej icon_smile.gif Dzięki za tak dokładna instrukcje icon_biggrin.gif
Mam jednak problem ze wzmacniaczem icon_neutral.gif jak podłącze dwie kolumny to jedna ciszej gra;/ i nie jest to wina kolumny bo jak podłącze odwrotnie to ta druga ciszej gra a ta pierwsza dobrze... Ogólnie mam tam 4 wejścia, kombinowałem jakieś ustawienia stereo czy tam inne próbowałem i ciągle to samo gdy podłącze obojętnie która kolumnę do jednego gniazda to działa ale do innych gniazd strasznie cicho ;/

Podobno coś z końcówką mocy ale o co chodzi to ja nie wiem icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co się dzieje jak podpepniesz sprzęt pod inne gniazdo. Np. zamiast pod CD to pod AUX czy TUNER.
Poza tym - czy balans działa Ci prawidłowo? Jak masz w pozycji środkowej to która kolumna gra ciszej - czy możesz to zniwelować dając odpowiednio mocniejsze wzmocnienie?

Poza tym podaj jeszcze trochę informacji ...
Jaki masz wzmacniacz i co masz do niego podpięte?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...