Skocz do zawartości

Gramofon Marantz TT-42


Recommended Posts

Witam szanowne grono icon_smile.gif

Przymierzam się do kupna gramofonu, mam już kilka typów i szukam potwierdzenia u fachowców.
Założenia budżetowe nie pozwalają na przekroczenie 1kPLN.
Amplituner który posiadam (Pioneer VSX-416) nie posiada wejścia PHONO, więc wbudowany przedwzmacniacz byłby wskazany.
Z pobudek osobistych preferuję sprzęt nowy (gwarancja), chyba że używany znacznie tańszy od założonego budżetu icon_wink.gif

OK, żeby nie było- nie oczekuję gotowych odpowiedzi. Z moich poszukiwań wyłaniają się następujące modele:

Gramofon Thorens Mini Silver (z wkładką DN251S), 999PLN ale chyba bez p.wzmacniacza, czyli +300PLN?
http://sklep.bestaudio.pl/gramofon-thorens...51s-p-2053.html

Pro-Ject Debut III z wkładką OM5e GwPL + gratis, 999PLN, chyba też bez p.wzm.?
http://sklep.fusic.pl/p,pl,2164,pro-ject+d...pl++gratis.html

No i wreszcie; Marantz TT42 GwPL
http://sklep.fusic.pl/p,pl,1682,marantz+tt...pl++gratis.html

Moje pytanie do Marantza, czy Line output Stereo to wyjście liniowe 500mV, czyli sygnał który mogę puścić na klasyczne AUX w ampli?
To by rozwiązywało problem z p.wzmacniaczem icon_smile.gif

Czekam na Wasze opinie odnośnie tych typów, a może nie wziąłem czegoś pod uwagę?

P.S. Jakieś sklepy w Krakowie gdzie można dostać ten sprzęt w tych cenach?

Regards!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz - to śmiało można kupić uzywany przedwzmacniacz.
Np. ProJect, Cambridge Audio (Azur 540P, 640P) czy NAD jako używki będa kosztowały połowę ceny nowego - czyli w cenie tańszego modelu (nowy) możesz kupić lepszy (i droższy) używany albo dołożyć do gramofonu.
Poza tym jeśli kiedyś pójdziesz w lepszy sprzęt to nie będzie problemu z odsprzedażą w zbliżonej cenie (150-200 zł za podstawowe modele).

Ważne, by był to wyrób firmowy (zresztą wskazuje na to podana cena ok.300zł za preamp).

Poza tym Twój amplituner nie należy do rewelacji w stereo (podobnie jak większość amplituner KD w tej cenie...), więc nie ma co szaleć (chyba, ze zamierzasz wymienić amplituner na lepszy model czy pójść w stereo) z wysokimi modelami gramofonów czy preampów gramofonowych.
W każdym razie zakres cenowy w którym szukasz gramofonu (tysiąc) jest rozsądny...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Denona DP-300F, co prawda zakup oddzielnie pre-ampa da lepsze efekty dźiękwe, ale do twojego ampa spokojnie wystarczy do co oferuje Denon. Co prawda jego cena standardowa to 1600-1800zł, ale jak poszukasz to za 1000zł kupisz. Ja swojego kupiłem właśnie za równego tysiaka, bez znajomości, po prostu po nowym roku w salonie Denona (Galeria Mokotów) była wyprzedaż wystawy i dostałem go o te 40% taniej. Preamp wbudowany gra lepiej od tego, który jest w Denonie AVR2809, więc tragiczny nie jest.
Naprawdę polecam, sam myślałem o Pro-Jectcie i Marantzu, ale Denon jest właśnie lepszym tym pre-ampem, który zapewni tzw. święty spokój, a zawsze można go wyłączyć i dodać zewnętrzny icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...