Skocz do zawartości

Nowa Chylińska. Co Wy na to?!


Recommended Posts

Ja też stanę w obronie Agnieszki Chylińskiej!!!!
Czy ktokolwiek z Was zagłebił się w głosie Agi, czy tylko oprawa muzyczna Was absorbuje? Bo właśnie Agnieszka Chylińska udowadnia, że nie jest artystką z jednej szuflady, ma doskonały głos i niesamowitą elastyczność wokalną. Mam jej wszystkie płyty te z ONA jak i tą solową, teraz po odsłuchaniu nowego utwory na pewno poszerzę kolekcję icon_smile.gif Uważam, że wokalnie jest doskonała, a że gatunek ala muzyka Reni Jusis i co z tego - jeśli nadal jest błyskotliwa, zadziorna i prefekcyjna w tym co robi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Mamy już NIEBO, nieco bardziej spokojne...
Radi73, co do Agi, to fajnie, że wywołała taką dyskusję, teraz możemy pomyśleć, na ile artysta jest niewolnikiem swojego wizerunku. Czy ma prawo się zmienić. Przeczytałam wywiad w Przekroju, wysłuchałam tego z Plejady, ale nawet i bez tego Chylińską rozumiem. Mnie pierwsza piosenka nie powaliła - mogę przy niej potańczyć. Mam inny gust muzyczny i tylko tak na nową Agę patrzę. Rozumiem jednak największych fanów, dla których była ona wyznacznikiem pewnej postawy, rockową, ostrą, silną babką, z którą pewnie niektórzy w jakiś sposób się utożsamiali. Wiadomo jak to jest z idolami. A tu nagle słyszymy, że wszystko to, co robiła, nie było dla niej, a dla brata, kolegów z zespołu itp...Nie była autentyczna? Tak ją teraz niektórzy odbierają....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teksty, delikatnie mowiac nie powalaja. Utwor Niebo:
"jestes dla mnie piekny tak,
ze brakuje tchu gdy widze cie,
kochac Cie to straszny czas ..."

Poza tym to juz kolejny utwor w, ktorym slysze w tle sample z daaawnych czasow,
ktore charakterem przypominaja podklad do gier Commodore czy Atari (szczegolnie utwor "nie moge Cie zapomniec" - w tle minuta 1:50 icon_smile.gif )
Wtajemniczeni beda wiedziec o co chodzi icon_wink.gif Hehe, No takie mam skojarzenia, od pierwszego uslyszenia icon_smile.gif

Chylinska spiewac na pewno potrafi, ale w tej odslonie - kompletnie mnie nie przekonuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj premiera płyty. Pozwólcie,że przedstawię swoją opinię.
Płyta nie jest rewelacyjna w porównaniu do twórczości o.n.a. , ale przestańmy to już porównywać.
Jest kilka naprawdę dobrych kawałków, w sumie poza 'Nie mogę cię zapomnieć' uważam, że jest udana, bardzo elektroniczne brzmienia. Taki trochę chillout na dobrym poziomie, teksty są ok - w stylu Agnieszki.
Myślę, że bardzo dobra płyta do słuchania przy winku i do łóżka icon_wink.gif
pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Czyżby Marco obrońca tradycji skapitulował? Ja, jak już wspomniałam w innym wątku, nieco się z płytą oswoiłam. Przyznam szczerze, że nawet zaczyna mi się podobać - zupełnie obce są mi takie rytmy, na co dzień słucham innej muzyki, ale...brzmienie ciekawe, wpada w ucho, sporo elektroniki w połączeniu z głosem Agnieszki daje całkiem ciekawy efekt mówiąc szczerze. Teksty może chwilami nieco banalne, ale sumarycznie nie wypadają najgorzej. Osobiste. Widać, że Chylińska przeszła absolutną metamorfozę. Nadal jednak ucho boli, gdy mówi o wzruszeniu z obecności na liście RMF-u. Zobaczymy, co będzie robić w muzycznym życiu dalej. To na razie tyle, pobieżnie bardzo, może się jeszcze wyprodukuję... icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nowej płyty Chylińskiej nie kupiłem i tak chyba pozostanie.
Znam ją tyle ile usłyszałem tu i tam.
Nie pasuje mi takie śpiewanie do niej. Jakoś mi okropnie koniunkturalizmem zalatuje -> taka Doda na czarno icon_twisted.gif
Nie mam intencji obrażać ani Chylińskiej, która może śpiewać co ma ochotę, ani nikogo komu się jej nowy wizerunek podoba.
W końcu "De gustibus non est disputandum" i dotyczy to i tych, którym sie podoba i tych co mniej (czyli mnie icon_smile.gif )


(przeniesione z innego, mniej pasującego do tematu, wątku)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kasa? Może i kasa, choć byłoby to smutne (w przypadku Mam Talent na pewno się z tym nie kryła). Ciężko określić. I ciężko się przyzwyczaić do takiej zmiany - zarówno wizerunkowej, jak i muzycznej. Nie jest to płyta wybitna, nie będzie w moim przypadku należeć do kategorii "wiecznie żywe", za to "czasem do odpalenia", myślę sobie jednak, że nie brak jej pewnej świeżości, którą można wydobyć, nie oglądając się na dawną Agnieszkę. Spora ilość fanów uwięziła Chylińską w jej wizerunku z O.N.A. Ja się próbuję odciąć i może stąd również moja metamorfoza, czyli złagodzenie tonu icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale powiem Ci, że rozumiem wszystkich "wiążących":) Chylińska zrobiła obrót o 180 stopni, a ten gatunek muzyki, znacznie łatwiejszy (w odbiorze również), nie każdemu musi pasować. Ja także nie przyzwyczaiłam się jeszcze do jej nowego image. Teraz Agnieszka staje się pop-gwiazdą i będą jej słuchać nastolatki nad morzem...na okładce Glamour już jest, niedługo zobaczymy ją w fotoreportażu z pokazu mody Macieja Zienia:) Ale nic to...każdy się zmienia, dojrzewa, może mieć nowe spojrzenie na świat i siebie. Ważne, żeby była autentyczna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słówko trafnie wyrwane z mojej wypowiedzi. Zastanawiasz się pewnie, czy "dojrzewaniem" można nazwać zwrot ku lżejszej muzyce dla bardziej masowego odbiorcy, zmianę wizerunku ze zbuntowanego na łagodniejszy, zmianę myślenia na bardziej...optymistyczny? Bo gdyby tak posłuchać, co Chylińska mówi, to stała się dojrzałą kobietą, laską, która może się podobać (niemal cytuję), jest szczęśliwa, spełniona jako matka i żona. Kurcze, brzmi jak z "Rodziny Połanieckich". Popowa, czyli płytsza...?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe brzmi owszem, i skupilbym sie na samej muzyce, bo Chylinska wiele razy podkreslala jak nie chce zeby ktos sie interesowal jej prywatnym zyciem bo to muzyka jest najwazniejsza. A teraz robi muzyke popową komercyjną i tlumaczy sie, ze to dlatego bo urodzila dziecko i jest szczesliwa. nosz jak kulą w płot!:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz tak tłumaczy:) Gdzie ja ostatnio czytałam, że według jakiegoś profesora-naukowca stany depresyjne wpływają pozytywnie na twórczość... Zatem lepiej pisać, gdy ma się doła:) Chylińska radosna, zatem i tworzy dyskotekowe kawałki:) Jakby tak zliczyć wszystkich malarzy i pisarzy niekoniecznie zadowolonych z życia, to jeszcze okaże się wspomniana teza prawdą icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Popowa, czyli płytsza...?



ee chyba nie.. icon_smile.gif
Ja ją lubię..ok lubie jej wypowiedzi od zawadiackich..po opowiści raczej małe wstawki o swoim synku i wogole
Widać zmiany, muzycznie .. masakra..ale nie wiem czy pozytywna czy nie pozytywna icon_wink.gif
Jestem osobą lubiącą na prawdę różne gatunki muzyczne: od Lary Fabian, przez chill out smooth jazz, metal. rap, hip hop, trance.. i wiecie
nie wiem gdzie wpasować jej płytę..za pioruna.. icon_rolleyes.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...