Skocz do zawartości

zakup sprzętu Denon


zygy

Recommended Posts

WITAM KOLEŻANKI I KOLEGÓW ZAMIARZAM ZAKUPIĆ DANONA PMA I DCD 700AE. JESTEM POCZĄTKUJĄCY W TEMACIE SPRZĘTU I NIE BARDZO WIEM JAKIE GŁOSNICZKI ZAKUPIĆ. DYSPONUJĘ NIEDUŻĄ KWOTĄ DO 1500 ZŁ. CO RADZICIE JAKĄ MARKĘ I EWENTUALNIE MODEL.
Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC. icon_razz.gif Edytowano przez muzyczny_gość
Edytowałem/zmieniłem temat postu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1500 to raczej denona 700 ( wzmak+ cd) nie kupisz. Zaś 500 denona unikaj, bo najzwyczajniej w świecie jest kiepska. Sam się przekonałem o tym kupując swój sprzęt. Z niskim budżetem to raczej używki szukaj, nowe będą przynajmniej klasę niżej. No i podaj ogólną kwotę jaką masz zamiar na ten zakup przeznaczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ogólnie lubisz dźwięk gitary i to jest coś na co zwracasz uwagę to godnymi uwagi są kolumny KEFa, w twoim budżecie to będzie, albo z wyższej serii mniejszy model (tak do maksymalnie 25m2) IQ50, ostatecznie jeśli pomieszczenie jest większe to C7.
Odnośnie elektorniki to już zależy czego oczekujesz w ostatecznym rozrachunku. Jeśli mocnego basu (KEFy raczej nie są jakieś mocne w tej kwestii) wybierz NADa C525 + C315. Jeśli zrównoważenia (w miarę przejrzystej elektorniki) wybierz Pioneera PD-D6 + A-A6. Jeśli tzw. efektywności (moim zdaniem z KEFami to nie zgra się najlepiej, ale warto posłuchać) to Harman Kardona HD980 + HK980.
Ostatnia z moich propozycji jest zupełnie inna, a mianowicie odtwarzacz CD + wzmacniacz lampowy. Na takie granie trzeba już amatora, bo bas ma "popuszczone cugle" i lekko się rozłazi (w KEFach to nie będzie problemem), brzmienie nabiera przyjemnego ciepełka, super w jazzie, ale np. blachy perkusji tracą na tzw. blasku. Xindak C-06 + MT-1.

Polecam posłuchać tego sprzętu i dopiero dokonać wyboru, bo tak podawać to może każdy i każdy będzie miał inne zdanie na temat danego klocka icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...