Skocz do zawartości

4 głośniki i dwa wzmacniacze


Recommended Posts

Witam.

Na początek powiem że jestem zielony w temacie i nie chcę czegoś uszkodzić.

Otóż mam małą wieżę LG, do której są podłączone 2 głośniki 6om 40watt. Chcę ten zestaw rozszerzyć.
Drugi zestaw który chcę podłączyć to są głośniki komputerowe z sobwooferem creative.

Chcę to podłączyć do wyjść na głośniki od wieży ( zaciski)

Teraz pytanie:

czy nie zaszkodzi to wieży?

czy mimo tego że drugi zestaw jest pod osobnym wzmacniaczem obciąży to wieżę?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma to sensu...
Jaki efekt chcesz uzyskać?
Zapewne najlepszym wyjściem będzie kupienie używanego zestawu stereo - tylko pytanie czy masz na to środki i ile... icon_rolleyes.gif
Musisz odpowiedzieć na powyższe pytania aby Ci pomóc.

Pod zaciski głośnikowe wieży LG nie podłączysz zestawu Creative - musiałbyś wykorzystać wyjście słuchawkowe w miniwieży, a to zapewne automatycznie odłączy głośniki LG. Efektów dźwięku wielokanałowego też nie będzie...

Raczej nie poprawić za bardzo dźwięku korzystając z tego sprzętu... Wydasz pieniądze, a uzyskany efekt niekoniecznie będzie adekwatny do środków.
Jeśli masz wyjście w LG na aktywny subwoofer to możesz dokupić takowy.

Jeżeli brakuje Ci basu i dokupisz lepsze i większe kolumny, to możliwe że wzmacniacz w miniwieży będzie za słaby by je napędzić.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo dobrze ci tłumaczył, a ty chyba cały czas nie do końca rozumiesz. Co chcesz osiągnąć podpinają te CREATIVEy??? Ani surroundu, ani nic innego polepszającego dźwięk nie uzyskasz. Jeśli chcesz podpiąć CREa pod zaciski, w których już jest wzmocniony sygnał to po co go jeszcze raz wzmacniać???

Ogólnie rzecz biorąc takie cuda NIE MAJĄ SENSU i MOGĄ (!!!) BYĆ NIEBEZPIECZNE DLA SPRZĘTU - choćby ze względu na impedanację.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...