Skocz do zawartości

Szum AKG K414P


Michkolud

Recommended Posts

Witam! Jest to mój pierwszy temat. Mam nadzieję że umieściłem go w dobrym dziale. Na forum trafiłem właśnie przez następujący problem:
Zakupiłem sobie na allegro słuchawki AKG K414P.
I tu pojawia się problem: podłączam je do discmana (Lazer PCD45MP3) i słyszę szum. Ciągły, nie zmieniający się. Również po podłączeniu ich do kompa (Creative SoundBlaster Live! Audio 9000) szum jest. Co prawda mniejszy ale nadal słyszalny. Następnie podłączyłem je do keyboardu (Casio WK-3300) i tu miłe zaskoczenie - szum niemalże całkowicie zniknął, tzn. gdy nie gram to cuś tam słychać ale jak zaczynam grać to już go nie słychać.

Wydaje mi się że problem tkwi w tym że słuchawki są zbyt czułe, ponieważ gdy na na keyboardzie troszkę podwyższam głośność to już jest ona optymalna do słuchania. Podobnie na kompie i discmanie. Gdy dojeżdżam do 1/3 potencjometru to słuchawki grają tak głośno że rozsadzają mi mózg. Chyba tak nie powinno być? Chyba że ten model ma gdzieś ukryty regulator głośności o którym nie wiem icon_wink.gif . Czy jest możliwość zmniejszenia taj czułości bądź dokupienia jakiegoś dodatkowego regulatora? Czy po prostu tak musi być i jestem zmuszony do zakupienia jakiejś dobrej MP3?

Proszę o pomoc icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to kwestia samego sprzętu. Keybord jako sprzęt "profesjonalny" ma jako taką jakość utrzymaną, czego po integrze w kompie nie można się spodziewać, na takim SB powinno nie być za dużych szumów, ale jakieś na pewno będą słyszalne (ja w swojej X-Fi USB też słyszę jak odkręce i nie leci muza). MP3/MP4/Discmanie to też zależy jakie, w takim CREATIVEie czy Apple-u nie powinno być szumu (słyszalnego), ale jakieś "no name" itp. to nigdy nie wiadomo.

Wydaje mi się, że to nie wina słuchawek, niemniej jednak to, że już na 1/3 skali jest bardzo głośno jest trochę dziwne. Mógłbyś przetestować słuchawki na jakimś sprzęcie "hi-fi" choćby w MM/Staurnie na jakimś podstawowym???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wydaje mi się, że to nie wina słuchawek, niemniej jednak to, że już na 1/3 skali jest bardzo głośno jest trochę dziwne. Mógłbyś przetestować słuchawki na jakimś sprzęcie "hi-fi" choćby w MM/Staurnie na jakimś podstawowym???



Mógłbyś mi wyjaśnić co to jest ten MM/Staurn? Jestem laikiem w tych sprawach icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...