Skocz do zawartości

Głośniki....


PSV !!!

Recommended Posts

Witam,


Mam zamiar odnowić głośniki które dostane od wujka, do wymiany jest jeden głośnik niskotonowy. To jest mój zestaw który teraz posiadam:

Wzmacniacz - Onkyo A-8220
Odtwarzacz CD - Technics SL-P200
Odtwarzacz Kaset - Pioneer CT-W701R
Tuner Radiowy - Unitra Faust 205 S

Głośniki które dostane od wujka to te - http://unitra.eu.org/node/669, chyba ten pierwszy model, ale pewny nie jestem.

Czy te głośniki będą ładnie grały z moim obecnym segmentem?

Jakie są wasze opinie na ten temat?

Pozdrawiam,

Hubert
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zależy co to znaczy dla kogo ładnie. Za pewne za kasę, którą byś za nie dostał mógłbyś sobie kupić/zbudować ładne KLONY TOTEM MITE, które czysto teoretycznie zagrają lepiej, tylko, że to lepiej to pojęcie względne jak zwykle. Nie ma co gdybać posłuchaj sam jak będzie i zdecyduj co robisz dalej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem Totemy zupełnie przykładowo, po dalsze i konkretniejsze info udaj się do kaczora on takich używa. Trzeba jednak pamiętać, że to malutkie kolumienki i już w 15m2 może być maławo basu. Co do cen to już zbudowane używki jakieś 300-400zł, a sama budowa to zależy jakich elementów użyjesz od 200zł do w sumie ciężko rzec ilu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94 bo wiesz, mówisz mi o tych przykładowych totemach, ale te głośniki unitra to ich nie kupuje, a totemy bym musiał kupić. Te głośniki dostaje od wujka. Stan jest bardzo dobry, a że trzeba tam jeden głośnik wymienić albo zregenerowac to nie problem. Ja tylko chce wiedzieć czy Onkyo będzie je dobrze napędzał. Chciałbym wiedzieć jak one mniej więcej grają, bo nie miałem nigdy takich głośników. Potem jeśli będę kupował coś nowego to monitory odpadają. Z jednego względu, takiego że będzie mi brak basu. A pokój który mam to to 12 m kwadratowych do tego pokoju może i monitory by wystarczyły ale to nie dla mnie.
Mam jeszcze takie pytanie, jeśli chodzi o mój wzmacniacz - Onkyo A-8220. Jaka jest jego górna granica, chodzi mi o to jakie najlepsze kolumny można do niego podpiąć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem ci przykład, bo chciałeś żeby ci ocenić zestaw. Tak jak pisałem na pewno dźwięk będzie niezły, ale nie ma co cudów oczekiwać.

Co do tego co możesz podpiąć pod ONKYO. Nie wiem tak naprawdę do tego całego zestawu to może i te TONSILe są w miarę dopasowane, bo Technics to wiadomo, średnia półka, Unitra/TONSIL to standardowe połączenie, a reszta też nie jest flagowymi modelami. Myślę, że taki zestaw jakim będziesz dysponował to będzie w miarę wyrównany poziom, czyli tak jak najtańszym kosztem (wcale nie najgorszą) złożyć sobie pełną wieżę hi-fi icon_wink.gif

Sam posłuchaj i zobacz jak będzie z basem, te Tonsile mają 20cm basowce, więc pewnie będzie ok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...