Skocz do zawartości

Pioneer S-VLF3


A One

Recommended Posts

Witam.
Na tym forum nie znalazłem nic na temat głośników : Pioneer S-VLF3-II
Link :
KOD
http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/94220


W internecie...nie znalazłem ani jednej opinii na ich temat - czy się opłaca, czy ładnie grają itp.

Mam do Was kilka pytań...musicie jednak wiedzieć, że te głośniki będę chciał podłączyć do laptopa, TV i wieży...

1) Na pewno będzie trzeba skorzystać z jakiegoś rozdzielacza - czy to pogorszy jakość dźwięku ?
2) Temat wieży...opłaca się ją "w dzisiejszych czasach" kupować? Może nie ma aż tak znacznej różnicy między nią, a laptopem? Jeżeli wieża...jaka, żeby wykorzystać te głośniki?
3) Kiedyś jak coś było większe i było tego więcej - było lepsze. Te głośniki są ... małe. Będzie czuć jakąś różnicę między takimi głośnikami, a kolumnami o tych samych parametrach? (pytam, bo jak na takie głośniczki, to to ma fajną moc...i dlatego zdziwił mnie ich rozmiar. Zresztą nie tylko moc - we wszystkim są technicznie lepsze niż niejeden zestaw kolumn, ale jak jest w praktyce?)
4) Czy macie dla mnie jakieś rady? Coś byście innego kupili/inaczej zrobili, albo podłączyli?


Pozdrawiam icon_biggrin.gif
(Głośniki będą w "zwykłym" pokoju - jakieś 17 m^2. Do czego będę je najczęściej używał? No cóż...jak wyżej czytaliście, chcę je podłączyć do kilku urządzeń, ale wydaje mi się, że 70 % filmy, 30 % muzyka. Jakiej muzyki? E...trudne pytanie - powiedzmy, że przede wszystkim rock)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielacza potrzebował nie będziesz za to niezbędny będzie amplituner. Moim zdaniem nie warto wydać 3000zł na takie kolumny, bo to po prostu kolejny "dizajnerski" produkt, może nie tak zły jak zestawy all-in-one, ale jednak spora część budżetu idzie na wygląd, kosztem dźwięku.
Także moim zdaniem powinieneś kupić sobie ampa za ok. 1500zł i do tego porządny zestaw kolumn 5.0 za resztę budżetu. np. amp
Denon AVR1909
H/K AVR155
kolumny
KODA AV-702 v.2
TAGA TPS-600
Taki zestawik zagra wystarczająco (dla TV/kompa <jaką masz kartę dźwiękową???>) w stereo i naprawdę dobrze w kinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karty dźwiękowej to jeszcze nie wiem, bo jestem również na etapie wyboru jakiegoś nowego laptopa - tak, wiem, zdaję sobie sprawę z tego, że z tego nigdy nie będzie jakiejś super jakości.



Co do kolumn...Heh - powiem tak. 4 lata temu dostałem zestaw 5.1 COMEP - nie mogę nawet znaleźć modelu tego (nigdzie nie jest napisane - to jest możliwe? ;o ) i kosztowało to podobno ok 600-700 zł...i to mam bezpośrednio podłączone do laptopa. Mam być szczery? To nie gra wcale tak źle...mimo, że jak się podniesie te głośniki to wydaje się, że tam w środku nic nie ma.
Czy w takim razie nie byłbym zadowolony z tych Pioneer'ów? Przypominam, że jest to zwykły, tzw. "pokój dziecka".
Iii bardzo proszę jeszcze o wyjaśnienie tzw. "X-drożnych" głośników - czy 4-drożny zawsze będzie lepszy od np. 2-drożnego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pokój dziecka" tzn. co???

Co do drożności to chodzi o ilość głośników i ich podział na sekcję wysoko/nisko/średniotownowe. Najlepiej jak poczytasz sobie w FAQ

Co do Pionków jeśli one kosztowałyby te 1500zł to mógłbyś je spokojnie brać, ale tak jak mówię potrzebujesz do nich jeszcze amplituner (wzmacniacz, bo to nie komputerowe głośniki, nie są aktywne). Jeśli chcesz już coś małego to lepiej zainteresuj się JBL SCS178, albo droższymi CS680. Cenowo jak widzisz to połowa, a jakościowo nie będzie wiele gorzej. Tak naprawdę dobrą jakością w tej wielkości (bezwzględnie rzecz biorąc) to odznaczają się dopiero zestawy KEFa KHT, wysokie CANTONy i Missiony, ale to znowu inne ceny.

Także, albo opcja z pierwszego postu, albo któryś z tych ampów + JBL.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...dobra...wezmę to pod uwagę.

A jakiś zestaw 7.1 nie byłby lepszy od 5.1 ?

P.S. "bardzo" nie podobają mi sie te wszystkie kolumny z widocznymi, drewnianymi elementami :/ (oczywiście takiego "naturalnego" koloru...co innego malowane). Wiem, że ważniejsze jest, aby grały, ale wygląd mimo wszystko również


Albo inaczej...jaki firmy/marki (?) mam brać w ogóle pod uwagę?
Myślałem, że Pioneer raczej jest jedną z najlepszych możliwych opcji...ale tutaj widzę, że nie. (sam posiadam kilka rzeczy z tego i jestem zadowolony...)
Samsung mi sie wydawało, że ostatnio również robi ciekawe rzeczy - też nie. (ale to potwierdziło moje obawy- w końcu to Samsung)
Sony - kiedyś był super...teraz wszystko co mam, psuje sie - zaczynając od telewizorów, kończąc na laptopach...dlatego głośników nie kupie od nich
Panasonic też raczej na pewno odpada...
Słyszałem dobre opinie o JAMIE i KODZIE... co tak naprawdę jest jeszcze godne polecenia?
O, np. takie CREATIV'e czy LOGITECH'y wydawało mi się, że są spoko...a o pierwszym wszyscy mówią, żeby zapomnieć, ale drugiego też nie polecają,...no ale to są głośniki do kompa - nie tego szukam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci się drewno (w naturalnym kolorze) nie podoba, to chyba te JBLe CS680 powinny ci pasować w końcu są czarne icon_wink.gif

7.1 póki co nie będzie lepsze od 5.1, bo pomimo, że sygnały HD (D True HD, DTS HD) obsługują 7.1 to jeszcze nie widziałem fimu z taką ścieżką.

Pioneer jest dobry, robili najlepsze plazmy na rynku, mają świetne odtwarzacze Blu-Ray (średniej klasy 2000-5000zł) i ampy też niczego sobie, a w dodatku moim zdaniem ładnie wszystko to wygląda
Samsung telewizory LCD (LED LCD też) są świetne, jeśli nie masz jakiejś dużej sumy, ale systemy KD all-in-one jeszcze długo, długo (a może zawsze) będą słabe
SONY: psuje się??? dziwne, VAIO to krzyk mody i jakoś nie słyszałem narzekań, PS3 to samo, co do TV to trochę się za wysoko cenią
Panasonic: w sumie robią obecnie (odkąd Pioneer zakończył produkcję) najlepsze plazmy, a poza tym budżetowe BR są niezłe
JAMO: duńska marka, robią głośniki najbardziej znane ostatnio to kinowy zestaw S606 HCS3
KODA: dowód na to, że chińczycy tez potrafią; chyba najlepsze tanie głośniki jakość/cena

CREATIVE/LOGITECH jadą na dobrej marce, o ile ten pierwszy ma jeszcze nie najgorsze karty dźwiękowe i MP3, to drugi niczym nie zachwyca. Nawet w kategorii głośników komputerowych są lepsi choćby Genius czy Microlab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System KD All-in-one?
Na chwilę zmienię temat, bo ostatnio interesowałem się Samsungiem z serii 8 - chodzi o wszechstronność ? Czyli np. czytniki kart pamięci, różnego rodzaju płyty, sieci i te inne bajery w 1 urządzeniu czy o coś innego?



Dzięki wielkie za rady - na pewno z nich skorzystam icon_biggrin.gif
Ale jeszcze jedno takie pytanie mam... pewnie sie nie przyda, ale z ciekawości zapytam : wróćmy na chwilę do Pioneer'ów ...
Są 2 modele - SSP-410 i właśnie te S-VLF3-II.
Które z tych głośników byłyby lepsze? Te kolumny, czy te mniejsze? I jak tam sprawa wygląda z Sub'ami, bo nie rozumiem tego.
Jest S-VLF3 i S-VLF3-II - w obydwóch są suby czy w 1 jest, a w 2 to tylko wzmacniacz, czy tak wygląda tam sub? ;o
I jest możliwość np. kupienia tych kolumn, ale do tego oddzielnie jakiś inny sub? Gdyby się okazało, że chcę mieć kolumny z SSP-410, ale sub z S-VLF3-II ?
Można też mieszać takie rzeczy z różnych firm?


//Te JBL'e są ciekawe...trzeba się nad nimi zastanowić
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung z serii 8 tzn.??? Telewizor LCD 800x, tak??? Jeśli tak to nie o to mi chodziło. Mówiąc KD all-in-one mam na myśli zestawy jakie robi Samsung czy LG gdzie masz kilka kolumn plastikowych na sztycach + wzmak/tuner/odtwarzacz w jednym małym pudełku. Rozumiesz??? Te zestawiki co można kupić od 500zł icon_wink.gif

Co do głośników to wszystkie te zestawy stawnowią integralną całość. Nie masz tam żadnych wzmacniaczy, bo to nie komputerowe głośnki (tylko w subie jest, ale to akurat nic dziwnego, resztę głośników zasila się z ampa.

Wątpię, żeby dystrybutor sprzedał ci same głośniki bez suba, ale oczywiście później możesz kupić innego i go zamienić, bo i tak tych głośniczków do suba nie podpinasz.

Które lepsze??? Kto to wie, trzebaby testować, ale obstawiam, że będą zbliżone.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę to nie głośniki komputorowe. Wszystko podpinasz do ampa i to on jest centralką, a sub to taki sam głośnik jak satelity!!! Jedyną różnicą jest to, że sygnał do satelitek idzie wzmocniony (z ampa; bo są pasywne), a do suba niewzmocniony (z ampa; bo jest aktywny i ma swój oddzielny wzmak).

Także centralką systemu nie jest sub, a amplituner!!!

Oczywiście, że możesz rozszerzyć system, najpierw kupujesz sobie takie JBLe CS680, a póniej zmieniasz fronty i masz całe 7.1 (satelity z przodu idą na tył, a z przodu dajesz coś lepszego).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...