Skocz do zawartości

Końcówka mocy do Denona AVR2809


pacio94

Recommended Posts

Witam ponownie
Im dłużej siedzę w branży, tym więcej wydatków mi się zbiera, zjawisko dla wielu normalne, ale mnie już zaczyna troszkę irytować, jednak co poradzić, ma być lepiej trzeba płacić icon_wink.gif
To chyba tyle tytułem wstępu, a teraz do rzeczy. Jak w temacie szukam końcówki mocy (mono/stereo/wielokanał) do mojego Denona AVR2809. Budżet na nią to mniej więcej 3000-3500zł, w sumie im taniej tym lepiej, ale to chyba wiadomo. Sprzęt towarzyszący to JBLe ES100 (w przypadku wielokanałowej będzie pewnie ES30 + ES25C), co do kabli to QED SA XT (bas) i HAMA 2x2,5mm (wysok/średni). Teraz moje typy (źródła nie mają znaczenia <może to być sprzęt z UK>):
Advance Acoustic MAA406 (ok. 3500zł)
ANTHEM PVA2
ARCAM Diva P1000 (699 funtów, plusem jest to, że mogę wykonać na niej bi-amping i w kinie zasilić też resztę kanałów, a zasilacz pozwala na wiele <maks pobór 2,2kW>)
ARCAM P38 FMJ (699 funtów)
Audiolab 8000M (2x 299 funtów)
Audionet AMP IV
ROTEL RB-1070
Xindak XA-8550
Z tego całego towarzystwa najbardziej pasuje (mi technicznie, bo nie słuchałem jeszcze nic z tego) ARCAM P1000 ze względów wymienionych wyżej, a poza tym jeśli jest przeceniony z 1700 funtów na 700 funtów to chyba można go porównać do tych stereo i to jest właśnie główne pytanie, która będzie najlepsza???Oczekiwania:
-niekoniecznie ciepła, ale nie może być taka przeźroczysta i "ostro" analityczna
-musi mieć dobrze kontrolowany bas, bo jakaś rozlazła do JBLi nie wniesie nic dobrego
-góra bez ostrości, ale detalicznie
-moc jak najbardziej pożadana, także np. Roksan odpada, bo ma (moim zdaniem) za słabe zasialnie
-trigger in 12V, bo bedzie raczej schowana w szafce

Czekam na opinie i propozycje, oczywiście wszystkich, a nie tylko właścicieli. Także jeśli ktoś używa produktu (wzmaka/końcówki) danej marki to proszę o opisy icon_wink.gif
pozdrawiam
pacio

PS: Zakup będzie na święta, chyba, że rodzicom się pomysł nie spodoba icon_wink.gif

!!!NIE MOŻE BYĆ UŻYWKA, BO NIE DOSTANĘ NA NIĄ FUNDUSZY!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się zastanawiam czy coś typu tego avr2809 ma odpowiedniej jakości przedwzmacniacz,
żeby móc skorzystać z dobrej końcówki mocy. zielony jestem z tego i nie mam praktyki,
ale szukając sprzętu dla siebie spotkałem się właśnie z kwestionowaniem jakości przedwzmiacniaczy
w tego typu amplitunerach w kontekście podłączania zewnętrznej końcówki mocy.
może mnie ktoś przy okazji oświeci icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przedwzmacniacz nie jest najwyższych lotów, ale przy kompletowniu wzmaka dzielonego tak naprawdę więcej zmieni końcówka z wyższej półki niż przedwzmacniacz. Poza tym nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa, bo przecież może to być integra, która będzie miała wejście na końcówkę (MAIN IN), ale z tego co słyszałem to bardziej opłaca się zainwestować w końcówkę niż w integrę za tę samą kwotę (AVR2809 to już nie jest taki niski model, więc tragedii w podzespołach też nie ma).

NIE MA NIKOGO, KTO MA COŚ DO POWIEDZENIA O KONKRETNYCH FIRMACH (SERIACH)???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
1. DENON od modeli serii "28" ma przyzwoity przedwzmacniacz. Oczywiście klasa przedwzmacniacza w AVR-2809 nie może być porównywana z zewnętrznym przedwzmacniaczem, biorąc jednak pod uwagę inne amplitunery w podobnej cenie, DENON wyróżnia się w tym względzie pozytywnie. Wielokrotnie słuchałem zestawu złożonego z wyższych modeli DENON i końcóki mocy, efekt końcowy jest bardzo dobry.
2. Do Twojego zestawu zwróciłbym uwagę na końcówki mocy ARCAM. P1000 jest modelem wychodzącym, jednak bardzo solidnie zbudowanym, oferującym niezwykle wysoką moc. Moim zdaniem ARCAM FMJ P38 jest nieznacznie lepszy pod względem brzmienia, oferując bardziej subtelne, cieplejsze brzmienie. P1000 jest stworzona do mocnego systemu wielokanałowego. Są to jednak bardzo subiektywne i niewielkie różnice.
3. Jeśli zależy Ci także na naprawdę dobrym stereo, pomyśl w przyszłości o zmienia frontów na np. JBL serii LS. Wiem że jest to duży wydatek, ale różnica brzmieniowa jest ogromna.

W przypadku pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dzięki za zainteresowanie, mam już pierwszą opinię, która nie powiem cieszy mnie bardzo, bo sam się do ARCAMa bardzo skłaniam.
2. Czy mógłbyś napisać coś więcej o porównaniu P1000 vs P38. Szczególnie wazna sprawa to bas, ale reszta także, z resztą pisałem już o tym w pierwszym poście. Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę, że przy P1000 na 100% będzie to grało w bi-ampingu, więc to chyba stawia P38 (w pewnym aspekcie, głównie mocowym, kontrola basu) na lekko straconej pozycji. Zauważam już przy dzisiejszej konfiguracji różnice między single/bi amp, więc tu pewnie będzie jeszcze większa.
3. Z kolumn jestem bardzo zadowolony, przynajmniej jeśli chodzi o KD. Wiadomo do stereo może znalazłoby się coś lepszgo (z takich przyziemnych marzeń to B&W CM9, a taki to to Nautislusy tegoż producenta), ale na pierwszy zestaw (nastolatka xD) spokojnie mi to wystarcza icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Odświeżam temat, jako, że zbliża się czas zakupów, a i lista życzeń trochę ewoluuje.
Oto co mnie na dzień dzisiejszy interesuje (ceny polskie różnią się między sobą, ale to nie jest ważne):
Advance Acoustic MAA406
ARCAM Diva P1000
ARCAM P38 FMJ
Audiolab 8000M (2x 299 funtów)
Primare 33.2
REGA Brio3
ROTEL RB-1070
Xindak XA-8550
Bardzo bym prosił o jakiekolwiek opinie, czekam w nadzieji, że znajdzie się ktoś, kto ma coś do dodania icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...