Skocz do zawartości

Podlaczenie glosników do jack


Recommended Posts

Witam.Niedawno na strychu znalazlem stary wzmacniacz chyba jest dobry bo jak go wlacze to lampka sie swieci.No ale dobra to teraz nie wazne.Musze podlaczyc glosniki do wzmacniacza a te glosniki byly w wiezy na te dwa kabelki kupilem narazie jeden duzy jack mono tylko niewiem jak go podlaczyc.Rozkrecilem ten jack tz zdjalem z niego obudowe tylko niewiem ktory kabelek do ktorego miejsca mam podpiac.Prosze o pomoc ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi to wygląda na nagłośnienie sceniczne niż domowe, ale warto próbować... icon_wink.gif
Nie mam na tyle rozbudowanego aparatu wzrokowego, żeby odczytać cokolwiek z przedniego panelu, ale jeśli chodzi o łączenie kabli z jacusiem, to po prostu lutujesz jeden kabel do jednego bolca, drugi do drugiego, pamiętając o tym żeby się nie stykały ze sobą.

Komputer zwykle łączysz z urządzeniami audio kablem jack > 2x RCA ("biało-czerwony czincz"), wpinając jacka do karty dźwiękowej w wyjście głośnikowe i do wejścia np. AUX w swoim wzmacniaczu.

Jak dla mnie to jest powermikser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same przeczucia jak osiken, to musi być sprzęt estradowy, a prawdopodobnie konkretniej power-mikser. Jednak połączenia głośników z wzmacniaczem na JACKach MONO to jeszcze chyba nie widziałem. To jakiś dziwny sposób, może w kolumnach estradowych dawniej używany (bo dzisiaj to już chyba wszyscy po XLRze puszczają). Radziłbym ci gdzieś upłynnić ten sprzęt i kupić jakiś normalny wzmak hi-fi, bo tutaj nawet ciężko rzec ile będzie mocy, a jak znam życie to do zwykłych kolumn domowych zdecydowanie za dużo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli myslicie ze to jest estaradowy wzmacniacz no ale dobra ok zamykam juz temat.Ten wzmacniacz mial kiedys moj wujek wiec jak on przyjedzie za jakies 2 tyg z za granicy to z nim pogadam jak to sie podlacza bo on mi kiedyś mówił jakis rok temu ale zapomniałem już ok dobra dzięki wam za odpowiedzi.Pozdrawiam!!!:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...