Skocz do zawartości

Wybór słuchawek nausznych


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Proszę o pomoc w wyborze słuchawek nausznych. Przeczytałem już wiele opinii z których wybrałem poniższe modele:

Koss porta Pro (60Ohm, 109zł)
AKG K 414 (32Ohm, 110zł)
SENNHEISER PX200 (32Ohm, 110zł)
KOSS UR20 (32Ohm, 80zł)
AKG K77 (32Ohm, 121zł)


Muzyka jakiej słucham to głównie: pop, dance, techno,elektroniczna, lata 80.

Słucham muzyki głównie w domu. Nie napiszę, iż zależy mi głównie na dobrym basie, choć lubię jak jest go nieco więcej, ale chciałbym uniknąć efektu zbyt wielkiego dudnienia.

Jeszcze jedno, słuchawki zasilane będą głównie z Ipod'a nano 3G i tak się zastanawiam czy przy wyborze słuchawek z większą impedancją np. KPP nie będą one odczuwalne jako dużo cichsze?

czy któreś z w/w słuchawek które biorę pod uwagę będą szumiały z Ipod'em Nano 3G, lub inaczej zapytam, czy odczuwalne szumu będą większe niż przy standardowych słuchawkach?

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze, oczywiście wszelkie inne propozycje słuchawek nausznych mile widziane (budżet to tak do około 100zł).

Pozdrawiam
Andrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem KPP będę najlepsze. Nie obawiaj się, że będzie cicho, bo wszelkie produkty Apple'a mają bardzo mocne (jak na sprzęt przenośny) wzmacniacze. Spokojnie radzą sobie nawet z dużymi słuchawkami (u nas na forum ktoś podpinał BD DT880). Ewentualnie Sennki, ale tak ogólnie mówiąc to myślę, że z każdych byłbyś zadowolony i najlepiej byłoby gdybyś ich najpierw posłuchał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Właśnie o głośność się obawiam, gdyż podłączyłem znalezione w domu duże słuchawki (Philips SBC HP140) i grały bardzo cicho, dużo ciszej aniżeli dołączone do Ipod'a słuchaweczki (pchełki). Słuchałem mp3'ójek, głośność na max, limit głośności na max, pliki potraktowane programem mp3gain na poziomie 92dB i różnica była bardzo duża. Potem przez Itunes zaciągnąłem normalną płytę CD Audio i głośność była troszkę lepsza ale cały czas dużo słabiej na dużych słuchawkach.

Czy to kwestia nie najlepszych słuchawek czy raczej z tym odtwarzaczem (Ipod Nano 3G) wszystkie duże słuchawki dadzą taki efekt?

Moim faworytem są/były KPP ale skoro mają impedancję 60Ohm to czy nie będzie jeszcze gorzej? Może powinienem poszukać słuchawek z mniejszą impedancją np. 24Ohm?

Pozdrawiam
Andrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KPP to sluchawki to sprzetu przenosnego, 60 ohm to jest naprawde nie duzo jak dla sprzetow przenosnych.

W domu leza gdzies w szafie Ipod i River. 60 ohmowe Koss UR40 nie stanowia dla nich problemu.

Mam jeszcze BD DT990 PRO, no tutaj jest juz pewien problem. Jak dla mnie glosnosc jest wystarczajaca,
gorzej jednak z wysterowaniem sluchawek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Do powyższych dorzucił bym swoją propozycję JVC HA-RX300. Poniżej "stówy" to jedne z najlepszych słuchawek. Mocny bas, lekko przycięta góra co w wypadku syczących zgłosek, powoduje że nie męczy przy dłuższym odsłuchu, a do tego bardzo komfortowe.
http://www.euro.com.pl/akcesoria-rtv/sluch...html#content_3c
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie się dołączyć, żeby nie zakładać specjalnie nowego tematu icon_wink.gif
Także poszukuję słuchawek z tym że zamkniętych i w okolicach 150zł.
Muzyka gatunkowo baaardzo różna. Od elektronicznej, przez klasyczną po rock'a icon_wink.gif
Na chwilę obecną ma to grać głównie z zintegrowaną dźwiękówką w PeCecie, z czasem i ona zostanie wymieniona icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Z Twojej listy wybralbym Senki Px200. Jakis czas temu poszukiwalem tez sluchawek nausznych i wybor niebyl prosty ale mozna znalezc stosunkowo niedrogie i przyjemnie grajace sluchawki. Mysle ze z calej tej listy w granicach 100 zl wlasnie te senki spodobaja Ci sie najbardziej. Z tego co pamietam graly dosc rownomiernie i posiadaly dosc mocny bas. Ja zakupilem Audio-Techniki ATH-SJ5 i to bylo to czego szukalem w moim budzecie. Od poczatku graly rowno z wyraznym podzialem instrumentow, czystym wokalem i niedokuczliwymi choc stanowczymi wosokimi tonami. Bas byl na poczatku nie tak prezny i gleboki jak teraz ale po grubo ponad 200 godzinach pracy ten aspekt zmienil sie diametralnie. Graja bardziej dojrzale i niestracily przy tym tej rownosci tonalnej. Polecam wiec zanim zakochasz sie lub odrzucisz sluchawki daj im szanse wygrzania sie gdyz dzwiek naprawde w tym sprzecie moze sie zmienic w co sam kiedys nie wierzylem. Mam nadzieje ze choc troche moglem Ci pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem, z tego co czytam na różnych forach to jednak najczęściej proponowane są Kossy Porta Pro, z tym, że trochę się boję ich wyższej impedancji (60 Ohm) więc nie pozostaje mi nic innego jak podejść do jakiegoś sklepu i po prostu sprawdzić.

Pozdrawiam
Andrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...