Skocz do zawartości

Creative Zen / Zen Mosaic / Zen V Plus


Recommended Posts

Witam! Chciałbym kupić któryś z wyżej wymienionych odtwarzaczy. Głównie zależy mi na jakości dźwięku i stabilności urządzenia. Mam zamiar podłączyć mp3 do słuchawek AKG K414P. Który uważacie za najlepszy? Chyba że są w granicach 200~250 zł jakieś lepsze odtwarzacze. Proszę o opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz samego MP3 (chyba nie chcesz na Zenie V oglądać filmów???) to ja polecam Cowona iAudio 7. Naprawdę dźwiękowo jeden z najlepszych na rynku, dodatkowym atutem jest obsługa plików ".flac" (bezstratna kompresja, jak ".ape"). Oczywiście CREATIVEy są bardziej rozpowszechnione (łatwiej z serwisem) i na pewno też dobre, ale takie jest moje zdanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo nie wiem jak one wypadają (w porównaniu), za pewne podobnie. Moim zdaniem najlepszy użytkowo z tych jest ZEN. Ma największą powierzchnie co daje mu przewagę:
-wielkości ekranu
-wielkości/ilości przycisków
ZEN V jest bardzo malutki, więc oglądanie zdjęć odpada, bo nic nie widać. ZEN Mosaic mi osobiście się nie podoba, a poza tym ma zbyt mały ekran tak jak Vka. Dodatkowym atutem ZENa jest slot kart MicroSD co znacznie przyspiesza wgrywanie filmów (jeśli masz czytnik w laptopie czy zewnętrzny), bo przesyłanie przy połączeniu programowym USB jest zawsze znacznie wolniejsze niż możliwości łącza.

Także polecam ZENa z tych, które podawałeś i tak wogóle do 250zł chyba nic lepszego nie będzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki to ma związek z impedancją. Stosunek sygnał/szum (S/N - signal/noise) jest taki samym parametrem jak i impedancja, więc nie wiem jaki to ma związek z występowaniem nasilonych szumów u ciebie icon_wink.gif Skąd się tego dowiedziałeś???

PS: Impedancja jest w zależności z mocą, ale to już czysta fizyka. Jednak o zależności szumu i impednacji nigdy nie słyszałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum.mp3store.pl były o tym tematy. Jeden z użytkowników do bardzo dobrej jakości słuchawek podłączył również bardzo dobry odtwarzacz ale słyszał szum bo było coś nie tak z tymi wartościami. Po podłączeniu jakiejś tańszej mp3 wszystko było ok.

P.S.Przeczytałem jeszcze że jak odtwarzacz ma np. 32 Ohm, a słuchawki 16 Ohm to będą głośniejsze niż 32 Ohm (takie jak moje)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to jest czysta fizyka. Słuchawki 32ohm o tych samych parametrach mocy maks i efektywności co 16ohm zagrają ciszej przy tym samym wychyleniu potencjometru, bo w czystej teorii dostaną tylko połowę prądu, która będzie w 16ohm.

Co do tej impedancji względem szumu to jeszcze raz powiem, nie widzę związku, może akurat ktoś tak miał, ale czy to był częsty problem. Czy znalazłeś jakiś jeden temat??? Ja bym obstawiał, że to kwestia zepsutych podzespołów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było w jednym temacie że mogą się pojawić szumy i trzaski, tylko nie umiem go znaleźć. icon_mad.gif

Jeszcze się chciałbym spytać co sądzisz o odtwarzaczach Sandisk Sansa Fuze i Vedia V39? Może miałeś z nimi kontakt? Czytałem że są całkiem dobre i można je kupić za nieco ponad 200 zł czyli tak jak za ZEN-a.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...