Skocz do zawartości

Kolumny i wzmacniacz do 2500 zł.


MatiMan

Recommended Posts

Witam! icon_smile.gif
Jestem na tym forum, nowy więc przy okazji się przywitam. icon_smile.gif

Mam do Was takie pytanie, posiadam teraz głośniki Microlab Solo7c do tego, wiem że to jest trochę głupie i nie poważne rozwiązanie, ale można powiedzieć, że mam je za darmo mowa o dwóch subwooferach od Creative GigaWorks G500 o mocy 150 watt RMS, które są podłączone do wzmacniacza samochodowego, podłączony do komputera razem z Microlab'ami. Powiem Wam tak, bass jest mocny ma uderzenie, ale w ogóle nie ma tego 'zejścia', w ogóle nie potrafi zejść nisko, jest to wina zapewne tych subów jak i Microlabów, które są za słabe. I teraz mam do Was prośbę, proszę Was o dobór dla mnie kolumn i wzmacniacza w cenie do 2,5 tysiąca złotych. Chciałbym, aby to zagrało lepiej, niż ten zestaw, który posiadam w tym momencie. Chcę od zestawu uzyskać bardzo niski, mocny, mięsisty bass. Lubię po prostu jak nie jest on dudniący, tylko wytwarza się tak jakby takie ciśnienie w uszach od bassu, i jak jest miękki. Przeważnie słucham Reggae jak wiecie jest w nim nisko schodzący bas, oraz czasami Hip-Hopu, oraz wszystkie po trochu, nawet się znajdzie Metallica i Pink Floyd. icon_wink.gif

Myślałem nad kolumnami:
Mission M34i
Jamo S718

Nad wzmacniaczami się nie zastanawiałem, ale podobno Yamaha by była dobra, ale słucham Waszych propozycji. icon_smile.gif

Podobno powyższe kolumny, mają nisko schodzący bass.
Proszę o Waszą pomoc, i wypowiadanie się tych osób, które miały do czynienia z tymi o to kolumnami, powtarzam, że mój pokój jest niestety mały, i na dodatek ma podwieszany sufit.

Ps.
Chodzi mi o nisko schodzący bass, taki jak jest np. w nagraniach typu:

East West Rockers - Więcej Ognia
Lil Jon - Get Low
Junior Stress - Sound System
Trentemoller - Moan
Ultimate Bass Test

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze,

Pozdrawiam,
Mateusz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój malutki i moim zdaniem S718 będą za duże. M34i powinno byc ok, do tego proponuję raczej Harman Kardona HK980. Na pewno bas będzie mocny (jak na warunki stereo), ale wydaje mi się, że możesz być trochę zawiedziony, bo takie dwa suby dają go po prostu za dużo (znacznie podkręcają to co było na oryginale), a tutaj reprodukcja będzie dużo bardziej realistyczna.

Kwestia posłuchania, nawet jeśli by ci nie pasowało to możesz dokupić suba i na pewno będzie już dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz. icon_smile.gif
Słuchaj, wiem, że te suby na pewno podbiały trochę basy, ale mi aż tak na mocy tego basu nie zależy bardziej, chodzi mi o zejście tego basu, to ciśnienie w uszach, żeby to po prostu było czuć. Bo też się zastanawiałem żeby nie sprzedawać Microlabów i po prostu właśnie dokupić sub'a myslałem nad Jamo 300, nawet go oglądałem. Tata ma Jamo 707i, nowy model to d590, to to samo, tylko chyba zwrotnicę zmienili, podłączone to do Yamahy AX-890 (nie jest przypadkiem za słaba?) + DSP-A780, ale on ma zdecydowanie większe pomieszczenie...

Ps. Ten Harman Kardon HK980, kosztuję 2 tysiące, a ja mam 2,5 tyś. na cały zestaw.
Oczywiście sprzęt może być używany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Missiony powinny zejść mniej więcej w te same rejony co te JAMO. Co do wzmaka AX-890 to mocy mu raczej nie brakuje, czemu uważasz, że może być za słaby??

Odnośnie AX-900 to musisz poczekać, to używka nie jest tak, że dostępność jest w stała icon_wink.gif Poczytaj sobie ten temat i możesz wybrać coś z tego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak, podłączyłem taty Jamo 707i + Yamaha Ax-890 u siebie w pokoju. I niestety się zawiodłem. Basu nie było w ogóle! icon_sad.gif Tak jakbym wyjął z nich głośniki niskotonowe. icon_sad.gif A 'zejścia' strasznie niskich tonów, które one potrafią wytworzyć było zero. W ogóle nie było basu. U taty w pokoju jak stoją jest nieporównywalnie lepiej ! Aż się ma uczucie jakby ktoś normalnie uszy zatkał od tego ciśnienia. No i co ja mam zrobić. Chyba nie pozostaje mi nic więcej jak czekać na nowy pokój. icon_sad.gif Nie mam zbytnio możliwości przestawiania, ponieważ na ścianie wisi LCD, więc musiał bym go ściągać. Ale możecie mi pomóc co mam z tym zrobić. icon_sad.gif

A może Missiony zagrają inaczej ?

Może muszę kupić jakieś dobre monitorki ? A potem dokupić np. Jamo Sub 300?
Albo zostać przy Microlab Solo7c i dokupić Jamo 300?

Z góry dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno wina akustyki pokoju, ale z drugiej strony dziwne to zjawisko, bo przestawiając do mniejszego pomieszczenia praktycznie 100% można przyjąć, że bas będzie mocniejszy. Jednak jak widać akustyka lubi płatać różne figle icon_sad.gif
Poczytaj sobie artykuły może naprowadzą cie na jakiś trop.
art 1
art 2

Raczej wątpię, żeby Missiony zagrały basem, jeśli JAMO go nie mają. Tak jak pisałem to wina akustyki, a nie kolumn. Jest tak, że bas teoretycznie mocniejszy im bliżej są ściany, ale jak za bardzo wciśniesz głosnik w jakąś szczelinę to bas straci na takiej muzykalności itd. co może dawać wrażenie jego osłabienia. Dla przykładu u mnie JBLe ES100 stoją tak w sumie schowane i bas wcale nie jest taki mocny, a kiedyś słuchałem mniejszych kolumn, w większym pomieszczeniu i wcale dołu nie było mniej icon_wink.gif

Pomysł z monitorkami jest dobry, jeśli masz możliwość przemieszczania suba i postawienia go na w miarę wolnej przestrzeni. Do takiej konfiguracji proponuję kupić suba używanego, bo nówka za 500-700zł na pewno nie zgra się idealnie z monitorkami (chodzi o to, żeby nie było odczuwalne skąd dochodzi bas; słuchowe umiejscowienie suba w pomieszczeniu). Za to za tą kasę można łyknąć już naprawdę dobrego suba używanego. Ogólnie przy tych 11m2 najlepszy, który mi przychodzi to głowy to B&W ASW600 (jego siłą jest to, że ma obudowę zamkniętą <normalnie BR daje lepsze zejście, ale bas sie przez to bardziej rozłazi> czyli bas jest bardzo zwarty, a odpowiednia filtracja i wzmacniacz pozwalają mu zejść do tych 22Hz <w audio był wielki test subów i tyle mi zmierzono>), poza tym znalazłem jeszcze Rubicona RP626 i DALI SAW8 (ten już trochę słabiej, bo moim zdaniem sub nie powinien mieć mniejszej membrany niż 10"/25cm). Problem jest tylko taki, że ten B&W jest dość wyraźnie poobijany i nie przekonuje mnie tłumaczenie, że na dźwięk to nie wpływa icon_sad.gif Obawiam się, że używka w dobrym stanie nie zmieści się w budżecie.

Dobrze powiedzmy, że Yamaha jakieś 600-800zł, sub też tyle czyli zostaje jakieś 1000zł na monitorki.
Z używek można wybrać coś co już zakrawa o docelowy system wielu osób, jeśli chodzi o nowe to wiadomo podstawowe modele.
Używki:
TANNOY M2
Acoustic Energy EVO One
CASPIAN Stage
Nowe:
CANTON GLE420
DALI Lektor 2
Chario Silverette 100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo zauważyłem, że Microlaby mają chyba inną polaryzację niż moje subwoofery, bo jak podlączyłem obydwa na odwrót tzn NIE zgodnie z polaryzacją + do - i na odwrót, i zauważyłem poprawę basu! Bo ja było włączone microlaby i sub'y to było takie uczucie jakby się 'nie zgrywały' czy tak może być dobrze, czy raczej nie?

Mateusz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A co myślicie o tych Tannoy'ch ? http://www.allegro.pl/item778756625_tannoy...przeczytaj.html tylko co to jest to brzęczenie ? Da się to jakoś naprawić, bo cena naprawdę okazyjna. icon_smile.gif I do nich dokupiłbym yamahę ax-900, a potem jeszcze suba jamo 300, lub coś podobnego ? Ale powiedzcie czy da rade coś zrobić z tymi kolumnami.

Chce Wam pokazać bardzo fajny artykuł który znalazłem, ale najpierw zaczniemy od jego fragmentu który mnie zainteresował bo dotyczy niskiego basu w małym pokoju. Ale czy się z nim zgadzać ? Ja wstawiłem naprawdę bardzo duże kolumny do mojego małego pokoju i basu było zero, a jak wcześniej pisałem były to Jamo 707i.

"W rzeczywistości jest inaczej. Jeśli wstawimy duże kolumny z niskim basem do małego pokoju, to przy odtwarzaniu nagrań z energią skupioną w najniższych rejestrach bez problemu usłyszymy bas z zakresu poniżej najniższego rezonansu pomieszczenia. Nieco paradoksalnie, bas pneumatyczny jest nawet lepszej jakości aniżeli wyższe rejestry, ponieważ pomieszczenie nie podbarwia go w taki sam sposób. No i pamiętajmy też o słuchawkach, gdzie w małej komorze pneumatycznie odtwarzany jest bardzo szeroki zakres częstotliwości. "

Więcej na:
http://www.hifi.pl/porady/ogolne/niskibas.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do kolegi który proponuje Harman Kardona.Ten piec daje gwarancje solidnego basu a o to chodzi pytającemu.Do tak skromnego pomieszczenia nie polecam podłogówek,nie będą mogły się rozwinąć.Polecam monitory Paradigm Titan Monitor.Ich głośnik śred-nisk tonowy to 19 cm,dają naprawdę niepospolity bas(jako monitory są naprawdę duże) mają bas-reflex z przodu pod głośnikami i mogą być bliżej ściany.Używam ich na 16 m i naprawdę się sprawdzają z HK.Zwróć uwagę na kable jakie zastosujesz bo poprzez dobry dobór możesz uzyskać dobry dżwięk lub ograniczyć możliwości sprzętu(sygnałowe i głośnikowe).Myślę że taki zestaw zaspokoi twoje oczekiwania ale gdyby brakowało ci suba to suby Paradigma nazywają kruszycielami murów. Powodzenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELTAXów nie znam, więc się nie wypowiadam. Odnośnie MA to nie wiem czy widziałeś, że to 1445zł to jest za sztukę!!! Jeśli widziałeś i cena jest ok, ta ja rzaczej zwróciłbym się ku najnowszej serii RX i modelowi większemu konkretniej RX2 jak widzisz cena ta sama, a są większe i schodzą o 15Hz niżej (do 40Hz).

Ogólnie myślę, że MA cię zadowolą szczególnie w zestawieniu z NADem, choć AX-900 na pewno nie będzie zły.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak o 15 Hz niżej jak te schodzą do 43 hz, a tutaj masz cenę http://www.allegro.pl/item791808495_monito...lor_walnut.html za parę, więc nie jest tak dużo, na innych aukcjach to samo. Myślisz, że te rs źle zagrają? A jaki Tobie dokładnie wzmak po głowie chodzi ?
PS. W Lublinie mam możliwość odsłuchania kolumn http://www.allegro.pl/item794459953_monito...lon_lublin.html podobny model, czy jest sens się tam przejść i zobaczyć jak to gra ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 15Hz napisałem, bo jakoś na stronie MA spojrzałem na BR1 i RX2. Jeśli chodzi o RS vs RX to jeśli te pierwsze będą taniej to warto, bo to po porstu poprzednia seria, zresztą bardzo udana.
Jeśli możesz posłuchać BRek to na pewno warto sprawdzić, gdyż ogólne wybrzmienie będzie podobne.

Co do wzmaka to nie miałem nic konkretnego na myśli, po prostu NADy. One mają ciepły dźwięk i lekko zmiękczony basik co do MA (dla mnie) wydaje sie idealne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę odsłuchać te co mówiłem i jeszcze Paradigm Titan Monitor v.5 (i jeszcze pytanie czym się róznią od v.6 ?) Jeszcze też odsłucham Magnat Quantum 603, bo też podobno mają dobry basik. I podjadę do Pana który sprzedaje w Lublinie takie kolumny http://www.allegro.pl/item802493048_usher_s_520_okazja.html. czy one są dobre ? Podobno mają swietny bas nisko schodzący, tak jest napisane w recenzjach.
Edytowano przez MatiMan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że post pod postem, ale się trochę zmieniło i chcę żeby ktoś odpisał. icon_smile.gif

Mała zmiana dostałem Yamahę AX-900 za darmo icon_smile.gif, więc mam 2500zł na kolumny i co polecacie do tego pokoju ? Po dokładnym wymierzeniu okazało się, że ten pokój ma tylko 9m2, przepraszam za mój błąd. Cały czas jestem za Paradigm Titan Monitor, czy do 2500zł kupię coś lepszego ?

Ps. Zdjęcie pokoju http://img510.imageshack.us/ifs/5790/img91/2/p1020160ex8.jpg icon_smile.gif
Tych szafek i stojaka już nie ma.
Ta sciana co stoją glośniki ma długość 3m, a stąd co jest robione zdjęcie też 3m, bo to kwadrat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio mam dylemat co wybrać - mój pokój ma ok 13m2 (troszkę więcej niż u Ciebie) - Kolega namawia mnie właśnie na monitory Paradigm (modelu nie pamiętam na tą chwilę). Z początku byłem nastawiony na podłogówki ale coraz bardziej przekonuje się do monitorów icon_wink.gif

Myślę, że u Ciebie na 9m2 monitory spełnią swoje zadanie - chociaż nie słuchałem tego modelu icon_razz.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...