Skocz do zawartości

jaki amplituner do kolumn 5.0 monitor audio


kapella

Recommended Posts

Prosze o poradę, nabyłem ostatnio dość okazyjnie kolumny firmy monitor audio RS8 oraz centralny i dwie satelity też serii RS spodobały mi się bo brzmiały bardzo ładnie i powalił mnie na nogi bas a przecież nie są to za wielkie kolumny, niestety były podłączone do amplitunera za około 7 tys. zł (onkyo) wyczerpałem swoje finanse na kolumny i chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 3 tys zł na amplituner oraz dvd. pokój ma 25m2 słucham bardziej muzyki filmy sporadycznie. W sklepie w promocji był marantz SR 5003 (2499zł) oraz yamaha RX V 765 (2200zł) ale to oczywście nie ogranicza zakupu może w tej cenie z tymi kolumnami zabrzmi coś lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ukrywać, że taki amp za 3000zł nie pokaże tak naprawdę co potrafią te kolumny. Do nich to możnaby dać taki za jakieś 10k zł i wtedy pewnie byłoby ok, ale jeśli w tej chwili nie masz takiej możliwości to nie ma co się martwić. Proponuję kupić Harman Kardona AVR355, albo ONKYO TX-SR806. Oba te ampy (Harman lepiej) póki co nieźle zagrają w stereo, a ich plusem jest to, że dodatkowe ulepszenia są bardzo łatwe. Chodzi o wyjścia PRE-OUT, czyli sygnał niewzmocniony z przedwzmacniacza. Jeśli uzbierasz trochę kasy to wtedy dokupujesz końcówkę mocy stereo i jest idealnie (sam planuję niedługo zakup końcówki do mojego ampa).

PS: Yama 765 za 2200zł nie opłaca się, bo już za niecałe 3000zł możesz mieć 1065.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...