Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gordi73

praca CD

Recommended Posts

Cześć witam wszystkich posiadaczy sprzętu firmy SONY i od razu rzucam temat wrzucam mojej wieży MHC-RG11 płytki wszelakiego rodzaju i żadnej płytki niestety nie widzi czyściłem już laser i nic to nie daję czyżby mnie czekało wymiana lasera czy jest to jakaś błahostka czekam na porady co się jej może dziać

Cytat

Witam!
Czy nie wczytuje TOC, czy w ogóle "zakręci" płytą? Pokazuję jakieś komendy na wyświetlaczu w stylu "error"?
Pozdrawiam

wsadzam płytkę i nic na wyświetlaczu jest informacja "NO DISC" i tyle jak zdjąłem obudowę aby zobaczyć jak to wszystko działa to zaobserwowałem że płytka kręci się po woli i następnie się zatrzymuję i koniec wtedy wyskakuje napis "NO DISC"

Najprawdopodobniej padl laser.
A w jaki sposob czysciles laser ? Plytka CD do czyszczenia, czy moze recznie kombinowales ?

Ile lat ma sprzet ? Na allegro nie znalazlem takiego modelu, ale z tego co widze to dosyc tanie urzadzenie ?
Tak jak pisalem wyzej, budzetowe modele maja czesto slabe lasery. Potrafia pasc po 2-3 latach uzytkowania.

Cytat

Najprawdopodobniej padl laser.
A w jaki sposob czysciles laser ? Plytka CD do czyszczenia, czy moze recznie kombinowales ?

Ile lat ma sprzet ? Na allegro nie znalazlem takiego modelu, ale z tego co widze to dosyc tanie urzadzenie ?
Tak jak pisalem wyzej, budzetowe modele maja czesto slabe lasery. Potrafia pasc po 2-3 latach uzytkowania.

Czyściłem pierwszy raz od nowości patyczek z wacikiem i spirytusikiem he he he a sprzęt ma kilka dobrych latek.
Mam jeszcze jedno pytanie czy wymiana lasera musi odbywać się na servisie czy mogę go wymienić sam w domu i gdzie go dostanę w Krakowie oraz czy taki laser jest drogi czy opłaca się go wymieniać muszę się przyznać że bede to robił po raz pierwszy a nie chciałbym czegoś zepsuć pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować