Skocz do zawartości

Pomóżcie dokonać wyboru, plisss...


Lazar

Recommended Posts

Witam
jako, żem żółtodziób, bardzo proszę o Waszą pomoc i opinie. Mam do wydania 5000-5500 na sprzęt. Wacham się pomiędzy dwoma zestawami, 1- Advance Acoustic Map 105 i MCD 204 + kolumny Kef C-7, 2- Xindak A-06 i C-06 + kolumny Dali Concept 8. Pokój 21 m kw. Słucham przeróżnej muzyki, od punk rocka, indie, alternative, przez folk, ethno, jazz, do barok, renesans, chóry cerkiewne....Serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam rzecz jasna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego zestawienia ciężko wskazać coś jednoznacznie. Nawet ogólny charakter zestawów będzie podobny, tyle, że KEFy będą miały trochę słabszy bas. Jednak jakieś konkretniejsze różnice możnaby wyłuskać dopiero przy odsłuchu w docelowym pomieszczeniu. Oba zestawy są bardzo zacne. Elektornika AA jest bardziej funkcjonalna dla początkująych, bo ma regulacje barwy z czego w Xindaku zrezygnowano.

Także oba zestawy są jednymi z lepszych do takiej muzyki, w tym budżecie, ale ostatecznie może zdecydować dopiero odsłuch icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, zapomniałem dodać, że dużo muzyki słucham z winyli, gramofon Technics SL-1710, czy to ma znaczenie, w wyborze? Z odsluchem w miejscu docelowym slabo raczej, bo jednego i drugiego zestawu nie ma w sklepie. Jest na zamowienie. AA sluchalem w sklepie, ale w innym miescie, a Xindaka z dali u znajomego. Przyznam szczerze, że jeden i drugi zestaw bardzo mi sie podobal, a roznica cenowa jest rzedu 400 pln na korzysc xindaka, tak wiec niewielka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki wielkie, zapomniałem dodać, że dużo muzyki słucham z winyli, gramofon Technics SL-1710, czy to ma znaczenie, w wyborze? Z odsluchem w miejscu docelowym slabo raczej, bo jednego i drugiego zestawu nie ma w sklepie. Jest na zamowienie. AA sluchalem w sklepie, ale w innym miescie, a Xindaka z dali u znajomego. Przyznam szczerze, że jeden i drugi zestaw bardzo mi sie podobal, a roznica cenowa jest rzedu 400 pln na korzysc xindaka, tak wiec niewielka.



Na szybko sprawdziłem co do powiedzenia na temat tego sprzętu ma mój ulubiony portal/ czasopismo whathifi.
Niestety nie ma testów KEF C7, ale są testy innych kolumn z serii C: kolumny KEF
Nie wygląda to za dobrze, nieprawdaż?
A tutaj link do testu wzmacniacza Advance Acouctic MAP305 II . To jest wyższy model, ale jednak...

Niestety w UK firma Xindak nie jest w zasadzie znana, więc nie ma testów tego sprzętu.
Testy kolumn Dali

What HiFi jest stroną / czasopismem wiarygodnym, tak więc warto się zastanowic i szukac jeszcze innych opcji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oktagon
"What Hi-Fi" chyba najlepsze pismo jakie istnieje i ilość sprzętu, do którego co miesiąc mają dostęp jest ogromna, ale moim zdaniem tak czy inaczej testy nie są miarodajne. Oni porównują je bezwzględnie twardymi zasadami do reszty, ale tu chyba chodzi o frajdę, jesli kolega słuchał i mu odpowiada to nie ma co w głowie mieszać icon_wink.gif
Oczywiście seria "C" pozostaje w cieniu wyższych, bo IQ czy XQ są zawsze dobrze oceniane, ale czy jest aż tak zła. Nie wydaje mi się, żeby KEF pozwolił sobie na jakiś duży błąd. W końcu zaplecze technologiczne mają dobre i zawsze trzymaja się swojego.

Nie chcę podwarzać niczyich opinii, ale dla mnie to nie jest tak do końca miarodajne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to, że używasz drapaka nie ma większego znaczenia. Teoretycznie w analogu dźwięk będzie milszy, troszkę mniej utemperowany, co czysto teoretycznie lepiej zgra sie z KEFami, ale tak naprawdę to taka sucha teoria, a w praktyce, DALI też będą świetne, więc nie traktuj tego jako sugestii icon_wink.gif

Odnośnie tych zestawów nie myślałeś może nad KEFami IQ50, co prawda są mniejsze i troszkę droższe, ale tak jak pisałem oktagon i ja później odpowiadałem. Seria C to taka średnia klasa, a IQ to już naprawdę wyróżniające się w swoim przedziale kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droższe, ale nie bardzo, zaglądałem na allegro, 400-500 pln więcej, mniejsze w sensie? Moc mają mniejsza, czy jak? Aha, co to takiego regulacja barwy, której w Xindaku nie ma, a w Advance jest, bo nie bardzo rozumiem:-( Nie znam się na tych sprzętach, a z drugiej strony szukać można ładnych pare lat, dlatego też wybrałem dwa zestawy i basta. Oczywiście jakieś małe korekty, jak z tymi kolumnami są do zaakceptowania, jak najbardziej. Pozdrawiam i dziękuję za porady fachowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A własnie, że jestem zdziwiony, bardzo zdziwiony, wrrrrrrrr...., zdziwiony, o to to to, o tak tak tak.... A tak na poważnie, nie jestem audiofilem, wypatrzyłem, a raczej natknąłem sie na te dwa zestawy i spodobały mi się pod względem brzmienia, dizajnu... Wybiore jeden z nich, bo szukać mozna lata, a poza tym wchodzic w koszta mi sie nie chce, bo jak sie zacznie szukac, to zaraz cos lepszego by sie chcialo, a to , a tamto, ech... Pora spac, dzieki za wszystko, pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...