Skocz do zawartości

YAMAHA RX-797 + MISSION M35


rafal

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow!
Przymierzam sie do zakupu amplitunera stereo wraz z dwiema solidnymi kolumnami podlogowymi. Po dlugich moich poszukiwaniach wybor przybliza mnie do amplitunera Yamahy RX-797 wraz z kompletem Missionow M35. Moj salon to 30m2 wiec sadze ze pomieszczenie nie bedzie zbyt male do tych dosc duzych kolumn. Jak sadzicie, czy ten wynikajacy z wielu opinii dosc jasno grajacy amplituner wspolgra z missionami? Szukam dynamicznego brzmienia wraz z basem budujacym solidny fundament ale rowniez brzmienia pelnego detali i niuansow. Oczywiscie wszystko to musi sie znalezc w budzecie 5 tys. W 70% komplet ma sluzyc do sluchania muzyki a 30% do filmow. Szukam jakiegos kompromisu pomiedzy kinem domowym a zestawem stereo. Wazniejsza jest dla mnie muzyka jednak niechce rezygnowac z obejzenia filmu wraz z otaczajaca z glosnikow dynamika. Moj plan polega na dokupieniu pary glosnikow mission M32 wraz z podstawami i umieszczeniu ich w tylnej czesci salonu. Czy to bedzie spelnialo role dodatkowej przestrzeni do filmow i czy wogole ma to sens? Bede bardzo wdzieczny za udzielenie wszelkich podpowiedzi. Pozdrawiam wszyskich! rafal icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecę ci bardziej H/K od Yamahy. Może dźwięk z niej nie jest zły, ale moim zdaniem w twoim przypadku Harmanek spisze się lepiej. Dźwięk będzie bardzo dynamiczy, detaliczny i co ważne w kinie oparty na solidnej podstawiej basowej. W zależności jak tam bedzie z budżetem, albo 3390, albo 3490.

Dokupienie tych podstawek na tył nic nie da, a wręcz zniszczy dźwięk, który z założenia ma być odtwarzany przed, a nie dookoła.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Osobiście polecę ci bardziej H/K od Yamahy. Może dźwięk z niej nie jest zły, ale moim zdaniem w twoim przypadku Harmanek spisze się lepiej. Dźwięk będzie bardzo dynamiczy, detaliczny i co ważne w kinie oparty na solidnej podstawiej basowej. W zależności jak tam bedzie z budżetem, albo 3390, albo 3490.

Dokupienie tych podstawek na tył nic nie da, a wręcz zniszczy dźwięk, który z założenia ma być odtwarzany przed, a nie dookoła.



Hej. Szczerze mowiac bralem pod uwage H/K 3490 i moze rzeczywiscie sprawdze go przed zakupem w konfrontacji z Yamaha. Zonie sie nie podoba ale jezeli rzeczywiscie lepiej sie zgra to kto wie..

Tylne kolumny podstawkowe rzeczywiscie moga sprawic tylko chaos, ale czy myslisz ze rzeczywiscie tak bedzie kiedy beda one w tej samej odleglosci od sluchacza co przednie ( naturalnie ta opcja tylko do filmow ) ? I niestety nie wiem czy ktorys amplituner stereo ma mozliwosc regulacji balansu pomiedzy wejsciami glosnikowymi A i B? Jesli tak to mysle ze to moze dosc dobrze zagrac. Jak myslisz szukac dalej czy dac sobie spokoj i zachwycac sie tylko muzyka a film i tak mysle niebedzie chodzil zle na 2.0..

pozdrawiam rafal icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli masz w planie rozbudowę systemu do tylnych głośników, to pomyśl o Yamaha RX-V765. Powinno być solidnie w stereo jak i w oglądaniu filmów z większą liczbą głośników.
Wracając do:
Cyt. 1: ,,I niestety nie wiem czy ktorys amplituner stereo ma mozliwosc regulacji balansu pomiedzy wejsciami glosnikowymi A i B? Jesli tak to mysle ze to moze dosc dobrze zagrac." - Tu Cię zmartwię - NIE!!! Bo jest to tylko zdublowane wyjście głośników głównych, dźwięk z obu gniazd płynie z tego samego źródła, a podwójna para ma służyć połączeniu bi-wire (oddzielne kable wykorzystane są do zasialanie sekcji niskotonowej oraz sekcji wysokotonowej - jeśli i kolumny mają podwójną parę zacisków ma to sens). Dźwiękowo zawsze będzie jednak to stereo, a jedyna regulacja polega na ON/OFF pary A, lub B!!!!!!!!!!!!
Cyt. 2: ,,Jak myslisz szukac dalej czy dac sobie spokoj i zachwycac sie tylko muzyka a film i tak mysle niebedzie chodzil zle na 2.0.." - Tu można się z tym stwierdzeniem zgodzić icon_smile.gif jeśli stereo jest dla Ciebie znacznie ważniejsze, a filmy tylko w 2.0 akceptowalne.......................?????????????????? Dla mnie nie!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam. Jeśli masz w planie rozbudowę systemu do tylnych głośników, to pomyśl o Yamaha RX-V765. Powinno być solidnie w stereo jak i w oglądaniu filmów z większą liczbą głośników.
Wracając do:
Cyt. 1: ,,I niestety nie wiem czy ktorys amplituner stereo ma mozliwosc regulacji balansu pomiedzy wejsciami glosnikowymi A i B? Jesli tak to mysle ze to moze dosc dobrze zagrac." - Tu Cię zmartwię - NIE!!! Bo jest to tylko zdublowane wyjście głośników głównych, dźwięk z obu gniazd płynie z tego samego źródła, a podwójna para ma służyć połączeniu bi-wire (oddzielne kable wykorzystane są do zasialanie sekcji niskotonowej oraz sekcji wysokotonowej - jeśli i kolumny mają podwójną parę zacisków ma to sens). Dźwiękowo zawsze będzie jednak to stereo, a jedyna regulacja polega na ON/OFF pary A, lub B!!!!!!!!!!!!
Cyt. 2: ,,Jak myslisz szukac dalej czy dac sobie spokoj i zachwycac sie tylko muzyka a film i tak mysle niebedzie chodzil zle na 2.0.." - Tu można się z tym stwierdzeniem zgodzić icon_smile.gif jeśli stereo jest dla Ciebie znacznie ważniejsze, a filmy tylko w 2.0 akceptowalne.......................?????????????????? Dla mnie nie!!!



Hej!
Dzieki za solidna wypowiedz i rozwianie watpliwosci co do mozliwosci podlaczenia tylnych glosnikow do RX-797, niemniej jednak bylem poprostu ciekaw jak takie rozwiazanie sprawdzilo by sie wlasnie do filmow. Wiem, ze bardzo ciezko jest pogodzic dobre stereo z kinem domowym ale zainteresowales mnie ta Yamaha RX-765 .
Czy naprawde gra dobrze w stereo? I jak wogole jest z dzwiekiem czy mozna porownac ja z Yamaha RX-797? Jesli nie to jaki amplituner wielokanalowy zagra solidnie w stereo?
pozdro!
rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostają Ci tylko odsłuchy, ale sądze że YAMAHA RXV-765 powinna zagrać na dobrym poziomie w stereo.
Kiedyś miałem okazje posłuchać podobny, choć starszy model Yamaha RX-V663. W dwóch konfiguracjach:
TAŃSZA: z DVD Pioneer DV-610 oraz na kolunach ELTAX Concept 500.
DROŻSZA: to DVD Yamaha DVD-S1800 + kolumny Wharfedale Diamond 9.5.
- Ta druga zwłaszcza utkwiła mi w pamięci, bo zaprezentowała bardzo dobry dźwięk, którego nie powstydziłby się niejeden ,,złotouchy" icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Ta pierwsza to ograniczenia finansowe mojego kolegi. Jednak i tu dźwięk był przyjemny, choć wyraźnie słabszy od drugiego zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...