Skocz do zawartości

zestaw do 4k, pokuj 19mkw


mzyska

Recommended Posts

Witam!
Chce kupić zestaw audio do 4k, 19mkw.
Kolumny i wzmacniacz, jeśli chodzi o kolumny to myślałem nad MA BR5 lub KEF IQ50, ze wzmacniaczy to NAD315BEE, Rotel RA-04, CA Azur 340A lub jakiś tani Denon, marantz lub onkyo.
Słucham muzyki różnej m.in. pink floyd, GnR , rammstein ale też tzw. popu który leci w rmf-fm czy zet.
Nie zależy mi na tym żeby to grało bardzo głośno, tylko dobrze, lubię też ciepłe brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam!
Chce kupić zestaw audio do 4k, 19mkw.
Kolumny i wzmacniacz, jeśli chodzi o kolumny to myślałem nad MA BR5 lub KEF IQ50, ze wzmacniaczy to NAD315BEE, Rotel RA-04, CA Azur 340A lub jakiś tani Denon, marantz lub onkyo.
Słucham muzyki różnej m.in. pink floyd, GnR , rammstein ale też tzw. popu który leci w rmf-fm czy zet.
Nie zależy mi na tym żeby to grało bardzo głośno, tylko dobrze, lubię też ciepłe brzmienie.


przepraszam za błąd w temacie jaki wstyd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepłe brzmienie i Pink Floyd. Dla mnie te dwa stwierdzenia pozostawiają na polu bitwy tylko jedne kolumny, a mianwicie KEFy. Świetny wybór do takiego lekkiego rocka. MA to też dobry wybór, ale moim zdaniem grają raczej analitycznie i z odrobiną agresji, a KEF jest raczej ciepły nie tracą na szczegółach, czyli tak bez przekłamań.

Co do wzmaków to już ciężka sprawa, te które podałeś to najniżesz modele jakie mogą być i to nie jest najlepszy pomysł, powinieneś kupić coś wyższego np.
Yamaha A-S700 (świetna seria i powrót do najlepszych stereo)
Audiolab 8000SE (Anglia, dobrze skomponuje się z KEFami)
Marantz PM7001 (drugi od góry model <ze starszej serii>)
Xindak MT-3 (najwyższy model z podstawowej serii Xindaka, ciekawa opcja; moim zdaniem z KEFami może zagrać naprawdę ładnie)
Tak czy inaczej musisz się gdzieś wybrać i poszukać sprzętu, albo kupić kolumny i wypożyczyć egzemplarze, słuchając już w docelowym ustawieniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paciu drogi, czy Ty czasem czytasz co piszesz ?? Ręce opadają icon_sad.gif
Proponujesz w innym temacie Rotela 04 i 05 ludziom chcącym wydać podobne pieniądze na sprzęt jak kolega tutaj, któremu piszesz, że Rotel 04 to najniższa półka.
Piszę o Rotelu bo jego akurat mam i wiem jak gra (znasz Rotela z odsłuchu, czy z recenzji ??)

Teraz do tematu -> słuchając różnej muzyki potrzebujesz sprzętu dość wiernie odtwarzającego bez podbijania zakresów dźwięku. Tu Rotel akurat jest jak najbardziej na miejscu.
U mnie gra z Elac FS 68 i jestem bardzo zadowolony.
Posłuchaj tego zestawu - powinieneś się w budżecie zmieścić.
KEF nie znam więc się nie wypowiadam (czego w analogicznej sytuacji życzę różnym młodym ludziom na Forum icon_wink.gif ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o "najniższych modelach" miałem głównie na myśli CA, ale chyba nie możesz zaprzeczyć, że ROTEL też się do takich zalicza???
Porównując do z Yamą A-S700 czy Audiolabem to nie jest do końca ta sama półka cenowa. Napisałem tylko koledze, że za tą kasę może mieć coś troszkę wyższego. Przecież nie musimy się zgadzać, prawda??? Nie kwestjonuje, że RA-04 jest lepszy niż RA-05, nigdy nie miałem przyjemności porównać ich, więc nic nie mówię. Dobrze, że prostujesz wypowiedzi jeśli wkaradają się błędy.

Proponuję tu co innego, a w innym temacie co innego, bo tutaj mam KEFy, a tam miałem B&W. Jako, że to zupełnie inne charaktery i lepiej grają z inną elektroniką, a przy okazji różnią się (przy tym budżecie dość znacznie) ceną to propozycje są inne. Tyle icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Mam jeszcze kilka pytań. Jeżeli chodzi o Kefy IQ50 to czy nie będą one za słabe do takiego pomieszczenia, bo niestety na IQ70 szkoda mi kasy? Zaplanowałem 4k i w tym mam się zmieścić icon_wink.gif . Elac FS68 wydaje się na oko dość dobrym sprzętem, ale niestety troche za drogim bo kosztuje aż 3200, a w takim przypadku zostanie tylko 800 na wzmak. Najbardziej sensowne wydaje mi się MA BR5 i rotel RA-04, wtedy zamknąłbym się z kasą, chyba że te Kefy nie byłyby za małe. Nie wiedziałem że kupienie dwóch kolumn będzie takie trudne. icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym ci tego posłuchać przed zakupem, bo dla niektórych IQ50 w 19m2 są spokojnie wystarczające, a dla innych za małe. To głównie zależy od tego czego oczekujesz od basu, jeśli ma być i ładnie, muzykalnie sobie pogrywać to starczą, ale jeśli liczysz na wstrząsy przy uderzeniach stopy perkusji to raczej nie masz tu czego szukać. Jeszcze raz powtórzę, masz już coś wybrane postaraj się wypożyczyć, życzę szczęścia w walce icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pisząc o "najniższych modelach" miałem głównie na myśli CA, ale chyba nie możesz zaprzeczyć, że ROTEL też się do takich zalicza???
Porównując do z Yamą A-S700 czy Audiolabem to nie jest do końca ta sama półka cenowa. Napisałem tylko koledze, że za tą kasę może mieć coś troszkę wyższego. Przecież nie musimy się zgadzać, prawda??? Nie kwestjonuje, że RA-04 jest lepszy niż RA-05, nigdy nie miałem przyjemności porównać ich, więc nic nie mówię. Dobrze, że prostujesz wypowiedzi jeśli wkaradają się błędy.

Proponuję tu co innego, a w innym temacie co innego, bo tutaj mam KEFy, a tam miałem B&W. Jako, że to zupełnie inne charaktery i lepiej grają z inną elektroniką, a przy okazji różnią się (przy tym budżecie dość znacznie) ceną to propozycje są inne. Tyle icon_wink.gif


Pacio, co z tego co proponujesz albo komentujesz słyszałeś na własne uszy ????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Yamahę
-Audiolaba; słuchałem ostatnio (w wakcacje) końcówki mocy KD (8000) może to nie to samo, ale jednak ogólny charakter będzie podobny
-Marantz; kilka ale nie kojarze czy konkretnie 7001 też

Xindaka nie słuchałem, ale to taka trochę ciekawostka, a tak czy inaczej zawsze proponuję osobisty odsłuch.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie OT ale porażają wyniki :
Pacio, słuchałeś :
Cytat

-Yamahę
-Audiolaba; słuchałem ostatnio (w wakcacje) końcówki mocy KD (8000) może to nie to samo, ale jednak ogólny charakter będzie podobny
-Marantz; kilka ale nie kojarze czy konkretnie 7001 też



a proponujesz:

Cytat

Mam dla ciebie sporo, propozycji. Wzmaki:
NAD C315
Pioneer A-A6-J
ROTEL RA-04
CA Azur 640 v.2
kolumny:
JBL L830
Chario Silverette 200
Mission M62i
Cabasse Pico MT30
Paradigm Mini Monitor v.6
KEF IQ30
Z tego wszystkiego moim faworytem jest zestaw NAD + KEF, Pioneer + Mission, albo CA + Chario. Każdy trochę inny, NAD + KEF świetny do Floydów, bas KEFów jest raczej szczupły, ale NAD to nadrobi. Pioneer + Mission zrównoważny wzmak + ciepłe i lekko basowe kolumny. CA + Chario bardzo zrównoważone, w takiej czysto recenzeckiej ocenie chyba najlepszy.



Cytat

Do takiej ilości urządzeń to rzeczywiście potrzebujesz normalnego wzmaka, a nie wieży. Także za 2000zł proponuję; wzmak:
Denon PMA-700AE (słabo wyszedł ten model Denonowi, ale za tą kasę to całkiem niezła okazja)
CA Azur 340 v.2 (zrównoważony wzmak, potrzeba mu raczej ciepłych kolumn)
Yamaha AX-497 (moim zdaniem sucha, osobiście patrzyłbym na nią jako ostatnią, ale jest wiele osób które ją chwalą)
TEAC A-R610 (mało znana opcja, ale warta uwagi)
kolumny:
Cerwin Vega CLSC6 (dynamiczne i z mocną podstawą basową)
KODA K-5300S (chińskie, ale naprawdę warte uwagi)
Klipsch B-3 (dynamika to coś na co najbardziej stawiają, raczej analityczne)
Canton GLE420 (mocny basik i trochę ostra góra <alu kopułka>)
Moim typem jest zestaw:
1. TEAC + Klipsch (dynamiczny z mocnym basem, powinien się dobrze wpasować w rock/metal)
2. CA + KODA (zrównoważony z dobrą sceną, góra może się trochę wybijać)



Nie sądzę, żeby wymagało komentarza.
Nawet jeśli proponujesz odsłuch.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie odzywać, ale Adamc ma absolutną rację!!!!! Pacio bawisz się w dyżurnego forumowicza, odpowiadasz prawie na 90% wszystkich postów i w takim samym procencie Twoje odpowiedzi nie są rzeczowe, a przynajmniej nie wyczerpują tematu!!!! Poruszasz pewne zagadnienia brzmienia, a często nie masz doświadczenia z daną marką. Dochodzi do tego, że raz ją polecasz, a raz odradzasz..... Albo zostały jeszcze jakieś płyty, z katalogu PŁYTY ZA POSTY których Ci w kolekcji brakuje , albo zależy Ci na wyższym tytule.............. Przepraszam jeśli zabrnąłem za daleko, ale tak trochę to wygląda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie sądzę, żeby wymagało komentarza.
Nawet jeśli proponujesz odsłuch.


To chyba jednak wymaga komentarza. W tym temacie (gdzie piszę tego posta) mam na wzmak budżet 2000zł, w pierwszym przez ciebie cytowanych było już tylko 1500zł, a w drugim ledwo ponad tysiąc. W tym przedziale cenowym te pare stówek robi jednak dużą różnicę, a jeśli uważasz, że najlepszym rozwiązaniem jest proponowanie tylko tego zesatwu, który się ma to ja tym razem pozostawię bez komentarza.

Nie wiem jak to wygląda z zewnątrz, ale naprawdę sporo sprzętu słuchałem. Nie zarzekam się, że jakieś długie sesje, wszystko po 2h, skrupulatne porównania. Jednak do ogólnej oceny wystarczą krótkie kontaky, kilka utworów i wiadomo o co chodzi.

Nieważne, skończmy OT i tyle icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jeśli uważasz, że najlepszym rozwiązaniem jest proponowanie tylko tego zesatwu, który się ma to ja tym razem pozostawię bez komentarza.
......

Nieważne, skończmy OT i tyle icon_cool.gif



Tego, który się ma, miało, słyszało na tyle dokładnie, żeby można było odpowiedzialnie się wypowiedzieć.
Czytać wyniki testów potrafi każdy internauta więc można co najwyżej, mniej zorientowanym linka do testów wkleić zamiast pisaś byle co na podstawie "odsłuchu" w MM.

Cytat

Nie wiem jak to wygląda z zewnątrz, ale naprawdę sporo sprzętu słuchałem. Nie zarzekam się, że jakieś długie sesje, wszystko po 2h, skrupulatne porównania. Jednak do ogólnej oceny wystarczą krótkie kontaky, kilka utworów i wiadomo o co chodzi.


Piszą tu często ludzie, którzy audiofilsko muzyki słuchają pewnie tyle ile Ty żyjesz, a część to może ze 2x dłużej słucha i testuje sprzęt.
Twoje wypowiedzi od ich różnią się kilkoma cechami ->
Wypowiadają się dużo rzadziej niż Ty. Ty prawie zawsze, prawie wszędzie.
Ich wypowiedzi zawierają istotne informacje dotyczące sprzętu. Twoje rzadko.

Pacio, mam prośbę -> pisz tylko wtedy, jak masz coś KONKRETNEGO do powiedzenia o danym sprzęcie na podstawie odsłuchu (!!!).
Pozdrawiam na koniec OT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...