Skocz do zawartości

Amplituner do 200 zł


g4l4

Recommended Posts

Za 200zł to nie masz prawie wyboru, nie wiem jak się aukcję rozwinął, bo mogą przekroczyć 200zł, ale może ci się uda.
Kenwood KRF-V4530
Thomson DPL-550HT
Oba reprezentują podobny poziom, mam Kena 6030 i tego Thoma. Ken jest lepszy, ale tutaj masz niższy model czyli będzie podobna jakość. Licytuj, bo za 200zł to byłyby niezłe sprzęty.

Chyba, że ja cię źle zrozumiałem i chodziło ci o stereo nie o KD???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja trochę niedoptrzyłem, bo umieściłeś to w dziale stereo, sory.

Co do używanych ampów stereo to nie chcę tu nic pisać, bo nie orientuję się. Tak naprawdę to za 200zł nie dostaniesz tak czy inaczej żadnych wysokich modeli, czyli większość "markowych" sprzętów za taką kasę będzie podobnej jakości icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha....... a nie orientujesz się może czy ta moc 2x50W to będzie moc wyjściowa czy muzyczna, gdzie mogę znaleźć jeszcze jakieś informacje o tym modelu?

a może wybrać inny model? Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modeli to poczekaj, powinien znaleźć się ktoś, kto napisze ci coś konkretnego o tym i o innych.

Odnośnie mocy to przy poborze mocy 160W na wyjściu powinieneś mieć jakieś 2x50W (może 60W) przy 8ohm. Jest to moc, którą ten wzmak może oddać, można ją nazwać maksymalną, bo w praktyce więcej nie wykrzesasz, ale tak naprawde to znamionowa icon_wink.gif Po prostu te nazwy: znamionowa, ciągła, maksymalna, RMS, PMPO to jakies różne chwyty producentów, każdy mierzy jak chce, więc kazdy nazwa jak chce icon_wink.gif Taki świat, nie poradzisz, najlepiej brać pobór mocy dzielić przez ilośc kanałów do napędzenia i brać jakieś 60% z wyniku. To jest wmiarę miaorodajny sposób.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to ile jest wyjść, ale o to ile kanałów bedziesz obciążał. Jeśli podpianasz tylko dwa głośniki to dzielisz na dwa i bierzesz 60-70%. Już ci przecież napisałem, że z tego Soniaka można wyciągnąć jakieś 50, może 60W.

Oczywiście są mocniejsze maszyny, ale raczej nie w tym budżecie i na ogół sa to wzmacniacze, a nie amplitunery. Nie wiem dlaczego, ale ampli sa na ogół odnośnie zasilania traktowane po macoszemu. Raczej się nie zdarza (wśród używek), żeby amp miał więcej niż 200W poboru, a takich wzmaków jest cała masa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za pomoc chyba się skusze na niego

Zakupiłem ten amplituner co podałem w linku powyżej, chciałbym do niego dokupić jakieś kolumny. Możecie mi coś polecić? Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie chcesz kolumny - podłogowe, mniejsze czyli podstawkowe, czy coś pośredniego (du ze monitory)?
Jaką masz powierzchnię pokoju i ile możesz wydać na ten cel?
Zakładam oczywiście, że mówimy o sprzęcie używanym...

Tak na wszelki wypadek - poniżej 200zł to raczej nie ma co mażyć o jakiś rewelacjach brzmieniowych.

Pozdrawiam
PS. A czy ten Soniaczek podaje dużo niskich dźwięków? Chyba nie do końca, to najniższy model SONY... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z podłogowymi będzie ciężko zmieścić się w 300zł. icon_sad.gif

Możesz poszukać czegoś z Tonsilu - np. Samba 130 (lub mocniejsza 250W, an podwójnym basie) albo Perfect 150.
Są to konstrukcje 8omowe - bo o ile pamiętam to ten Soniaczek takich własnie wymaga ...
Poniżej masz link do aukcji Sounfinder 250W (ten sam wygląd co SAMBA), skatowane za Kup Teraz = 229zł - więc tylko po to, byś się zorientowal w wyglądzie i parametrach...
http://allegro.pl/item798058051_tonsil_sou...ietny_bass.html
a poniżej już w lepszym stanie...
http://allegro.pl/item790654521_niedocenia...50_zadbane.html

No i oczywiście odradzam kolumny typu ALTUS/ALTON - bas jest może i duży, ale słabo kotrolowany (ale na ten temat już wiele zostało napisane i sam możesz poszukać opinii na ich temat).

Albo wśród kolumn regałowych (czyli duże monitory) jakieś starsze modele JVC, Pioneera czy Yamahy (przykładowe firmy, bo jest więcej ciekawych propozycji). Sporo tych konstrukcji to modele trójdrożne, bazujące na 20cm głośniku basowym (25cm na basie to może byc za duży ciężar jak na podstawowy model Soniaczka icon_eek.gif ).
Poniżej link do tego typu kolumn Pioneera
http://allegro.pl/item790125951_super_zest...neer_bytom.html

Pozdrawiam
PS. A poza tym - gdzie mieszkasz? Sprzęt używany najlepiej jest odbierać osobiści i sprawdzić przy odbiorze, a Ty nie podałeś tej informacji w swoim profilu (warto uzupełnić...).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...