Skocz do zawartości

Onkyo plus glosniki - jakie?


Kilobyte

Recommended Posts

Witam,

W ramach zabijania nudy postanowilem poszukać sobie ampli i zestawu głośników do ok 3-3,5k PLN. Z amplitunerów, jak czytalem i przegladalem rozne fora najlepszym rozwiązaniem jest chyba Onkyo TX-SR507. Co prawda kolega mi podesłał jakąś Yamahe RX-V563, ale nie mogę o niej znaleźć żadnych opinii. Ma co prawda 7.1, ale mniej gniazd HDMI, a to dla mnie jest wazne, bo wszystkie urzadzenia w domu mam podlaczone po HDMI. Wiem, że wszyscy polecają 607, ale on kosztuje dodatkowo jakies 600 PLN, tak samo jak inne amplitunery, a nie wiem, czy wykorzystam tą różnicę.
A teraz troche o warunkach brzegowych:
Salon ma 5x3 metry. Na dłuższym boku na tle okna stoi telewizor, na drugim krótszym boku jest narożnik, na którym spędzamy większość wieczorów. TV to 32' philips, oprócz tego mam dekoder HD Aster oraz XBOXa 360. Salon jest otwarty na kuchnie, która ma ok. 10m2. Jeśli chodzi o zastosowanie to:
50% filmy z kompa (divx etc)
30% tv + xbox
20% muzyka + radio
Największy problem mam z głosnikami. Polecanymi glosnikami, które gdzies sie przewijaly na forach, to:
Quadral QUINTAS 5000
Heco Victa
Jamo S606
Nie za bardzo mam gdzie odsluchac, do tego najwiekszym problemem jest to, ze po uslyszeniu dwoch, trzech roznych zestawow jestem w stanie powiedziec roznicę miedzy poszczegolnymi zestawami, ale nie które mi sie bardziej podobaly. Najgorsze z tego, że żona też ma drewniane ucho icon_smile.gif
Czy jest jeszcze jakiś zestaw kolumn do 2k, którym warto się zainteresować? Mowie oczywiscie o zestawie 5.0.
Czy moze jest jakis zestaw, ktory deklasuje inne i jest polecany dla wszystkich ludzi z drewnianym uchem?

dzięki z góry za pomoc

Piotrek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na ONKYO 607 ci nie starczy, ale już na 606 spokojnie. Całościowy budżet wyniesie jakieś 3600zł. Kolumny, które podałeś są warte uwagi, do tego dodałbym jeszcze produkty firmy KODA. Naprawdę pożądna jakość. Do zestawu z 606 np. AV702 v.2 + SW1000 v.2

geforce
Te KEFy do takiego "multi" zestwu, który ma równie dobrze grać w stereo jak i w kinie raczej nie będą najlepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z sugestiami poszedlem sobie dzisiaj posluchac roznych zestawow. Udalo mi sie znalezc zestaw Onkyo 507 oraz QQ 5000. Niestety jak juz bylem prawie zdecydowany na Onkyo, to posluchalem nowej Yamahy Aris 270 RX-V465 i DVD-S663 + kolumny Yamaha NS-8900/NS-P8900 i musze powiedziec, ze ten zestaw brzmial o wiele lepiej. Jak przy normalnej muzie roznicy wielkiej nie bylo - zona twierdzila, ze bardziej jej sie podoba brzmienie Yamahy, ze jest bardziej miekkie, tak przy rocku na Onkyo nie bylo wogole tego kopniecia, na które czekalem a na Yamasze bylo. Jednakże cały czas sie zastanawiam, czy to nie jest spowodowane tym, ze glosniki onkyo to troszke nizsza polka niz to co sluchalem na Yamasze - patrze oczywiscie na cene icon_wink.gif I w sumie jestem w stanie dac tyle za ten zestaw - w Euro jest za 4k. Czytalem jednak, ze Onkyo jest lepsze - moze warto mu jeszcze dac szanse z jakimis lepszymi glosnikami? Ale tak, zeby caly ten zestaw z Onkyo nie byl drozszy od Yamachy.

Dzieki

Piotrek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podjechalismy jeszcze w jedno miejsce i bylo wszystko, co chcielismy - Yamaha i Onkyo z roznymi glosnikami. No i jednak najladniej graly Yamaha 465 z NP8900.
W zwiazku z tym, ze w ten weekend jest promocja na ten zestaw w euro, to chyba nie ma sie co juz wiecej zastanawiac.

dziekuje wszystkim za uwagi i pomoc icon_smile.gif

Piotrek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...