Skocz do zawartości

Recommended Posts

Stosowanie przełączników mija się z celem, bo jak rozumiem zestaw stereo ma służyć poprawie jakości CD względem KD. Jeśli tak to zastosowanie przełącznika zdegraduje tę jakość na taki poziom, że w sumie mógłyś nic nie przełączać. Jedyną opcją jest zaopatrzyć się w jakieś wtyczki (banany), jesli oba piece akceptują je i ułatwić sobie przełączanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazio2678
Szanowny Kolego, przełączniki takie - firmowe zresztą sprzedawane były wielokrotnie na Allegro. Czy faktycznie degradują dźwięk to zależy od wykonania. Zwróć się do naszego Kolegi forumowego o nicku Kaczor. Zamówił on przełącznik według koncepcji własnej u jednego z polskich producentów. Z przełącznika jest zadowolony. Nie jest to wersja najprostsza za np. 50 zł, ale porządnie wykonane urządzenie z komponentów i kabli wysokiej jakości. Informację o przełaczniku znajdziesz również w wątku lampowym (skorzystaj z wyszukiwarki).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Kolega Kazio jeszcze by się wypowiedział na ten temat... icon_cool.gif
I napisał, jaki ma sprzęt - to wtedy można dyskutować o sensowności takiego rozwiązania (tj. przełącznika).
Poza tym z przełącznikami jak np. z przedwzmacniaczami gramofonowymi, czyli można za 50zł, można i za tysiąc czy kilka tysięcy ... Te najtańsze można sobie darować, a na te najdroższe mało kto się zdecyduje z powodów finansowych

Bo stwierdzenie Pacio "stosowanie przełączników mija się z celem" jest mocno ogólnikowe... i jak widać niezupełnie prawdziwe icon_rolleyes.gif
Po prostu trzeba się zdecydować, komu na czym zależy! Jakość dźwięku czy wygoda (lub nawet bezpieczeństwo, by nie spalić kolumn czy wzmacniacza przez zwarcie).

Pzdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nic z tego nie rozumiem. Z jednej strony przełącznik jest be, z drugiej zaś, cyt. "dobry przełącznik nie będzie zły". Z jednej strony dbamy aby pytający nie wydał za dużo, z drugiej cyt. "jeśli jednak kasa by się znalazła".
Poza tym jaki jest sens, biorąc pod uwagę poruszaną tu jakość dźwięku wymyślanie jakiejś karkołomnej "układanki" cyt. "ampa KD z wyjściem PRE-OUT i dodatkową końcówkę mocy/wzmak z wejściem MAIN IN".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić coś co teoretycznie (przy braku wysiłku w projekcie) spełni swoją rolę i będzie tanie, tylko że wtedy jakościowo wypada to słabo. Można się pomęczyć, wydać sporo i mieć dobre efekty, ale na ogół przy większej kasie pojawiają się nowe opcje. Przyznam się, że nie wiedzialem o jakichś dobrych przełącznikach, ale to nie zmienia mojego zdania.

Co do ampa (PRE-OUT) + końcówka mocy:
Karkołomne to raczej nie jest nawet prostsze niż przełączanie za każdym razem. Chodzi o to, że dla kanałów frontowych podpina się końcówkę mocy. Wszystko łączy zdalnym sterowaniem (trigger 12V) i wszystko dzieje się automatycznie. Dobre stereo, dobre kino, po prostu wszytko icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz wzmaka mógłbyś podpiąć jako końcówkę mocy, ale niestety amp nie daje takiej mozliwości. Lepiej byś wyszedł kupując trochę droższego 2309, ale teraz to nie ma co gdybać. Jak widzę zestaw raczej nowy czyli pewnie znajdziesz ze 200zł na taki przełącznik. Także nic tylko kontaktuj się z kaczorem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaczor sam się znajdzie icon_wink.gif
Pacio pisząc o przełączniku nie wiesz o czy piszesz a powtarzasz obiegowe opinie! Tak jak pisał belfer mam takie cudo, samodzielnie zaprojektowane, a w trosce o jakość wykonania przekazane "do produkcji" do uznanego producenta sprzętu audio i wiem jak to to działa.
Chciałbym zobaczyć mądralę który usłyszy tę kolosalną degradację dźwięku sprowadzającą uznane konstrukcje stereo do poziomu amplitunera kina domowego. Gdybym spotkał powiedziałbym bym delikwentowi wprost, że kłamie!
Ideowo urządzenie jest proste jak budowa cepa to co robi cenę to jednostkowa produkcja (w moim wypadku cena robocizny była jednak bardzo umiarkowana) i cena komponentów, zresztą łatwo to policzyć.
Mój "przełącznik" umożliwia podłączenie 4 wzmacniaczy do dwóch par kolumn - w efekcie dostajemy dwa przełączniki na ceramice (żeby się nie wypalały), 6 metrów kabla głośnikowego (Reson), 24 gniazda głośnikowe (przyzwoite) do tego pierdółki typu obudowa, gałki etc .......
Mój tani nie był ale jest dość rozbudowany w funkcje. Taki jak tu jest potrzebny da się ogarnąć jednym przełącznikiem dwupozycyjnym lub dla bezpieczeństwa 3 pozycyjnym i 12 gniazdami głośnikowymi kabla pójdzie pewnie ze 3 metry. Po wycenę trzeba się jednak zwrócić do wykonawcy nie do mnie.

To co on daje (przełącznik), poza oczywistą wygodą to bezpieczeństwo! Przy dobrym montażu, niebezpieczeństwo zwarć i przebić jest zerowe. Pomysł, z przepinaniem kabli jest chybiony poważna awaria jest tylko kwestią czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec mam pytanie do kaczora,czy moglbym uzyskac jakis namiar(jezeli to nie jest sprzeczne z zasadami tego forum)na firme ktora wykonalaby taki przelacznik dla mnie lub posiada w swojej ofercie gotowe urzadzenia tego typu.Jakosc dzwieku ze wzmacniacza stereo jest na tyle lepsza w porownaniu z KD ze wydaje mi sie iz jest sens zastosowania przelacznika.Dziekuje z gory pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazio2678
napisz do Kaczora wiadomość na PW (jako zalogowany użytkownik masz taką możliwość) i już. icon_razz.gif
Po to jest taka opcja - a jak znam Kolegę to chętnie Ci pomoże. No i warto skorzystać z jego rad - bo pisze w oparciu o swoje doświadczenie i liczne odsłuchy, a nie na podstawie wypowiedzi innych... icon_rolleyes.gif

Poza tym na Forum często są podawane linki do aukcji - np. na Allegro, a również do ciekawych stron czy firm...
No i nie jest to działalność handlowa. icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...