Skocz do zawartości

Zestaw audio do 1000zł.


ave

Recommended Posts

Witam

Chce złożyć swoje pierwsze stereo mogę na ten cel przeznaczyć 1000zł (może być nieco więcej ale chciałbym się w tej cenie zmieścić). Nie mam kompletnie żadnego doświadczenia w tym temacie tyle tylko co wyczytałem w necie. do tej pory słuchałem muzyki z kompa na głośnikach logitech x540 i strasznie mnie denerwował tam brzęczący bas i w ogóle sam dźwięk jakiś taki nieciekawy nieprawdziwy...
Przechodząc do sedna to szukam czegoś pod muzykę rock, hard rock trochę metal, punk (kapele jak KULT ,KNŻ, SOaD,The Offspring, Dope i inne)
Co do pokoju jest on nietypowy raczej... moje bazgroły powinny wszystko pokazać, dodam ze mam w pokoju dywan na większej powierzchni. Nie wiem czy to ważne ale wysokość pokoju to 2.6m.



Zastanawiałem się nad Altusami 200 (na necie piszą ze nadają się do tego typu muzyki) tyle tylko ze wydaja mi się za mocne, nie zależny mi na hałasowaniu miałem stare głośniki firmy Uniwersum 25W i były dla mnie dobre tyle ze basu 0. myślę o jakiś 60W do 90W ale jak mowie chodzi mi o dźwięk.
Co do wzmacniacza to w ogóle nie mam pojęcia ale chciałbym my była możliwość podłączenia do komputera, dvd i TV LCD mam model LG 37LG5000. Wiem ze z komputera dźwięk nie za dobry wiec tez będę się rozglądał za jakimś CD. Oczywiście wszystko możne być używane (swoja droga Altusy nowe kosztują 650zl na necie)
Tak wiec proszę o rady najlepiej z linkami. Edytowano przez muzyczny_gość
edytowałem temat aby był czytelny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum :
temat podobny tu
pierwszy
podobny ale kwota do 1500zł

Możesz też znaleźć tematy wzmacniacz do kwoty
Kolumny do kwoty

łatwiej poszukać pomyśleć i poczytać

Altusy to wręcz kult kult i jeszcze raz kult ... o których napisane setki tysięcy postów na każdym forum w tej dziedzinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą alternatywą są właśnie monitory aktwyne, ale jeśli potrzebujesz mieć możliwość podpięcia kilku źródeł to raczej odpada. 1000zł to niezadużo, ale można coś na allegro znaleźć. Na nowy sprzęt raczej się nie nastawiaj, bo to nie ma sensu. Oczywiście zagra znacznie lepiej od Logitecha, ale można jeszcze lepiej icon_wink.gif

Ogólnie proponuję zestawić ROTELa i B&W te dwie firmy ładnie ze sobą grają, a do cięższego rocka i metalu nadaje się świetnie. To co masz obecnie dostępne:
ROTEL RA-920AX
ROTEL RA-985BX
ROTEL RA-820BX3
Po numerkach można się w tym przypadku łatwo zorientować, który jest wyższy i nowszy. Najczęściej firmy pierwsze cyfry przyjmują za umiejscowienie w ofercie, a dalsze za serię (rocznik).
B&W DM601
B&W 302
Tutaj niestety nie wiem, może się wypowie ktoś lepiej obeznany w używkach.

Co do ALTUSów to tak jak pisałe muzyczny dzisiaj to tylko legenda, może jakby się chłopaki we Wrześni spięli to by coś jeszcze z tego wyciągnęli, ale chyba nie mają takich ambicji.
Magnaty to raczej dalekie od audifilskości kolumny (ten model, bo ostatnie seria Quantum jest bardzo udana)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhym ni zalezy mi specjalnie na wielkich głośnościach ;]

wobec tego mam jeszcze jedno pytanie posiadam subofer pasywny (z kina domowego LG) z tylu pisze moc max 80W impedancja 8 to mogę go podłączyć bez przeszkód? jako powiedzmy 3 głośnik?(zakładając ze wzmacniacz ma wejście na 4) czy to mocno obciąży wzmacniacz? Lubięgdy bas jest mocniej podkreślony
Czy możne lepiej jakiś niedrogi aktywny i tu kolejne pytanie czy będzie się dało bez utraty jakości dźwięku podpiąć o do wzmacniacza co ma wejście na 2 głośniki?(głośniki podpięte do suba a ten z kolei do wzmacniacza)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie suba LG to nie jest dobry pomysł, oczywiście mógłbyś podpiąć go pod wyjścia "B", ale on wprowadzi tylko nieporządek w brzmieniu, w kazdym razie nic dobrego.
Możesz zakupić sobie suba aktywnego i wpiąć go tak jak sam mówiłeś między głośniki, a wzmak (wejście HIGH IN), to raczej dźwięku nie zdegraduje, ale dźwięk będzie ciężko ujednolicić. Zgrywanie suba w zestawie stereo to naprawdę trudna sztuka, a czasami (konkretne zestawy, pomieszczenia) jest wręcz niemożliwe. Polecam najpierw kupić zestaw i sprawdzić czy sub jest niezbędny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat


mam pytanie czy warto ten wzmacniacza kupić? W opisie pisze:

Cytat

Wzmacniacz sprzedaję jako uszkodzony, ma problemy z nierówną pracą kanałów
L i P (czasem oba grają równo, czasem jeden trochę słabiej niż drugi,
czasem jednego w ogóle nie słychać).



Czy naprawa możne być bardzo kosztowna? I czy jest możliwość ze nie da się tego wcale naprawić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy może to być kwestia tzw. "zimnych lutów" (najbardziej prawdopodobne, chociaż spadki głośnosci to trochę dziwny objaw). Ewentualnie może kondy straciły pojemność i nie ma stabilności na kanałach (jakoś w to nie wierzę), a może to być coś poważniejszego. Po prostu tak z opisu ciężko stwierdzić icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z audio, a tym bardziej nie masz doświadczenia serwisowego to wg mnie nie ma sensu kupować sprzętu uszkodzonego i go naprawiać!
Jest spora oferta sprzętu sprawnego, firmowego - i lepiej na tym poprzestać.
Poza tym warto patrzeć na ogłoszenia sprzedaży na forach audiofilski - masz pewność tego, co kupujesz.
No i warto napisać w informach o sobie gdzie mieszkasz, bo może to ułatwić zakupy icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...