Skocz do zawartości

Wieża


Mariusz321

Recommended Posts

Sprzęt chciałbym nowy. Mój pokój ma wymiary 3m x 8 m. Chciałbym aby grało głośno a przy tym ładnie, wyraźnie i żeby był ostry bass... Mój budżet to ok 500-700 zł. Mam na myśli coś w stylu sony mhc- gt444 lub panasonic sc- ak750. Oczywiście po niższej cenie te są powyżej 1000zl. A może warto wydać raz a porządnie te 1000 zł. ...Prosze o dobrą rade...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak, z mojego punktu widzenia (za pewne większość osób na forum powie to samo) wszystkich tych wymogów nie da się spełnić.

Po pierwsze: masz dość duży pokój co wymaga odpowiedniej mocy i wielkości głośników
Po drugie: chcesz nówkę
Po trzecie: ma być mocny bas, ale reszta także dobra
Po czwarte: 700zł

Nie da się, normalny zestaw z kolumnami podłogowymi (nowy) to koszt przynajmniej 1500-1600zł + kable. Druga opcja czyli mała wieża na pewno nie da ci mocnego basu. Pozostają te "wieże" pokroju tych, które podałeś, ale to juz nie ma za wiele wspólnego z hi-fi.
Wiesz my tu raczej polecam, albo normalne duże wieże hi-fi, albo mikro wieże pokroju Yamahy PianoCraft, Denon DM37, ONKYO 325/525. To jest sprzęt, który można nazwać dobrze grającym (dobrze odwzorowującym), ale jeśli budżet czy to że musi być nowe jest nie do ruszenia to weź taką wieżę np. JVC MX-KC68 i pewnie będziesz zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kup sobie lepiej jakieś konkretne głośniki w 2.1 za 300 zł to będzie już konkret, a efekt bardzo podobny.

Bez przesady,
dźwięk może będzie znośny, ale porównywalny raczej do jakiś bezfirmowych miniwież (pisanych przez "ż", a nie przez "rz" - bardzo proszę o większą dbałość językową!).

Mariusz
w tej kwocie to raczej tylko używki, albo pewien kompromis i nowa miniwieża...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu więc pozwolę się tu "podpiąć"Właśnie stanęłam przed decyzją kupna nowej wieży,stara 15-letniPanas już nie daje rady hehe
Cenowo średni 1500zł...myślałam o którymś modelu Sony albo Panasonica,ale cóż z tego ze poczytam o parametrach jak nie wiem jak to to gra.nie jestem wielką melomanką ,ale nie chciałabym też słyszeć z głośników plastiku;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie masz pomieszczenie i czego słuchasz. Za 1500zł do małych pomieszczeń polecamy zawsze Yamahę PianoCraft E810 i Denona D-M37, poza tym jeszcze może być ONKYO CS-525. Jednak jeśli masz spore pomieszczenie to może warto kupić jakąś tańszą wieżyczkę i dokupić do niej suba, żeby nie okazało się, że brakuje basu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czego słucham hmm trochę rocka,trochę jazzu..lubię bass...ale raczej wolę dźwięk miękki niż szarpiący mi ucho.Pomieszczenie jakieś 20 m kw.
Aaa i najważniejsze,żeby tego nie musiała składać,znaczy kupować części oddzielnie..bo pewnikiem coś źle kupię hahhahaha Teksty w stylu "dokup suba"to dla mnie czarna magia:DDD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupienie suba (subwoofera, głośnika subniskotonowego) to nie jest w sumie problem, ale to nie jest kwestia na dzisiaj. Zastanawiam się, bo 20m2 dla mikro-wiezy to taka graniczna powierzchnia, jedni powiedzą, że będzie ok, inni że braknie basu. Wszystko kwestia akustyki pomieszczenia i upodobań, jesli mówisz, że lubisz bas to bezpieczniej będzie zakupić taki zestaw ONKYO CS-525 + Yamaha YST-SW030 lub lepiej SONY SA-W2500. Wieżę dostaniesz w jednym pudełku, a subwoofer w drugim. Podłączenie to będzie kwestia jednego kabla naprawdę nic trudnego, jak coś to cię poinstruuję (pisz na PW, albo GG).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...