Skocz do zawartości

Kino 3,5-4 tyś Denon? Harman?


jamnikkk

Recommended Posts

Witam,
Pytanie kompletnego laika:) Poszukuję zestawu do pokoju 4x3 m na poddaszu (docelowo inny pokój max 20m2). Po długiej lekturze wybrałem wstępnie Denon AVR 1909 / 1509 lub jakiś HK plus zestaw Jamo S 606 Hcs 3 bez sub'a. Stosunek muzyka/film - 50/50. Nie interesuje mnie zakup DVD (muzyka i filmy z laptopa). Pytanie:
1)czy to dobrze zagra? (nie zalezy mi zbytnio na potężnym basie)
2) Czy jakość muzyki będzie w stereo znośna? (w cenie 3-3,5k)
3) Jaki ewentualnie model Harmana?
4) Czy może kompletnie inna konfiguracja / inne głośniki?
Pokój jest malutki, łóżko - odsłuch:) we wnęce (2 głośniki bym umiescił w "głowie" "nogach" łóżka. Temat wałkowany poraz n-ty ale będę wdzięczny za pomoc. Moja wiedza to "mniej niż zero" . Nie mam możliwości odsłuchu (brak czasu, ciągłe rozjazdy). Kupię w ciemno. Pozdrawiam M.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego topicu a "olśniło" mnie. Mam zintegrowaną kartę muzyczną w laptopie :( Hmm kupię kino a film będzie z 2 głośników (jeśli dobrze rozumuję). Proszę doradźcie, co jest najlepsze:
-zewnętrzna karta muzyczna USB (wyczytałem że sa takie)
-dokupić dvd np pioneer dv 410
-amplitunery potrafią "czytać" divixy z gniazda usb ? z tego co widzę to denony nie posiadają usb:(
Mam kompletny mętlik, filmy oglądam z laptopa na LCD Sharp DH65e (ten mam usb ale nie odtwarza divx).
Będę wdzięcny za poradę (staram się ogrniczyć koszty)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi żeby jednak było to KD:) Myślę o zakupie karty zewnętrznej USB (może znacie jakąś dobrą) - tutaj przemawia wygoda (użycie winampa, playerów do divx-ów). Jest możliwość podpięcia do amplitunerów usb i odtwarzanie filmów/mp3? ( zależy mi na Denon, HK, Onkyo, Pioneer). W przyszłości pewnie dojdzie odtwarzacz DVD (polecana na forach Yamaha).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam dvd-ripy (jakieś 10 % w AC3) . Ten odtwarzacz DV410 myślę, że byłby lepszym pomysłem. DVD DV410 czyta bez problemu czcionki i różne formaty? Martwi mnie też jakość muzyki wypuszczonej z laptopa (Asus, karta zintegorwana) - po podaniu sygnału na np. Denona będzie ładnie brzmiała muzyka?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avatar
Tylko, że 255 + S606 będzie siłą rzeczy znacznie droższy od 155 czy ONKYO 606. Pisałem już o 255 koledze wcześniej, ale budżet jest jaki jest i chyba nie ma rady icon_wink.gif

jamnikkk
Zarówno pomysł DV410 jak i karty USB jest dobry. Pierwszy da ci łatwość i szybkość obsługi, a drugi wszystkoodtwarzalność. Wadą pierwszego będzie jakość stereo (głównym problemem jest sam odczyt, ten z kompa jest bez strat, ale napęd DV410 to nie jest audiofilska konstrukcja), a drugiego hałas i brak obsługi zdalnej.
Wybór należy do ciebie, jeśli chcesz jakieś typy kart to polecam CREATIVEa Surround X-Fi 5.1. Naprawdę niezły sprzęt jak za tą cenę (250-300zł), używam takiej od dłużeszego czasu i jest naprawdę w porządku. Mam ją podpiętą do swojego zestawu złączem cyfrowym (optycznym) i jakościowo gra podobnie do mojego Blu-Raya (a jego cena jest znacznie wyższa niż Pioneera 410).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pacio94 za odzew. Powiem szczerze, że już byłem zdecydowany na Pioneera:) Może z czasem zaszaleję i wezmę to i to (ale czy jest sens?). Co bys polecił z Denona? Mam dylemat Harman czy Denon - czy do muzyki, przeważnie rockowej, któraś z tych firm jest lepsza? Rozważam raczej dolną półkę dolnej półki:) Harman 155 lub Denon 1509/1709/1909. Z tych Denonów który byś polecił? Docelowo nie chcę bluray'a, nie wiem czym tak naprawdę one się różnią (system taki owaki i tak nic mi nie mówi - przesiadam się z "wieży" Philipsa i Sony:))) Zależy mi, żeby fajnie muzyka grała no i żeby filmy na Sharpie się przyjemnie oglądało:) Nie wiem czy warto dopłacać więcej (H/K 255 , Denon 1909).
Abstrahując śmieszą mnie wyższe ceny za czarne obudowy Denona (taki raczej chcę) - dla mnie to śmiech na sali.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zastanawiasz sie nad tymi piecioma amplitunerami to według mnie sprawa wyglada nastepujaco
najlepszy z nich oczywiscie według mnie jest:
1. H/k 255 cena ok 2100 zł
2. DENON 1909 ok 1700 zł mniej wiecej ta sama półka co H/K 155 ok 1550zł no denon troche lepszy moze nawet wiecej niz troche.

No i zostały jeszcze denon 1509 ok 1100zł i 1709 1550 zł one nie wiele miedzy soba sie różnia.

W tym przedziale cenowym mam dla ciebie inna propozycje denon 2308 za 1800 zł http://www.allegro.pl/item756074835_amplit...owy_silver.html
tym bardziej ze nie chcesz bluray'a. A 2308 jest o wiele lepszy od 1909 a tylko 100 zł wiecej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chciałbym wszystkim podziękować za pomoc. Zrezygnowałem z Denona i H/K na rzecz Pioneer VSX-818V-S + DVD PIONEER DV-410V-S + Jamo S 606 Hcs 3 - wszystko za 2450:) To cena mnie przekonała:) Nie robiłem kalibracji ale na 2 głośnikach (mp3 z wejścia USB) nie grało rewelacyjnie. Jeśli się spotkaliście z tym amplitunerem podzielcie się czy już mam się martwić:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie robiłem kalibracji ale na 2 głośnikach (mp3 z wejścia USB) nie grało rewelacyjnie. Jeśli się spotkaliście z tym amplitunerem podzielcie się czy już mam się martwićicon_smile.gif

jamnikkk
A czego oczekujesz po dźwięku z MP3? Rewelacji raczej nie będzie.
Natomiast kocerty na DVD czy muzyka z płyt CD brzmi poprawnie.

Poza tym warto pamiętać, że nie ma co oczekiwać cudów z jakością, gdy się wydaje na cały zestaw 2 i pół tysiąca.
W każdym razie sprzęt jest wart swojej ceny, zestaw z kolumnami Jamo jest poprawny - ale zawsze amplituner kd z 5 kolumanmi zabrzmi słabiej, niż jest zestaw stereo z 2 kolumnami za tę samą cenę. A jeszcze lepiej zazwyczaj zagra za tą cenę używany sprzęt z wyższej półki icon_lol.gif

Nawet ten sam komplet Pioneera i słabsze kolumny Jamo S506 dawały się słuchać (choć było ciut gorzej niż z takimi jak Twoje S606) . Poczekaj trochę, osłuchaj się - potem spróbuj podłaczyć odtwarzacz CD zamiast słuchać MP3 i powinno być trochę lepiej! icon_razz.gif

No i trzeba sprawdzić ustawienia menu amplitunera, rozstawienie kolumn - no i za jakiś czas można jeszcze pobawić się z innymi kablami (zapewne nie szalałeś przy zakupie kabli...)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt z kablami nie szalałem , jakieś 3zł za metr do głośników, optyczny i HDMI - Thomson. Mp3 słuchałem tylko z USB bo nie opanowałem jeszcze podłączenia DVD:) działa mi tylko dźwięk z TV (o optyku) za to nie działa menu OSD przez HDMI przez to brak kalibracji i zmiany ustawień. Ale może w końcu to opanuję:)
Pozdrawiam
Mariusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam moje spotkania z VSX-818, to menu ekranowe nie działa przez kabel HDMI...
a tylko SVHS lub cinch (miałem oba kable, ale którym podłączałem to Ci nie powiem).

DVD możesz podłączyć na 2 sposoby:
- 2x cinch jako analogowy sygnał stereo (wygone dla odtwarzania płyt CD)
- 1x cinch (coaxial) jako cyfrowy sygnał wielokanałowy, dekodowany

Wg mnie wygodnie jest podpiąć wielokanałowo pod gniazdo DVD i w menu wybrać opcję COAXIAL,
a parą cinch pod gniazdo AUX czy CD i ustawić ANALOG.
Do tego jeszcze masz możłiwość wyboru czy sygnał stereo, czy rozbicie na wielokanałowość.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zarówno jeden jak i drugi zestaw nadają się na śmietnik, praktycznie od razu i w ciemno... do kosza i narazie. Co to znaczy "niesamowitą" jakość dźwięku??? Odcięcie przy 120 i reszta do podkręconego i ustawionego w rogu sub'a żeby podłoga się trzęsła a wszystko powyżej 120 z satelit żeby zeby bolały??? Prosze cię...
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...