Skocz do zawartości

co wybrać?


ogiemus

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Jestem początkujący w temacie i bardzo proszę o pomoc ponieważ już przejrzałem trochę postów z tego (i nie tylko) forum.

Chciałem sobie zakupić zestawik, ale od nadmiaru informacji już nie wiem co mam wybrać, dlatego też bardzo proszę o informację który z poniższych zestawów powinnienem wybrać (chodzi mi o jakość dźwięku i najlepszy stosunek możliwości/ceny – mnie generalnie wystarcza 5.1 + usb z którego często korzystam bez nagrywania płyt ). Oczywiście już w sklepach byłem, widziałem, słuchałem i zrozumiałem tylko tyle, że każdy sprzedawca chwali co chce (i jak chce).

Oto lista:

1) – około. 3200zł
- amplituner Denon AVR-1509
- odtwarzacz Denon DVD-1740
- zestaw głośników 5.1 Wharfedale Crystal 40 z subwooferem WH-208
(wada, brak gniazda usb które by mi się bardzo przydało)

2) –około 4000zł
- Yamaha V563+DVDS663+NS8900 (nie wiem czy te kolumienki to dobry wybór przy tym zestawie, no i cały zestw dla mnie dość drogi – chociaż tak, jak w/w model też dostępny od ręki w sklepie, brak SW)

Sklepy internetowe (czyli + jakieś 100zł za transport):
3)-około 3000zł
- ONKYO HTE 506 / 406 + BL QUINTAS 5 (podoba mi się Onky + wszystko ma, co potrzebuję ale nie wiem co to za głośniki - brak SW)

4)-około 3300zł
- Marantz (SR4003B+DV4003B+YAMAHA S50/NSP60B) – ma usb ale chyba nie odczytuje filmów z niego (z resztą nigdzie w opisach to nie jest dokładnie napisane brak SW)

5)- około 3700zł

HARMAN KARDON AVR255 DVD39 JAMO S416HCS3 (nie patrzyłem się wcale na tą markę dlatego nawet przypuszczalnie nie wiem czy jest to dobra oferta

6)oferta ze sklepu internetowego (twierdzą, że kolumienki są owszem robione u chonoli ale że są dobre)
- Onkyo SR307+DVD405 +Koda AV 860 +SW1000V.2 -2850zł
- to samo z SR518 - 2990pln
- Onkyo SR307 +DVD406 +Rubicon RP26+Ra8Sub - 3299pln

Bardzo proszę o Wasze podpowiedzi (jeżeli już nie cenowe to chociaż który z tych zestawów jest najfanjnieszy i posłóży mi przez dłuższy czas).

Pokój jeszcze muszę wybrać: albo to będzie moje biuro (trochę wygląda jak szeroki korytarz 3m na 7m), albo to będzie pokój u syna (4m x 5m) albo salon połączony z kuchnią (salon jest spory – jakieś 7m x 8m). Chcę oglądać filmy + słuchać muzyki (nie jestem audiofilem ale lubię ładne i czyste dźwięki – mile widziana klasyka ale rocka/metalu i pop-u też chętnie posłucham… no i oczywiście radiowa sieczka).

Doradcie mi też, proszę gdzie można zakupić tanio płyty cd/ dvd z muzyką (bo chyba mp3 na takim grajku to wstyd słuchać)

Pozdrawiam raz jeszcze

Ogiemus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim odpuść sobie najtańsze modele amplitunerów KD z oferty ONKYO (co najmniej 5xx, a najlepiej seria 6xx) oraz Yamahy i Marantza (czy również Pioneera, którego nie wymieniłes wśród obiektów zainteresowania).
Warto popatrzeć na modele z ubiegłego roku lub nawet sprzed 2 lat. Mają już HDMI, a często zmiany w stosunku do nowszych modeli sa marginalne (np. Onkyo 606, również 605)

Zastanów się, które elementy sa najwazniejsze - np. konieczność występowania gniazda USB elimunuje Ci kilka firm (o ile nie chcesz mieszać - np. DVD Pioneer z USB, a do tego amplituner np.Denona).

Może warto popatrzeć na Pioneera VSX-918, bo w secie z DVD410 i 5 kolumnami JAMO S606 pojawia się w okolicy 3 tysięcy. Do tego sub i kable i mieścisz się w 4 tysiącach. Czasami można znaleźć też wyższy model amplitunera i DVd (VSX-1018 oraz DV-600/610) w zbliżonej cenie. minusem Pioneera jest dość szybko włączający się wentylator chłodzacy amplituner.

Powierzchnie do nagłośnienia to co najmniej 20metrów, więc porządne fronty by się przydały...
Z amplitunerow radziłbym nie brać pod uwagę ONKYO 306/307 oraz Marantza 4003, to dość niskie modele i nie warto w nie wchodzić.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...