Skocz do zawartości

Zestaw stereo do malego pokoju -prosze o pomoc


Pajlot

Recommended Posts

Witam. Chciałbym kupić jakieś kolumny plus wzmacniacz do mojego pokoju. Pokoj jest bardzo mały ,7 metrow kwadratowych. Chciałym uzyskać dynamiczny dzwięk, tzn ,zeby bassu było dużo ,ale by nie był jednostajny, by było słychachwszystkie niskie tony tak jak to powinno brzmiec ,bez dudnienia.

Kolega ma identyczny pokój jak ja (mieszkamy w tym samym bloku) i posiada wieze, dokladnie modelu nie pamietam. Wieza marki philips, na glosnikach jest napis g-sound i naprawde nie potrzeba podpinac do niej suba.

Tak wygladaja te glosniki:

http://www.youtube.com/watch?v=gDg2j6OzjtM

Bass bassem , ale musza tez ladnie grac przy tym wysokie tony, i byc glosne,by bass nie zagluszal melodii.

Druga sprawa jest taka ,ze znalazlem w piwnicy jakas stara wieze niemieckiej firmy uher. Pisze na niej ,ze ma maksymalna moc 600 wat. Ciekaw jestem czy gdyby dokupic kolumny ktore byc moze mi polecice by to ladnie gralo. Ten sprzet dokladnie sie nazywa uher 1200cd.

tak wyglada:

http://www.allegro.pl/item728862474_uher_1...na_allegro.html

Slucham glownie elektronicznej muzyki (massive attack, fluke,juno reactor,amon tobin i duzo innych) ,ale takze wszystkiego innego po trochu. Mam nadzieje ,ze mi doradzicie. Z gory dzieki za odpowiedzi i zainteresowanie tematem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie ma najważniejszej rzeczy, a mianowicie jaki jest budżet 100, 300, 500, 1000zł??? Poza tym to mają być nowe sprzęty czy użwyki tez mogą?

Pierwszą opcją jest tak jak pisze muzyczny mikro-wieża, ale wydaje mi się, że możesz nie być do końca zadowolonym z dźwięku. Piano czy Denon D-M37 to raczej przygrywka do audiofilskiego, wyrównanego sprzętu, a ty szukasz chyba mocnych basowo kolumn. Po prostu oczekujesz efektowności, jak to się ładnie nazywa.

Jeśli budżet jest w granicach 1000-2000zł to polecam kolumny Klipsch (modele B2, albo B3), bardzo dynamiczne, bas dość mocny i do tego naprawdę punktowy, żadnego rozłażenia. Do tego mógłbyś początkowow zostawić tą wieżę, którą masz, a później albo być poszedł dalej i kupił lepszy wzmak, albo został przy tym co masz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mialem okazji. Z drugiej strony to miejsce odsluchu tez gra role, tak mysle ... Moj pokoik jest malutki + niewytlumione sciany, nie wiem jakby to sie u mnie sprawdzilo. Patrzylem wczesniej ta wieze bo kazdy ja poleca. Tak sie spytam , ktory model pianocraft masz na mysli ?

A .. i jeszcze jedno. Wieze bym podlaczyl do kompa przez aux. Strat nie bedzie , jezeli bym odsluchiwal z pc ,oczywiscie w dobrym formacie?

EDIT:

pacio94

Moglbys zarzucic linkiem do kolumn co ci sie nasunely na mysl ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajlot
Z czystym sumieniem do pokoju o podanej powierzchni mogę Ci polecić wieżę Pianocraft E810. Sprzęt spisuje się świetnie w pokoju mojego syna o pow. 12,5 m2. Ponadto gdybyś chciał podłączyć inne kolumny spokojnie sobie z nimi poradzi. Z wieżą testowałem m.in. kolumny Totem Mit i AE Evo one. Ci, którzy znają Totem-y doskonale wiedzą, że te maluchy sprawdzają się również w dużo większych pomieszczeniach, czego doświadczyłem gdy zagrały z Baltlabem w pokoju o pow. ok. 20m2.
Polecam Ci również wątek na zaprzyjaźnionym z naszym forum, gdzie znajdziesz więcej informacji na ten temat.
http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=58637
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche zle napisalem. Chodzi o to by to byl sprzet ktory odtworzy mi dzwieki takie jakimi byc powinny. Nizszy bass chce czuc na sobie itp ,by to nie bylo dudniace niewiadomo co ,bym uslyszal wszystkie przejscia niskich tonow ,by to tworzylo dynamike, lecz tez w wolniejszych kawalkach, moc sie wyluzowac gdy leci bass. Kiedy niskie tony wibruja chce to dokladnie czuc i jednoczesnie nie wyslilac sie by uslyszec melodie. Nie chce po kazdym glosniejszym odsluchaniu konczyc z bolem glowy.

Odnosnie Pianocraft.

Da sie podpiac pod ten sprzet suba ? Bo jak tak to chyba najlepsze wyjscie kupic cos dobrego ,a jak mi nie podpasuje odnosnie bassu to dokupie jakis dobry sub.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do E810 możesz podłączyć suba. Ponadto przeczytaj tekst, z wątku do którego link podałem. W przedostatniej wypowiedzi tego wątku znajdziesz więcej informacji na temat kolumn podłogowych, które jak podaje wypowiadający się tam kolega spełniły jego oczekiwania. Z jego wypowiedzi wynika, że jest w pełni usatysfakcjonowany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MYsle ,ze te Heybrook'i sa za duze jak na moj pokoj. Nie zapominaj ,ze mam te marne 7 metrow kw.

Poza tym nie mam niestety tyle kasy. te 1,5k jest realne jak dla mnie ,lecz nie od razu. Ale jestem cierpliwy. Chce tylko poznac opinie ludzi co na tym sie znaja, by wiedziec na co odlozyc.

To Pianocraft w zestawie z oryginalnymi kolumnami bedzie chyba w sam raz jak na moja przestrzen.

Jak trzeba moge zrobic rysunek jak wyglada pokoj i przestrzen zabudowana meblami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust przy tak małym metrażu nie ma co szaleć, bo efekty mogą okazać się raczej mało zadawalające. Ja również nie myślałem o kolumnach podłogowych, chciałem Ci tylko uzmysłowić, że ta mała wieża dużo potrafi. Oczywiście odpowiednia aranżacja i wytłumienie pokoju są bardzo ważne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli decydujesz się już na wieżę to proponuję obejrzeć jeszcze Denona D-M37, jeśli byś go kupił (nie słuchałem nigdy mikro-wież w sprzyjających warunkach, ale z tego co udało mi się to Denon dla mnie brzmiał przyjemniej). Najtańsze Denonki są o jakieś 100zł tańsze różnica mała, ale to już możesz sobie odłożyć np. na jakąś dobrą kartę muzyczną do kompa (Audiotrak Prodigy HD2 czy ESI Juli@).

Jeśli zaś nie odrzuciłeś jeszcze koncepcji "dużego stereo" to masz tutaj linki do kolumn Klipscha B2 i B3.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B3 są większe niż głośniki w PC czy Denonie, więc bas będzie raczej z nich niższy. Co do jego szybkości to już ci pisałem, że to jedne z najbardziej dynamicznych kolumn na rynku (w tej cenie) i nie ma mowy o rozjeżdżaniu się basu.

Co do wzmaka to napisz jaki budżet. Najpierw zostaw ten co masz, a później wypożycz coś, posłuchaj. Myślę, że np. Advance Acoustic MAP101 czy 105 byłby dobry, ale to musisz już samemu do kolumn dobrać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew. Jak ma zamiar potem kupić inne kolumny i chce mieć niski bass, to może teraz kupic Yamahę AX-900, bo właśnie jest na allegro. A ta mu na pewno będzie dobrze służyć. icon_smile.gif chcę wam pokazać bardzo fajny artykuł, który znalazłem i przytoczyć jego fragment.

"W rzeczywistości jest inaczej. Jeśli wstawimy duże kolumny z niskim basem do małego pokoju, to przy odtwarzaniu nagrań z energią skupioną w najniższych rejestrach bez problemu usłyszymy bas z zakresu poniżej najniższego rezonansu pomieszczenia. Nieco paradoksalnie, bas pneumatyczny jest nawet lepszej jakości aniżeli wyższe rejestry, ponieważ pomieszczenie nie podbarwia go w taki sam sposób. No i pamiętajmy też o słuchawkach, gdzie w małej komorze pneumatycznie odtwarzany jest bardzo szeroki zakres częstotliwości. "

Więcej na:
http://www.hifi.pl/porady/ogolne/niskibas.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna sciana nosna ,czyli beton i sciana gdzie jest okno tez chyba beton ,2 pozostale gips.

Mam jeszcze male pytanie ,bo obecnie posiadam wieze Panasonic SC-AK 320

http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=1887

i pytanie czy mozna podlaczyc ja pod ta wieze co pisalem w 1 poscie ?

http://www.allegro.pl/item728862474_uher_1...na_allegro.html

Tu macie zdjecia.

Tyle ,ze z kolumn wychodza 2 pary kabli, to sie chyba nazywa bi-wiring. Kolumny maja 6 ohma,a ta wieza 8...

Drugie pytanie jest takie:

Te kulumny sa 3-drozne, lecz w niskotonowym graja i niskie i pozostale tony. Da sie to jakos zrobic by porozdzielac sygnal ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harman Kardon 980 lub używki z serii 600 (do 400 zł ). Kolumny-Paradigm Tytan monitor ( bas jak ze studni reszta na wysokim poziomie). Ta para to jak brat i siostra , trudno o lepsze w sferze budżetowej.Mam to sprawdzone dlatego polecam. Nawet przy cichym graniu efekt murowany.Oczywiście każdemu gra inaczej, brałem pod uwagę preferencje muzyczne pytającego. życzę udanego wyboru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...