Skocz do zawartości

jakie słuchawki do wzmacniacza NAD C355BEE?


Recommended Posts

Witam,


Ponieważ kilkukrotnie udzielono mi na tym forum bardzo dobrych rad chciałbym raz jeszcze zwrócić się o pomoc.
Tym razem do znawców tematu słuchawek.

Mam zestaw: NAD C355BEE plus C325BEE i zastanawiam się jakie słuchawki dobrze, lub raczej możliwie najlepiej zagrają podłączone do wyjścia słuchawkowego w tymże C355? Oczywiście w przyszłości byłby rozważany zakup wzmacniacza słuchawkowego ale na razie chciałbym 100% wolnych środków przeznaczyć na słuchawki. Przyjmuję tutaj górną granicę do 1000 zł - chociaż może być lekko przekroczone gdyby były ku temu poważne podstawy.
Muzyka, której słucham to mieszanka od klasyki i soundtracków, przez rock, jazz aż po pełen przekrój muzyki metalowej.
Dużo pochlebnych opinii słyszałem o Grado SR60 i SR80 - pytanie tylko jak zagrały by one z C355 i jaki jest komfort ich używania zważywszy na konstrukcję nie obejmującą uszu a jedynie przylegającą do nich? Wspomniane Grado zużyły by około połowę mojego budżetu, reszta mogłaby by być w przyszłości zużyta na wzmacniacz słuchawkowy (chociaż jak znam życie i tak się rozejdzie na płyty icon_smile.gif)
Czy poza wspomnianymi Grado jest coś porównywalnego bądź lepszego na co warto zwrócić uwagę?

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam

Krzysztof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie słuchawek to temat jest bardzo trudny. Ja bym ci polecił przede wszystkim odsłuch, bez niego się nie obejdzie.

Na początku swojej "hi-fi przygody" czytałem wiele opinii o słuchawkach, ale jak się później w odsłuchach okazało na niewiele się one zdały icon_wink.gif Słuchałem kilkurotnie AKG K701 (moim zdaniem zdecydowanie mało basu, a dodatkowo dziurka w sprzęcie ich nie wysteruje za dobrze), były Denony AH-D2000 (dużo lepiej niezła scena, mocno osadzone na basie, ale nie miały tej "intymności" jak to niektórzy mawiają były może nie bardzo analityczne, ale bez tego czegoś), później Sennki HD600 (mocny bas <mocniej niż w Denonie>, raczej ciemne w porównaniu z wcześniejszymi, ale bardzo zrównoważone), kolejne GRADO SR60i (grają bardzo efektownie, pierwsze wrażenie na mnie zrobiły bardzo pozytywne, ale obawiam się, że przy dłuższym odsłuchu byłyby męczące, góra jest zbyt natarczywa), ostatnio Beyerdynamic DT880 (coś między Denonem, GRADO i Sennkami; dość jasne, ale nie ostre, mocny bas nisko schodzi, ale nie przesadny, ogólnie najlepsze jakie słuchałem do tej pory).
Problemem jest tylko to, że oprócz Sennków i GRADO wszystkie były odsłuchiwane z różnym sprzętem towarzyszącym co trochę psuje obiektowyność tej opinii, np. Denon grał z dziurką w ampie AVR4308 i DVD3800BD. BD grał z hi-endowym sprzętem Conrada-Jonhsona, AKG sam już nie wiem, a Senn/GRADO z jakimś drogim CD dzielony i amp słuchawkowy Pro-Ject Head Box II.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Mam zestaw: NAD C355BEE plus C325BEE i zastanawiam się



To w końcu który ? Nad ?



Tak to jest jak się nawet dobrze nie pamięta co w szafce siedzi icon_smile.gif chodzi o NAD C355 i C515

Cytat

Odnośnie słuchawek to temat jest bardzo trudny. Ja bym ci polecił przede wszystkim odsłuch, bez niego się nie obejdzie.

Na początku swojej "hi-fi przygody" czytałem wiele opinii o słuchawkach, ale jak się później w odsłuchach okazało na niewiele się one zdały icon_wink.gif Słuchałem kilkurotnie AKG K701 (moim zdaniem zdecydowanie mało basu, a dodatkowo dziurka w sprzęcie ich nie wysteruje za dobrze), były Denony AH-D2000 (dużo lepiej niezła scena, mocno osadzone na basie, ale nie miały tej "intymności" jak to niektórzy mawiają były może nie bardzo analityczne, ale bez tego czegoś), później Sennki HD600 (mocny bas <mocniej niż w Denonie>, raczej ciemne w porównaniu z wcześniejszymi, ale bardzo zrównoważone), kolejne GRADO SR60i (grają bardzo efektownie, pierwsze wrażenie na mnie zrobiły bardzo pozytywne, ale obawiam się, że przy dłuższym odsłuchu byłyby męczące, góra jest zbyt natarczywa), ostatnio Beyerdynamic DT880 (coś między Denonem, GRADO i Sennkami; dość jasne, ale nie ostre, mocny bas nisko schodzi, ale nie przesadny, ogólnie najlepsze jakie słuchałem do tej pory).
Problemem jest tylko to, że oprócz Sennków i GRADO wszystkie były odsłuchiwane z różnym sprzętem towarzyszącym co trochę psuje obiektowyność tej opinii, np. Denon grał z dziurką w ampie AVR4308 i DVD3800BD. BD grał z hi-endowym sprzętem Conrada-Jonhsona, AKG sam już nie wiem, a Senn/GRADO z jakimś drogim CD dzielony i amp słuchawkowy Pro-Ject Head Box II.



No właśnie z tym odsłuchem jest najgorzej. Kilka dni temu urodziła mi sie córeczka - stąd pomysł zakupu słuchawek by od czasu do czasu jednak głosniej sobie muzyki posłuchać. Jednak z czasem na odsłuch mam teraz zdecydowanie gorzej icon_smile.gif Wiem, ze to nie jest najlepszy pomysł kupowac sprzet tylko i wyłącznie na podstawie opinii/recenzji z netu ale z drugiej strony nie mam wyjścia. Strasznie mnie ciągnie w stronę tych słuchawek Grado - pytanie, jak duża różnica jest pomiędzy SR60 a SR80...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...