Skocz do zawartości

co wsadzić do alfy 147?


Seba_w

Recommended Posts

Cytat

Witamy - rozwiń - temat co już masz czego oczekujesz...



Cześc,

mam seryjny zestaw alfy - nie wiem jakiej firmy ale bardzo przecietny. Chciałbym na razie wymienić głośniki żeby podciągnąć trochę basy... wolałbym uniknąć subwoofera jezeli mozna go zastąpić dobrymi głośnikami z przodu.

dzieki i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyczny
Było już, że budżet oscyluje wokół 1500zł icon_wink.gif Ja mam tylko pytanie do kolegi czy to mają być dwa/cztery woofery czy może dwa/cztery zestawy woofer+tweeter???

Tak ogólnie rzecz biorąc to przyjmując, że potrzebujesz cztery woofery znalazłem kilka opcji, dwie pochodzą z koncernu Harmana, a druga od szwedzkiego DLSa.
Infinity REF 65-/60-30 (kwestia wielkości, te 16 schodzą niby niżej, ale to trochę dziwne)
JBL P6562 (seria POWER JBLa sprawdzona i wysoko umieszczona w ofercie)
DLS B6A (ich oferta jest naprawdę duża, do niedawna zajmowali się tylko car-audio, a ostatnio wyszedł zestaw CD + wzmak <home> i kolumny; przy czym wzmak to nie jest ich autorska konstrukcja <podobno to zapożyczenie od Bladeliusa>, CD nie wiem)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie zauważyłem określenia ceny.
Ja ze swojej strony polece wejście dobrym krokiem w dobre Hi Fi - i polece założyć dobre przody - oraz dobre radio.
Głośniki separowane - tylko i wyłącznie.
Dam rewelacyjny przykład oprócz wspomnianych DLSów polece u-dimension model niby podstawowy ale bardzo dobry: EL Comp 6 (nie ukrywam pod Alpainem z seri CDA i oryginalnymi płytami możesz wielu zaskoczyć jakościa nagrań - wielu po dzień dzisiejszy nie może uwierzyć, ze seria element gra tak bardzo przyjemnie i jasno.
Kolejna sprawa - wygłuszenie drzwi oraz woofery osadzone na dystansach!
i teraz powiem coś myśle stosownego - po zrobieniu tego wszystkiego, czyli wygłuszone drzwi, dystanse itd. dobre źródło, i wygrzanie głośników wtedy dopiero szukaj suba sam będziesz wiedział czego Ci zacznie brakować w muzyce.
Co Ty na to ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić radio Alpine z serii CDA (serię CDE raczej bym sobie darował) icon_wink.gif Sam posiadam model CDA 9884R wraz z procesorem dźwięku Imprint i gra to na prawdę fajnie icon_smile.gif

Poza tym - jak już Kolega wyżej wspomniał - warto porządnie wytłumić drzwi (tu polecam maty STP Vibroplast M1 lub GMS 05 LOUDMASS, ewentualnie Dynamat - ale to trochę droższa opcja).

Co do głośników z serii Element - szczerze polecam. Użytkowałem ten model prawie rok czasu i w tej cenie grają bardzo przyzwoicie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cześć! Dzięki za wszystkie wskazówki – za namową znajomego zdecydowałem się na system MDS (podobno mało znana w Polsce ale dobra?) i muszę wam powiedzieć że gra naprawdę kozacko. Wziąłem wzmacniacz
http://shofershop.pl/WZMACNIACZ_4_KANALOWY...4_120W-438.html
i zestaw głosników:
http://shofershop.pl/DWUDROZNE_GLOSNIKI_KO...0_150W-455.html
Razem z montażem i wygłuszeniem drzwi wyszło mniej niż1000. Nawet na radiu seryjnym brzmi o niebo lepiej, ale po świetach planuje zmienić i odtwarzacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Chyba nie wszystkim w temacie chodziło o to samo ale cóż najważniejszy skutek został osiagnięty, skoro ty jesteś zadowolony to najważniejsze.

Namawiał bym jednak do porządnego wygłuszenia drzwi, skoro pójdzie wymiana radia więc moze i wymiana kabli zasilających je i kabli głosnikowych, kasy wnioskuje trochę zostało więc kilka tak prostych zabiegów na pewno wydobędzie z zakupionego sprzętu troche więcej tym samym satysfakcja z ich wydania bedzie większa i efekt gwarantuje lepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...