Skocz do zawartości

jakie radio


saka_17

Recommended Posts

Do takich głośników to nawet bez dalszych info można powiedzieć, że jakiekolwiek.

Co do tego jakie info powinieneś zamieścić, to jaki masz samochód (albo czy masz miejsce 1DIN czy 2DIN, a może niestandardowe), ile masz kasy (a nie że mało), czego oczekujesz (bluetooth, MP3, nawigacja; nie wiem co chcesz) i jak to masz wszystko podpięte (z tyłu tzn. w półce???, masz jakiegoś suba??? robiłeś dystanse, dodatkowe wygłuszenie???; wydaje mi się, że znam odpowiedzi, ale sam powinieneś to napisać) icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok!!
a więc tak:
głośniki t już wiecie
samochód: polonez caro 1996r 1.9 +gaz (może śmieszne ale no...)
W samochodzie tym nie było nic robione pod względem audio, tzn nic nie było wygłuszane żadnych dystansów itp.
co do radia to ceno do 200zl na mp3 lub na USB wszystko jedno byle by było w miarę dobre!!

P.S co trzeba zrobić yebz z było z a y było y bo tak tylko tutaj mi robi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź sobie na allegro czy ceneo jakieś firmowe radio i tyle. Za 250zł nie masz w sumie wyboru, albo pseudo wypas w "no name"-ach, albo podstawowe modele uznanych producentów. Pisząc o firmowym radiu mam na myśli takie firmy jak: Alpine, Clarion, Pioneer, SONY czy Blaupunkt. Ewentaulnie warte uwagi są Peiyngi czy Bull-Audio, ale to już niższy poziom, taka niższa półka z USA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedyś podstawowy model Alpine - to był koszmar nie ukrywam było kiepskie, samo w sobie bo Alpine nie bylo źle bynajmniej pewnie bedzie grało dłużej niż niż no-neme ale na Alpine się sprzyłem (jak podstawowy model) - obecnie posiadam CDA a jak wiadomo CDA to najwyższa polka Alpine i już różnice słychać oj słychać icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd pamiętam to w domu przewijały się rózne modele Pioneera, mój wiek nie pozwalał na jakąkolwiek ocenę dźwięku, ale na pewno były to sprzęty bezawaryjne i z rozbudowaną funkcjonalnością. Co do ALPINE to nie przypominam sobie nic u siebie, natomiast był jeszcze Clarion, niestety zniknął spod domu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde radio ma średnio końcówki od 4 x 15 do 4x 22w - żadne radio nie będzie miało więcej. Kable przy takim sprzęcie zostaw te same różnicy nie bedzie - różnice będą jeżeli zainwestujesz w wygłuszenie drzwi, dystanse no i tu... bedzie ostro - dużo droższy sprzęt. Przy takim niskim budżecie niestety nie da się nic zrobić sesnswnego, no ale a Polonezie życie Ci się nie zakończy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie radia na allegro:
1. http://allegro.pl/item792370893_jvc_kd_s71...udio_mlawa.html - takie z dolnej pól,ki:)
2. http://allegro.pl/item793905636_car_audio_...d_rds_nowe.html
3. http://allegro.pl/item777205149_wyprzedaz_...p3_aux_rds.html
które jest w dobre icon_smile.gif
bardzo prosił bym o dodanie własnych propozycji:)
z góry dzięki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie masz niski budżet więc b.ciężko będzie znaleźć coś sensownego. Nad nie wiem co dla Ciebie liczy się w aucie? Bo jeżeli brzmienie to produkty o jakich mowimy tu w tym wątku (wyznaczonym przez Ciebie) nie mają nic wspólnego - jedyne co pewne na takich produktach możesz się na prawdę sparzyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to aby Bass był potężny:) taki mam gust
wiem ze na to trzeba wydać trochę siana ale tak na początek trzeba od czegoś zacząćicon_smile.gif
to potężnego basu na pewno przydał by się subek wzmak i kondensator ale możne za rok się tego dorobięicon_smile.gif
Zastanawiam się nad Kenwoodem
http://allegro.pl/item789830512_radioodtwa...ay_wroclaw.html
i wole dołożyć trochę i mieć coś znanego i dobrego niż jakieś dziadostwo:)
co o tym myślicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz nowe radio w rozsądnej cenie (z MP3 i wejściem AUX z przodu), to w weekendowych promocjach pojawia się LG za 199zł (Saturn czy MediaMarkt) i gra to całkiem nieżle.
Moc 4x50W (czyli ciągła rzędu 4x20W), do tego czyta wszystko...

Z używek proponowałbym Pioneera, w każdym razie u mnie od dawna grają w samochodach różne modele tej firmy i nawet podstawowe modele nie są złe! Co prawda na nowe trzeba wydać min. 300zł, ale za 200zł bez większych problemów trafisz niezbyt starą używkę w bardzo dobrym stanie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek,
w samochodzie nie piję icon_mrgreen.gif

No wiesz - w zasadzie unikam podstawowych modeli - nawet w sprzęcie CarAudio (przywiązuję do tego mniejszą wagę niż do sprzętu stacjonarnego) i w Pionkach nie schodziłem poniżej 3 modelu od dołu... ale zdarzało mi się chwilowo słuchać/mieć modeli najniższych i dało się przeżyć.

A JVC lubię i korzystam jeszce dłużej (również bardziej w stacjonarnym niż w CarAuto), ale też parę modeli przeszło przez moje łapki i żaden nie miał problemów z czytaniem płyt
A ten Kenwood 307 to niezła propozycja...
Do tego można kupić za 100zł już jakieś firmowe głośniki icon_arrow.gif i jazda icon_rolleyes.gif

saka_17
Zastanawiałeś się, jakie głośniki można wrzucić do poldka na przód (chodzi mi o maksymalną wielkość, tzn. średnicę - poza tym okrągłe czy elipsę)?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom faktycznie miałem plany coś bardziej znanych marek tj. blaupunkt , BL i JVS itd.
na razie postanowiłem się wstrzymaćicon_smile.gif (siano musiałem wydać na coś innego:)

A tak odbiegając od tematu!
Jak to jest z doborem wzmacniacza
Na przykład jeżeli mam tubę basową o mocy 1200W i 200W RMS czym trzeba się kierować w doborze wzmaka??
jakie moce musi mieć
Ogólnie jak to się wszystko ze tak powiem JE?)
bardzo proszę o wytłumaczenie icon_smile.gif

Co do RoRo
W Poldku mam wycięto otwory na 20cm śr (okrąg)
myślę najpierw kupić radio później tube lub subwoofer i do tego wzmak:)
co wy o tym myślicie:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak wystarczy jak ma nominalnie 60-70% mocy tuby. Dla przykładu Alpine V12 (stary model) 300W RMS spokojnie zabija głośniki JBL GTO 300W RMS, a wzmak JBL GTO752 jest tylko trochę za mocny (250W RMS). Jednak musisz wziąć na poprawkę, że sprzęty "no name" i wszelka budżetówka (tanie Magnaty itd.) ma zawsze zawyżaną moc, mogę ci zagwarantować, że jakbyś podpiął jakąś super tubę Bull-Audio 1500W to taki mój Alpine V12 zmiótłby ją przy pierwszym podejsciu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...