Skocz do zawartości

Kolejne AudioShow - 2009


RoRo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No to się zaczyna! icon_razz.gif
Pierwsze wieści są takie, że udało się spotkać Olę (pozdrawiam icon_razz.gif ), Belfra54 oraz Audioneta - z osób znanych na Forum, oraz sporo wystawców znanych z poprzednich edycji AudioShow.

Na początek lekkie usprawiedliwienie: byłem tylko w Sobieskim (Bristol i Kyriad się nie załapały), ale w końcu nie obiecywałem że będzie inaczej. W dodatku nie do wszystkich wystawców (i pokojów) dotarłem, więc relacja będzie wybiórcza (nie mylić z "wyborczą").
Fajnie było, choć jak zwykle tłoczno i gwarnie - a w czasie odsłuchów niestety większość wystawców przesadzała z głosnością icon_cry.gif

Na początek i na koniec wizyta na stoisku AUDIO (pozdrowienia dla obecnych tam miłych ludzi icon_wink.gif ) oraz na stoisku Trimexu - czyli Focal.JMlab (nikogo tam nie znałem, ale pozdrawiam towarzyszy słuchania/ogladania icon_wink.gif )

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



A obok AUDIO był magazyn „HiFi i Muzyka”, a trochę dalej „HiFi Choice” i duże stoisko TopHifi - zachęcająco wyglądało już przed wejściem icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


Pozdrawiam - cdn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal.JMlab

Trimex miał muzyka i niezłe show (gorzej z fotografowaniem – stoisko ogrodzone, a w świetle flesza pojawiały się „ciekawe” odbłyski). Muzyka elektroniczna wydobywała całe spektrum pasma z Utopii – warto było spędzić tam parę minut i nie chciało się odchodzić (Hybyrd miał rację, że choruje na Utopie...) , duży plus dla firmy za staranne przygotowanie ekspozycji i wysokie modele zaprzągnięte do grania!
A za model Utopia III Maestro wg cennika zapłacimy 169.900zł
http://www.excelia-hifi.cz/focal/data/foca...stro-utopia.pdf

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Bas i ogólnie całe pasmo i brzmienie - wprost powalające, podobnie jak wygląd i ogólnie perfekcyjne wykonanie kolumn!

Ostrzyłem sobie zęby na kable IXOSa, ale nic nie było widać, a w trakcie pokazu jakoś nie było możliwości pogadać z panami z Trimexu... Może za rok?

Pozdrawiam - cdn
PS. Niestety fotki mocno skompresowane, a do oglądania trzeba być zalogowanym. Mam nadzieję, że to się zmieni - wpuszczam "na szybko", wybaczcie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman !

Zazdroszcze Tobie, ze miales mozliwosc posluchania tych pieknych kolumn. Ehh... super konstrukcja, cena powalajaca.
Ale trzeba sie przyzwyczaic. Focal ceni swoje produkty, ale dobrze wie co robi. Wiedza, ze robia jedne z najlepszych kolumn
na swiecie. Bez watpienia to swiatowy potentat.

Przykladowo moje Electry 926 (czyli seria nizej), podstawowe kolumny wolnostojace z serii Electra kosztowaly swojego czasu 18kzl.

Moze kiedys zakupie Utopie, zapewne nie z serii Utopia III, ale na pewno nie odpuszcze sobie Alto Utopia II be !

Bardzo dziekuje za fotki ! Jak ten juz caly "szał" sie uspokoi zwroce sie do Ciebie (jesli to nie problem) o przeslanie fotek nieskompresowanych
na mail. Moze tez byc umieszczenie na jakims serwerze i wszyscy zainteresowani skorzystaja ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja tam bylem .Spotkałem się z Markiem Romanem których już wcześniej znalem (wspaniali ludzie) Po wystawie spotkaliśmy się u kolegi Belfra54 aby omówić to co słyszeliśmy co ciekawe wnioski były bardzo podobne ,niestety nie poznałem kolegi Pacio .Także poznałem Ole z redakcji Audio milo mi i podziękowanie za zaproszenie .Jak to dobrze często wchodzić na forum. :grin


Na razie jestem jeszcze w Warszawie więcej opisze po powrocie do domu .Ale w skrócie gdzie dźwięk najbardziej mi się podobał .A wiec kolejność przypadkowa W pokoju Andrzeja Markowa ,wspaniały dźwięk i naprawdę spore zaangażowanie w pokaz ,co chwila nowy fragment muzyki,No i jak zwykle Lorelei powalała wspaniałym dźwiękiem,także ciekawe podstawki pod sprzęt

Następnie zestaw firmy Ayon plus głośniki tubowe bylem tam wcześniej rano przesiedziałem sporo ,ten dźwięk mi się podobał .Jeszcze wpadłem tam po południu ,niestety jak dla mnie grali już za głośno a według mnie wtedy już nic nie mogę powiedzieć o dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś skrobnę od siebie - jako, że udało mi się obejść wszystko (może nie wszystko dokładnie, ale jednak).

Sobieski:
-SONY: kino, kino, kino... topowe modele ampli, Blu-ray, kolumn i oczywiście projektor; nie wiem ile był wart cały zestaw, ale nie zachwycił mnie, potrafił łupnąć, obraz niezły, ale brakowało takiej "kropki nad i"
-Trimex: no cóż o Focalach, już rozgorzała dyskusja, ale nie ma się czemu dziwić naprawdę jeden z lepszych zestawów (spokojnie mógł konkurować z tym Accuphase+Dynaudio z Bristolu)
-Voice: miły zestawik Primare+Triangle; przyznam się, że z klasy wyższej, ale jeszcze przyziemnej to mój faworyt
-Pioneer: słabiutkie stoisko; schowane, cisza, niby wszystko było, ale bez atmosfery
-Arcam/MA: nie byłem tam zbyt długo, ale całkiem ciekawie, było i KD i stereo
-Top Hi-Fi: sporo sprzętu, ale jakoś nic mnie nie zaciekawiło icon_sad.gif i obszedłem bardzo pobieżnie (był KRELL, ale grał słabiutko w moim odczuciu)
Między tym wszystkim były stoiska magazynów (Audio, AV, HFM, HF Choice). Oczywiście dalszych pięter nie będę opisywał, bo miejsca braknie icon_wink.gif Tak ogólnie sporo czasu spędziłem u Arka słuchając REGI, ciekawy sprzęcik, za 8000zł (CD, drapak, wzmak, kolumny) prawdopodobnie jedna z najlepszych opcji na rynku. Spodobał mi się bardzo Vandersteen+AYRE, który to zestaw wystawiał Audiofast.

Kyriad:
Kilka sal konferencyjnych, w każdej coś innego. LINN ciekawił mnie przed wystawą, ale jak już tam byłem jakoś nie było okazji obejrzeć dokładniej oferty. Oczywiście prezentacja Cabasse to punkt kulminacyjny, ale w sumie nie powaliły mnie za 600tys zł dla mnie lekkie nieporozumienie icon_sad.gif JBL+Mark L. niezły zestaw, ale jakby za bardzo eksponował górę (tuby???), Hansen też raczej marnie, najbardziej podobały mi się (w Kyriad'zie) Fat Lady (brzmieniowo oczywiście).

Bristol:
To już dziesiejsze wojaże icon_wink.gif Łatwo się domyślić największe tłumy to Accu+Dyn+Transrotor, przyznam gra ładnie, ale można by dostać podobne brzmienie (choćby FOCALe) za 25% tej ceny. Oczywiście piękny McIntosh, słuchałem z monitorami ESA, godny podziwu "power", nigdy bym nie pomyślał, że monitor może dać taki bas (reszta pasma, jak to u Mc'a, ciepła). Były Wilson Audio, całkiem niezłe, myślę, że jakby zagrały z McIntoshem to byłby mój faworyt na AS.

Jak wczesniej pisałem z forum spotkałem się z Arkiem (arksup'em), o ile dobrze mi się wydaję to z Olą także, ale to już tak in-cognito (tylko ja o tym wiem icon_wink.gif).

To by było tyle, oczywiście bardzo to streściłem, mógłbym jeszcze wiele dopisać, ale nie będę przynudzał icon_wink.gif, w końcu to "sprawozdanie" z imprezy, a nie z odsłuchów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też raczej krótko.
Podzielam zdanie Janusza. Wzmacniacz Andrzeja Marków jak zwykle był dla mnie rewelacją. Już od dawna myślałem o tej lampie. Niestety moja niecierpliwość i małe "moce przerobowe" Pana Andrzeja spowodowały, że nic z tego nie wyszło. Po kolejnych AS obiecuje sobie, że może zamówię w końcu wzmacniacz i kończy się na niczym.
A przy okazji dziękuję Janusz jeszcze raz za wspólne słuchanie.

Mam nadzieję, że jutro napiszę coś więcej.

Dodam może jeszcze, że zawiodłem się na ADAM'ach. Beznadziejna konfiguracja. Mnóstwo decybeli. Ktoś nieźle skopał ten "pokaz". Na szczęście wiem jak starsza wersja ADAM Pencil potrafi zagrać, chociażby z Baltlabem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne brzmienie prostego zestawu Linna Integra + kolumny Spendora co prawda źródłem był komputer ,ale to chyba znak naszych czasów. icon_sad.gif

U Arka Rega za głośno jak na możliwości kolumn ,wiec brak zdania .Ale kolega Belfer mówił mi ze słuchał zestawu w lepszych warunkach i było niezłe ,a jemu mogę wierzyć .

Audio Note wspaniały dźwięk tylko te ceny i wygląd Dlaczego tak dobry i drogi sprzęt musi być taki brzydki ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie obrazu 3D to akurat ominąłem tą prezentację, jakoś mnie to nie pociąga. Może nie jestem wideofilem-purystą, ale widzę więcej złego niż dobrego w zakładaniu okularów. Mój kolega oglądał i mówił, że niezłe, jednak ja na razie zdania nie zmienię icon_sad.gif

Co do pokoju p. Andrzeja Markówa to może mi ktoś przypomnieć (najlepiej zdjęciem), co to było dokładnie (zestaw), bo pamiętam, że byłem tam sporo czasu i grało ładnie, ale nie kojarzę nic dokładnie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Marków od wielu lat produkuje wzmacniacze lampowe i zajmuje się tym niemalże hobbystycznie. To już człowiek legenda w świecie audio.
Znają go wszyscy miłośnicy techniki lampowej i nie tylko. Przeciwnicy zresztą też. Znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi. Mało jest, nie tylko w tym kraju ludzi o takiej wiedzy w zakresie techniki lampowej.

Niżej link do ciekawego artykułu.
http://www.av.com.pl/index.php?art=416

Te klocki tez prezentował ze swoim zespołem współpracującym na AS w tym roku:
http://absolutor.pl/polish/index.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Andrzej Marków i jego Lorelei była w pokoju 608 (czyli obok Kolegi Arka/Arksup ze sprzetem REGA – pok. 615).
A kolumny faktycznie trudno było przeoczyć... icon_wink.gif

Jak już ładnie to napisał Belfer54 – sprzęt dobry i zagrał dobrze – tylko wykonanie trochę siermiężne, a czas oczekiwania w przypadku zamówienia nie do przyjęcia. No i problem z wypożyczeniem sprzętu na odsłuch – a właściwie to problemu nie ma, bo nie da się wypożyczyć. I co z tego, że rozsądnie kosztuje jak go nie można kupić od ręki icon_cry.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O p. Andrzeju oczywiście słyszałem, test także już mi się kiedyś przed oczy rzucił, ale jakoś nie mogę sobie przypomnieć tegorocznej prezentacji. Dziwna sprawa, bo pamiętam, że było naprawdę dobrze, ale nie pamiętam okoliczności icon_wink.gif

Odnośnie reszty to mile zaskoczyło mnie stanowisko PolPaku, chodzi mi o pokój z produktami KODY, TAGI i Xindaka. Przesłuchałem Xindaka z monitorami ??? (nie wiem co to było, ale budżetówka pełną gębą) i efekt był zadziwiająco dobry. Zaskoczył mnie też bardzo pozytywny efekt wizualny kompletu kolumn KD - TAGA TAV-606, mimo, że to najtańsze zestawy (w pojęciu całego rynku) to wyglądały prawie jak B&W icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY – poszło w krzaki icon_evil.gif
Już wiem, czemu było ciemno – wstydzili się i tyle. icon_eek.gif
Znowu nie udało się wystawić zestawu stereo, w kinie zaś zagrały kolumny SONY SS-X90ED.

Natomiast grały pod ampliturem KD cyfrowej serii S-master (zapewne STR-DA6400ES, ale przez panujące zaciemnienie nie miałem możliwości sprawdzenia – latarki nie wziąłem icon_lol.gif ), wspomagane przez sub SONY (chyba SA-WX300). Bas był, rewelacji nie było...
Niestety, jak grały bez suba nie było mi dane poznać – zresztą w salonach SONY też są podpinane pod ampli KD i trudno.
Licząc po 4500zł za sztukę (w promocji – jako wyprzedaż – pewnie koło 3500zł) oraz 1800zł za centralny SS-CNX70ED otrzymujemy 20 tysięcy, do tego 14 za amplituner, czyli z odtwarzaczem BR subem i kablami mamy pewnie 40 tysięcy.
Projektor – trudno powiedzieć...

Lekko wkurza mnie takie zaciemnienie, rok temu było przynajmniej jasno. Wydaje mi się, że można było wydzielić kawałek sali na pokazanie sprzętu w normalnym oświetleniu.
Może za rok sie poprawią i pokażą wreszcie coś w stereo. Kino może być, ale jako uzupełnienie!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozdrawiam
PS. Dla wyjaśnienia dodam, że bardzo lubię SONY i mam sporo sprzętu tej firmy, więc tym bardziej bolało... icon_cry.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odnośnie reszty to mile zaskoczyło mnie stanowisko PolPaku, chodzi mi o pokój z produktami KODY, TAGI i Xindaka. Przesłuchałem Xindaka z monitorami ??? (nie wiem co to było, ale budżetówka pełną gębą) i efekt był zadziwiająco dobry.

Pacio
Zagrały monitory widoczne przy zestawie (ciemne drewno, widoczne również na fotce z tyłu i z nóżką podstawki), a to wcale nie była budżetówka pełną gębą - ale niezłe monitory XINDAKa!!!

Widoczne obok nich kolumny podłogowe KODA K-5200F kosztowały baaardzo rozsądnie (1600zł za parę - baaardzo rozsądnie), a były to jedyne nowe kolumny na wstęgach kosztujące poniżej 3 tysięcy, które ładnie zgrały (własciwie za 3 tysiące to mamy 4 takie kolumny, licząc upust za hurt icon_razz.gif )

Zestaw tworzył to podstawowy odtwarzacz XINDAK C06 oraz integra 6200 i lampa V20 (modele tak na 90%, za parę dni sprawdzę je jeszcze na wszelki wypadek, bo na razie jestem w niedoczasie i pisze "z głowy").
Kable to Xindak oraz UltraLink.

Od pewnego czasu chętnie zaglądam do salonu Polpaku, bo jest to świetny przykład ładnie zgrających i dobrze zestrojonych zestawów za rozsądne pieniądze! W ubiegłym roku pokazali (tzn. zagrały) trochę inne kolumny, ale źródło było chyba to samo...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozdrawiam
PS. Fotki mi wcięło razem z odpowiedzią (dobrze, że początek pisałem w edytorze, to się większość zachowała...), więc Belfer54 mnie uprzedził z Kodami... Przy okazji - ciekawe, jak by zagrały w tym samym zestawieniu kolumny K-5300F (obudowa o tych samych wymiarach, ale wysokotonowy na kopułce. no i całe 100zł taniej icon_wink.gif )?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

U Arka Rega za głośno jak na możliwości kolumn ,wiec brak zdania .Ale kolega Belfer mówił mi ze słuchał zestawu w lepszych warunkach i było niezłe ,a jemu mogę wierzyć .

To ja mówiłem o graniu REGI w domowych warunkach, a nie Belfer54... icon_wink.gif
Faktem jest, że REGA grała głośno i w niewytłumionym pomieszczeniu - stąd różne opinie na ten temat. A niewątpliwie potrafi lepiej icon_razz.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Dodam, że REGA grała na dedykowanych do tego systemu kablach polskiego producenta - byl to pan Zygmunt Szremeta (IC, głośnikowe oraz listwa zasilająca).
CD Apollo
wzmacniacz Brio3
Kolumny RS3
do tego na górze szafki stał sobie gramofon P3-24, ożywiając pomieszczenie swoją bielą ... icon_wink.gif

Pozdrawiam
PS. A na Cyrusa, Rotela i wiele innych musicie jescze poczekać ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście o Redze mógł mówić tylko Roman.
Mnie dźwięk Regi na AS nie powalił na kolana. Gdyby się dystrybutor trochę postarał ...

Szkoda, że nie mogliśmy posłuchać zestawu Cyrusa. Za to bardzo miły szef firmy Intrada podzielił się z nami ciekawymi informacjami na temat firmy Cyrus i Avid. Potwierdził w rozmowie, że klocki tych manufaktur w całości, zaczynając od najmniejszej śrubki produkowane są na Wyspach.

Dodam może jeszcze, że Baltlab po raz kolejny pokazał klasę. Epoca 3 to rewelacyjny wzmacniacz, szczególnie w zestawieniu z kolumnami firmy Sundial. A przy okazji porozmawialiśmy sobie z p. Ryszardem Kozłowskim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia z Audio Show:

- Mega rozczarowanie
- Polscy dystrybutorzy utknęli w XIX wieku- kiedy na większości światowych wystaw pokazywane są urządzenia które za rok, góra dwa będą stanowiły potęgę rynkową nawet wśród audiofili (źródla cyfrowe, DAC'i, Media playery, Twarde dyski) w Polsce nadal CD i Gramofony górują.
- Żenada zaczęła się już na parterze w Sobieskim, gdzie Sony po prostu dało d**y (nic dodać, nic ując), dalej był Trimex, który postanowił jedne z najlepszych kolumn świata zaprezentować przy okazji występu pożałowania godnego. Im dalej w las tym gorzej- Monitor Audio i Arcam rozczarowały chyba najbardziej (fatalna muzyka, promowana na siłe seria Silver RX, która kompletnie nie dawała sobie rady z sygnałem z Arcama 777/888 i drący ryje pracownicy w trakcie pokazów). Pioneer równie dobrze mógłby położyć stertę katalogów i nie zawracać sobie głowy żałosnym stoiskiem. Primare/Projekt/Triangle - kameralnie i nieźle dzwiękowo, ale całkowicie schowany, cichy pokaz. TOP-HIFI jak co roku najlepsze miejsce i porażka- marantz anonimowy, krell żałosny itd...
- Piętra I-VII: światełko w tunelu odnalazłem na III piętrze, gdzie był moim zdaniem najlepszy pokaz : WLM dał czadu!!! Prezentacja prostego i genialnego systemu WLM Stella/wzmacniacz lampowy + komputer. Dźwięk ogromy, scena spektakularna, pełnia przekazu, prostota, nowoczesność- SUPER!!! Rega dała radę- dobry pokaz budżetowego sprzętu i dobra interakcja z słuchaczami. Audiopunkt bardzo profesjonalny i chyba jako jedyni w jakikolwiek sposób udekorowali swoje pokoje co pisze im na plus. Decibel ładnie pokazał Naima, ale olał ofertę System Audio co uważam za błąd, bo te kolumny (wiem po sobie) spokojnie mogłyby się starać o miano odkrycia Audio Show. Byłem bardzo ciekawy prezentacji Anthema i jego surowej, przeogromnej mocy, ale dystrybutor postanowił zepsuć mi święto podłączając Anthema do pożałowania godnych Paradigmów v6- why??????? I tak w kółko... do tego stopnia jestem rozczarowany, że nawet nie brałem materiałów promocyjnych, które zwykle czytam kilka tygodni po AS.
- Zamiast konserwować mit : Wielkie skrzynki, wielki wzmacniacz, analogowe żródło to jedyny prawdziwy zestaw dla audiofila, polscy dystrybutorzy powinni pokazać nowe, przyszłosciowe konstrukcje z większym rozmachem.
- Poza tym jaki jest sens prezentowania sprzętu zasilającego, jeśli nie można nigdzie uslyszeć systemu z normalnym zasilaniem??? Stanowisko Ansae było bardzo dobrze zrobione, ale na boga (!!!) skąd mogę wiedzieć jaka jest wartość dodana "zasilaczy" Ansae, jeśli nie mogę uslyszeć jak to gra na zwyklych kablach z gniazdka w ścianie?????????? I jeszcze pan od dystrybutora, który nie wie na jakich głośnikach (które mnie zainteresowały) to gra i mówi mi "coś tam audio, chyba ART lbo ATR"???
- Jeśli nic się nie zmieni za rok znowu będzie mniej osób a za 5 lat nie będzie sensu tego robić.
d.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę zdania forumowiczów są podzielone, ale w wielu punktach się zgadzamy.
WML - duże zaskoczenie. Byłem zaszokowany ilością, gęstością, ofensywnością dźwięku. Nawet z Romanem i Januszem zachodziliśmy w głowę jak takie maluchy mogą zagrać w ten sposób bez subwoofera. Wada podstawowa było za głośno i za krzykliwie. Ciekawe jak te maluchy zagrałyby z innym materiałem dźwiękowym.

Decibel ładnie pokazał Naima, ale tylko w pok. 408, gdzie prezentowany był tańszy zestaw. Zagrało to całkiem przyjemnie. W porównaniu z ubiegłym rokiem znaczna poprawa, ale cały czas zastanawiam się jak można skopać pokaz tak dobrego sprzętu po raz kolejny.

Po raz kolejny Audio Academy Phoebe tym razem wersji III zagrały dobrze.

Pokój AudioForte - tu byłem trochę zawiedziony. Przyjemna i jak zwykle rzeczowa rozmowa z P. Darkiem z AF. Zestaw Simaudio, jeszcze "gorący", bo dojechał tuż przed wystawą z transportem CD / DAC, o ile dobrze pamiętam z 32-bitową technologią konwersji Hyperstream, nie zachwycił mnie w zestawieniu z Totem Model 1, chociaż zagrał poprawnie.

cd. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...