Skocz do zawartości

Kolejne AudioShow - 2009


RoRo

Recommended Posts

Według mnie nie było tak źle jak przedstawił to Dioniz,
całkiem ciekawy byl pokaz na żywo w Trimexie - ale szkoda, że gral tylko jeden zestaw, a słabsze kolumny były za tło...

Poza tym co do REGI - trzeba było poprawić pomieszczenie odsłuchowe (zabrakło tego...) i jednak troche ciszej grać (nawet mimo oporów zwiedzających) i moim zdaniem lepiej zagrał komplet XINDAKa (choć niewątpliwie C-06 jest dużo słabszy od dwukrotnie droższego odtwarzacza REGI) na stoisku Polpaka. icon_wink.gif

Cytat

Pioneer równie dobrze mógłby położyć stertę katalogów i nie zawracać sobie głowy żałosnym stoiskiem

Fajny i celny tekst ... icon_mrgreen.gif
Również w całej rozciągłości popieram zdanie odnosnie prezentacji ANSAE.

Cytat

Jeśli nic się nie zmieni za rok znowu będzie mniej osób a za 5 lat nie będzie sensu tego robić.

tu również uważam, że nie było tak źle... I jeśli kolejne AudioShow dojdzie do skutku to i zwiedzający się znajdą.
Tylkok czemu niektóre firmy potrafia przygotowywać stosiko przez parę dni i dostrajać sprzęt, a inne robią to jakby z marszu, usprawiedliwiając się trudnymi warunkami panującymi w hotelu. Dla mnie to tak, jakbym sprzedawal samochód w idealnym stanie - ale brudny i nieumyty... icon_eek.gif - czyli gol samobójczy...

Natomiast każdy ocenia AudioShow z własnej perspektywy i to jest piękne, a polemika będzie chyba nie na miejscu bo możemy mieć inne oczekiwania. icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Miło oglądać zdjęcia i czytać Wasze odczucia!

Cieszę się, iż dobrze się bawiliście!

Co do monitorów WLMa wszyscy słuchacze raportują, że były one wspomagane subami. To by tłumaczyło ich "polot"  icon_rolleyes.gif

RoRo!

Czy wstępniak jest oznaką, że na firmamencie audio pojawiła się nowa - jasno świecąca gwiazda - tzw. supernowa???  icon_mrgreen.gif

Nic nie pisaliście o K2, Martinach Loganach, Magnepanach oraz najwyższych Dynaudio ? Dźwięk nie był wart uwagi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert,
przyznam się bez bicia - w tym roku mocno wybiórczo chodziłem po AudioShow - ale za to w jakim towarzystwie!!! Dlatego parę firm się nie załapało, a niektóre sale wizytowałem dwukrotnie. Poza tym nawet nie brałem swoich płytek do odsłuchów.
Niestety nie zrealizowałem swoich planów - np. miałem podkreśloną wizytę u Thieli. Ale mocno wziąłem sobie do serca prośbę Hybyrda o fotki JMlaba ...

Koło WLMa chodziliśmy z Januszem mocno dookoła, szukając suba ... Najchętniej poszedłbym tropem kabla i sprawa byłaby wyjaśniona (bo sub na scianie naprzeciw wejścia nawet nie drgnął, ale przy oknie za zasłonką nie sprawdzałem). Poza tym źródłem był komp, a nasza lampowa trójka miała bardzo mocne podejrzenia co do użytych reglacji dźwięku - bo tryb direct to nie był! icon_mrgreen.gif
Pamiętam dość dobrze jakie niskie tony można uzyskać z podobnej wielkości Totem Mitte (na zblliżonej powierzchni)- więc tu było jednak coś dziwnego. A poza tym po trochę dłuższym odsłuchu pewnie pojawiłyby się oznaki przemęczenia takim graniem.

Jak już jestesmy przy stosunkowo niedużych kolumnach - możemy wrócić do systemu REGA, bo opinie słuchających były bardzo różne. Wydaje mi się że powodem mógl być np. dobór słuchanych przez zwiedzających płyt CD i poziomy głośności, bo dobrze pamiętam jak w 20metrowym pokoju grał ten zestaw przy normalnym ustawieniu.

Pozdrawiam
PS. Wstępniak był propozycją nie do odrzucenia - pamiętasz co pisałem o przyslugującym mi trzykrotnym czasie z Olą! icon_razz.gif

edit: fotki systemu WLM zamieściłem 5 postów niżej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety nie zrealizowałem swoich planów - np. miałem podkreśloną wizytę u Thieli. Ale mocno wziąłem sobie do serca prośbę Hybyrda o fotki JMlaba ...



Eh Roman ! Nie wiedzialem, ze moja prosbe potraktowales az tak serio. Az mi sie glupio zrobilo icon_redface.gif . Bardzo Ci dziekuje za fotki !
Adres mailowy juz wysylam na priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukalem suba przy WLM'ach i nie dość że nie znalazłem to jeszcze zrobiłem akcję z ulotką która spada na ziemie żeby zajrzeć za roll-up pod oknem, bo przeczuwałem że tam moze coś stać- nie stało.
WLM jest moim faworytem tegorocznego AS, ale przyznam bez bicia że też po 5-10 minutach miałem wrażenie że jest za głosno...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do WLM widzę, że wielu z nas ma podobne odczucia.
Wcześniej wspomniałem, że również z Kolegami szukaliśmy tego grającego suba icon_biggrin.gif

Dioniz podobnie jak Ty Audionet (czyli Janusz) szukał tego suba, bo ten stojący po prawej stronie o wys. mniej więcej 70 - 80 cm był "martwy". Janusz nie krepując się, wręcz ostentacyjnie podszedł pod okno. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę fotek dotyczących systemu WLM...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


widać też między kolumnami podłogowymi duzy sub - który był naszym podejrzanym odnośnie mocnego basu.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


Pokój tylko lekko wytłumiony, kawal wolnej powierzchni - no i komputer jako źródło sygnału...

Pozdrawiam
PS. Bert - trochę więcej cierpliwości icon_wink.gif Przecież Ola dostała zadanie osaczania Spine icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Odnośnie reszty to mile zaskoczyło mnie stanowisko PolPaku, chodzi mi o pokój z produktami KODY, TAGI i Xindaka. Przesłuchałem Xindaka z monitorami ??? (nie wiem co to było, ale budżetówka pełną gębą) i efekt był zadziwiająco dobry.

Pacio
Zagrały monitory widoczne przy zestawie (ciemne drewno, widoczne również na fotce z tyłu i z nóżką podstawki), a to wcale nie była budżetówka pełną gębą - ale niezłe monitory XINDAKa!!!


Może w takich normalnych warunkach to już nie jest klasa budżetowa, ale patrząc przez pryzmat całego AS to chyba każdy zestaw do 10k zł można takim nazwać icon_wink.gif

Cytat

Nic nie pisaliście o K2, Martinach Loganach, Magnepanach oraz najwyższych Dynaudio ? Dźwięk nie był wart uwagi?


Ja coś tam wspominałem o JBLu i Dynaudio. Krótko, ale było icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co koledzy i koleżanki , może tak ni w gruszkę ni w pietruszkę , ale zazdroszczę wam tego Audio Show ,że nie musicie nigdzie jechać tylko macie tą imprezę prawie pod nosem. Mówię oczywiście o tych co mieszkają w Warszawie i okolicach. Może w przyszłym roku się skuszę i w końcu się na nią wybiorę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to również w tym wszystkim chodzi. Spotkania z Kolegami "zarażonymi audiofilizmem" wzbogacają, pozwala na podzielenie się bezpośrednio swoimi poglądami, dają przeświadczenie, że nie jesteśmy sami na tej "drodze", którą obraliśmy, że stoją za tym żywi ludzie, ze swoimi problemami. icon_smile.gif

Ale górnolotnie z rana napisałem. icon_lol.gif

Janusz
nieźle "załomotały" te tuby Avantgarde Acoustic napędzane lampką Ayon Triton 360. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio masz ciekawe spostrzeżenia .Pierwszy raz widziałeś głośniku tubowe ? Fakt naprawdę są spore ale czy śmieszne?


Ale trzeba przyznać że grały bardzo dobrze .Byłem w tym pokoju dwa razy.I gdyby nie brak miejsca mógłbym rozpatrywać te kolumny do swojego zestawu. icon_smile.gif Jak sądzę koledze Belfrowi też się podobały.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tuby i kolumienki Regi to dwie skrajności .Pierwszy raz słuchałem kolumn tubowych tego producenta w Berlinie na Funkausstelung ,tam były napędzane 1 watowym wzmacniaczem lampowym ,chcieli podkreślić niesamowitą efektywność tego typu konstrukcji.


Wracając do tego co koledzy pisali wcześniej ,dopiero dziś mogłem poczytać ich wypowiedzi .Naprawdę intensywnie szukałem suba w pokoju z małymi WLM-ami nie znalazłem choć specjalnie po to tam wróciłem. icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego stopnia jestem "zarażony" tymi wlm'ami że postanowiłem je zdobyć na kilka dni i sprawdzić w moich warunkach, bo z odpowiednim ustawieniem przeczuwam że mogłyby to być moje docelowe kolumny. Chociaż podejrzewam, że bez lampy i z w miarę neutralnym źródłem nie wydobędą aż takiego dużego dźwięku. Poczekamy, zobaczymy... icon_smile.gif))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...