Skocz do zawartości

pomoc przy wyborze zestawu


sonika

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowa na forum i ze wzgledu na niezbyt duza znajomosc tematu potrzebuje pomocy przy wyborze kina domowego telewizora itp.
Probowala troche poczytac na te tamaty ale ciezko mi sie przez to wszystko przebic i przegryz poniewaz nie mam w TYM doswiadczenia
Prosilabym o pomoc jakichs zorientowanych forumowiczow malej niesmialej i nie bardzo kumatej dziewczynce.
Generalnie kupilam mieszkanie i mam salon okolo 25mkw. od telewizora bedize jakies 5m. Myslalam o jakims telewizorze maks 3.5tys pln (moze przy dobrych wiatrach 4tys.) A moze udalo by sie taniej to zawsze zostanie na imprezke.
do tego musze jeszcze kupic jakis zestaw zeby mozna posluchac muzyki, obejrzec film z dvd, podlaczyc komputer itp (normalne uzytkowanie sprzetu w domu)
Nie wiem jak sie do tego zabrac nawet (chociaz dojscie na to forum to chyba juz jakis dobry pierwszy krok).
Prosze wiec o porady.
moje gg 1597978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

3500zł na telewizor - czyli wystarczy na 40-42" i pełne HD (czyli rozdzielczość 1920x1080), no może w porywach na 46".
Chcesz mieć jak największą pzekątną, czy te 40" wystarczy?

Jaką kwotę możesz wydać na kino domowe?
Czy to ma być głównie do oglądania filmów, czy do muzyki a kino jako dodatek? Bo w tym drugim przypadku lepszy jakościowo będzie zestaw stereo.

Popatrz jeszcze na FAQ na Forum - np tutaj jest o HD (1920x1080)
http://audio.com.pl/faq/kino-domowe-wysoka-rozdzielczosc

a poza tym popatrz na wątki w dziale KINO DOMOWE, poświęcone telewizorom do 3-4 tysięcy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chcesz mieć jak największą pzekątną, czy te 40" wystarczy?
Jaką kwotę możesz wydać na kino domowe?
Czy to ma być głównie do oglądania filmów, czy do muzyki a kino jako dodatek? Bo w tym drugim przypadku lepszy jakościowo będzie zestaw stereo.



no wlasnie nie wiem czy mi wystarczy 40 - tapczan od TV bedzie w odlegolosci 4.5 do 5m. wiec myslalam o troche wiekszym - jak to dobrac???
jezeli chodzi o kino domowe:
- nie mam pojecia ile cos takiego kosztuje, ale analogicznie do TV nie chce wydac duzo, nie musi to byc hajtek ale chce byc z tego zadowolona.
Nie zabardzo rozumiem ostatnie pytanie, ze kino jako dodatek? To ma byc glownie do ogladania TV, sportu (szczegolnie siatkowki bo sama uprawiam ta dyscypline) oraz filmow z TV, DVD i laptopa. Z tym zestawem stereo to chodzi o to, ze mam dwa glosniczki po obu stronach pokoju? (Tak ja to widze, ze dWIE KOLUMNY, dwie satelity oraz subwofer - ale moge sie mylic- jaki inny zestaw moze byc?

buziaczki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rozumieniu:
stereo - to zestaw oparty na wzmacniacz (lub amplituner, czyli wzmacniacz z radiem), do tego dwie kolumny (zapewne podłogowe, bo przy większych powierzchniach pokoju to najlepsze rozwiązanie).
kino domowe - ampiltuner wielokanałowy, 5 kolumn (i ew. dodatkowo subwoofer). Kolumny 2 duże z przodu (jak w stereo), do tego z przodu koło TV kolumna centralna (dialogi !!!), a z tyłu 2 mniejsze kolumny podstawkowe do efektów.

Ponieważ jest mniej bajerów w sprzęcie stereo, więc siłą rzeczy wydając np. 3 tysiące na stereo dostaniesz lepszy jakościowo dźwięk niż za komplet wielokanałowy za taką samą kasę. Stąd się bierze lepsza jakość sprzętu stero niż wielokanałowego.

Natomiast zawsze ważna jest odpowiedź na pytanie jak bardzo zalezy nam na dobrej jakości i czy zauważymy różnice.... jeśli masz wydać dodatkowo 2 czy 5 tysięcy, a nie odczujesz różnicy, to po co przepłacać? Dlatego częśc osób decyduje się na sprzęt stereo i na nim wzmacnia dźwięk rezygnując z "wielokanałowości", a inni wolą mieć efekty kina domowego i wielokanałowość - i decydują się na to drugie rozwiązanie.
Na sprzęcie stereo - podłączasz odtwarzacz DVD i oglądasz filmy w stereo, a nie wielokanałowo.

Więcej na temat stereo czy "wielokanałowość" masz w FAQ, 6 temat od końca
"Jakie kwestie techniczne decydują o tym, że amplitunery wielokanałowe nie dostarczają tak dobrego dźwięku stereo, jak tradycyjne wzmacniacze dwukanałowe?"
http://audio.com.pl/faq/stereo-wzmacniacze

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - zestaw wielokanałowy z 5 kolumnami (plus subwoofer) chyba najlepiej się sprawdzi w Twoim przypadku.
Kilka razy ja tez musiałem korzystać z większego wzmocnienia kolumny centralnej by usłyszeć wyraźnie dialogi...

Co do TV - jeżeli masz miejsce i sporo oglądasz, a chcesz mieć duży TV to faktycznie trzeba będzie znależć coś w okolicy 46" (większe TV, czyli 50" to zazwyczaj już koszt koło 5 tysięcy) by zmieścić się w 4 tysiącach.
Do tego zestaw kina domowego - np. oparty na amplitunerze Pioneer VSX-918 (lub ciut słabszym VSX-818) oraz DVD model DV-410 (lub nowszy DV-420), a do tego kolumny np. JAMO S606 to będzie jakieś 3 tysiące złotych (pojawiają się co jakiś czas w promocjach). Jeżeli zdecydujesz się na VSX-818, to masz szansę za 3 tysiące zmieścić się jeszcze z subwooferem. No i te Pioneery mają z przodu gniazdo na USB, jeżeli chcesz słuchać MP3, oglądać zdjęcia czy filmy.
Inne tego typu zestawy mogą być oparte np. na amplitunerze DENONa (ale już bez USB), no i lepiej unikać mniej znanych firm.
Ważne, by kolumny były firmowe a nie jakieś tanie wynalazki typu MAudio czy VoiceKraft...

Zestawy są przykładowe, ale masz już orienację co do ceny i możliwości...

Jakość powinna być zadowalająca - nie jest to szczyt marzeń, ale i nie jest to dno icon_wink.gif
Krótko mówiąc - czy jesteś w stanie wydać około 7 do 8 tysięcy na całość?
Jako sensowne minimum traktowałbym kwotę 3500+2500 (ew. bez subwoofera, który potem można dokupić za ok.500zł), niżej się nie da. Zakładam, że chcesz nowy sprzęt na gwarancji icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam sie sklaniac ku panasonicowi plazmie:
X10y lub pv8
50"
ktory wybrac jezeli sa to dobre modele
no i np czym sie rozni x10y od x10e ???
wiem ze to nie jest full hd ale wole chyba 50 cali w hd ready niz mniejszy w full hd w tej samej cenie. Czy z 4-5m to bedzie duza roznica?
bo jest jeszcze 46S10 i teraz nie wiem co lepsze czy full 46 czy ready 50 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jak widać - innych nie widać icon_lol.gif

Wydaje mi się, że warto jednak przymierzyć się do LCD...
Od wczoraj (do soboty 31.X)jest w SATURNIE akcja 'telewizory bez VATu" i można znaleźć coś w ciekawej cenie. W Warszawie na plakatach jest reklamowany telewizor LDC 46" firmy LG w cenie ok.3500zł ... (Full HD, czyli 1920 x 1080).
Proponuję, byś sprawdziła w swojej okolicy - jeśli masz Saturn w pobliżu. Poza tym w MMarkt też często są ciekawe promocje i jeśli masz chwilę, to można wybrać duży TV w rozsądnej cenie. A jeśli masz dobry sygnał telewizyjny, to chyba warto wejść w najwyższa rozdzielczość.
Co do wyboru plazma czy LCD (bo LED jest zauważalnie droższy, choć lepszy i bardziej energooszczędny) to zdania są różne...

Odnośnie konkretnego modelu - jeżeli bardzo ważna jest duża przekątna przy rozsądnej cenie to trudno coś konkretnego proponować. Ważne, by był to produkt firmowy i stosunkowo świeży (czyli dostosowany do cyfrowej TV). Dodatkowo (wg mnie) by mial wejście USB (przydatne m.in. do ogładania zdjęć) i wyjście cyfrowe audio (zazwyczaj gniazdo optyczne...)

No i wydaje mi się, że lepsze będzie jednak Full HD 46" niż HD-Ready 50" ... W każdym razie ja bym tak postąpił przy odległościach rzędu 5 metrów i wolnej ścianie icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tv to ja bym zobaczyl jeszcze pixmanie.com . Maja duze znizki w ostatnim czasie i do 1 000 jurkow cos powinnas trafic ( jakiegos samsunga albo sony ) . Zwroc uwage aby tv o tak duzej srednicy byl Full HD i najlepiej do tego 100Hz . Szczegolnie ( w moim mniemaniu icon_wink.gif Bravia V i w gore , np W4500 , V 5500 a te powinny byc w twoim buddzecie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra.. z tv sprawa prawie zalatwiona.... decyduje sie na 50x10y albo 46s10... pozniej zastanowie sie jeszcze czy bede przesuwac tapczan.. a moze wogle troche przemebluje salon.

teraz prosze o przykladowe zestawy kina

zalozenia:
5.1
przednie stojace srednie do duzych
tylne wiszace male do srednich
kolor ciemny (drewno?)
dvd i amplituner proste ksztalty ciemne (Czarne) bez zbednych bajerow
audiofilka nie jestem aczkolwiek sprzet powinien byc dobry do sluchania muzyki z wieloma dzwiekami (acid jazz, triphop, dobre techno, itp - muza przestrzenna),
dobrze by bylo jakby mozna bylo mp3playera podlaczyc lub pen drive i posluchac muze z zewnetrznego zrodla.
klasa cenowa - 2 tys ( mam nadzieje ze da sie cos fajnego kupic za to)

jakie jeszce pytania?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam nowe zestawy kd w cenie do 2 tysięcy złotych!
Jak pisałem wcześniej 2500zł to minimum, a lepiej wyszukać coś w okolicy 3 tysięcy.
Nawet jeśłi będziesz musiał chwilę poczekać albo kupić na raty (w końcu jak dają nieoprocentowane - to czemu nie???)
Z wyglądu i funkcji to nadal obstawiam Pioneera (oprócz srebrnego mają czarny kolor ...), ma wejścia USB w amplitunerze i DVD i jest dość ciekawy finansowo. Kolumny JAMO S606 (a tym bardziej mniejsze S506) będą ciut za słabe - ale jeśli wspomożesz je subwooferem to powinno się dać wytrzymać. Nieźle powinny też zagrać kolumny KODA AV702 (są też sety 5 kolumn, do tego zazwyczaj sub KODY model SW1000).
Rewelacji w tej cenie nie będzie (ale chyba nie oczekujesz tego icon_rolleyes.gif ), ale można przeżyć.

Poza tym wpadłem dzisiaj do Saturna (niestety, doszedłem również do stoiska z płytami i coś tam wydałem ze środków NBP icon_mrgreen.gif ) i popatrzyłem na TV. Poniżej masz ceny najciekawszych wg mnie modeli FullHD od 46 do 52"
LG 47LH3010 - 3278zł
Toshiba 52ZF35 - 4507zł
oraz plazmy
Panasonic TX-P50S 10E - 5163zł
Panasonic TX-P46S 10E - 4343 zł
LG 50PS3000 - 3852zł

W każdym razie trzeba uważać przy zakupie, bo pojawiają się starsze modele TV bez tunerów cyfrowych - czyli zakup raczej bez sensu, choć ceny w miarę niskie...
Myśląc perspektywicznie - może warto wydać więcej na TV i wstrzymać się chwilowo z zakupem zestawu kd?

Jeszcze trochę informacji na temat zestawu kd za 2500zł
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=15223


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazma Panasonica- świetny wybór. Będziesz z niego zadowolona. Kina za 2 tysiace nie kupisz, ale sprawdź firmę Taga- Harmony są w miarę dobrymi kolumnami budżetowymi. Elektronike w tej cenie dobrą na próżno szukać, chyba że jakieś starsze modele... Ciężka sprawa.

d. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAGA i KODA to dwie różne firmy. Pierwsza amerykańska, a druga chińska. Nie myśl tylko, że pochodzenie z dalekiego wschodu w przypadku KODY to minus, bo tak nie jest. Może nawet w pewnym sensie plus, bo materiały w większości sprzętu (każdego, nie mówię tu o konkretnych markach) są produkcji chińskiej, a skoro firma pochodzi z tego kraju to wydaje mniej kasy na transport podzespołów (samoloty, podatki) dzięki czemu mogą dać materiały lepszej jakości.

Co do minimum to nie ma takiego pojęcia w audio, jeden powie, że minimum to VSX-818, inny, że SC-LX82, a jeszcze inny, że amlitunery KD nie nadają się do niczego. Kupujesz to co tobie się podoba, dlatego najlepiej zawsze weryfikować wszystko odsłuchem, przynajmniej masz pewność, że nie straciłaś na niepotrzebynm dopłacaniu czy odwrotnie - mogłaś kupić wyższy model. Także zaparszam do jakiegoś salonu i nic tylko samemu sprawdzić icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

KODA i TAGA to dwie różne firmy. Pierwsza amerykańska, a druga chińska. Nie myśl tylko, że pochodzenie z dalekiego wschodu w przypadku KODY to minus, bo tak nie jest. Może nawet w pewnym sensie plus, bo materiały mają tańsze i mogę więcej dać (i dają) niż konkurencja (w tym samym budżecie), niemniej TAGA nie jest gorsza.



KODA jest chińska, Taga amerykańska.
No i się wydało - Pacio zamiast siedzieć w szkole na lekcjach Geografii włóczy się po internecie, tam przeczyta, tu napisze i taki bigos z tego wychodzi jak powyżej.

Paciu kolego, Ameryka to raczej zachód niż wschód, chyba że bardzo daleki icon_razz.gif (w końcu idąc ciągle na wschód dojdzie się w końcu do Ameryki). Musiało Cię na tej lekcji nie być icon_twisted.gif .
Poza tym "w pewnym sensie plus" polega najczęściej na tym, że tańsze materiały są zwykle gorsze, a więcej gorszych materiałów nie gwarantuje lepszej jakości, żeby nie powiedzieć że wręcz przeciwnie.
Nie sądzę żeby Koda bazowała na tego typu "filozofii".


A wracając do tematu - tutaj też obowiązuje zasada "co tanie to drogie" i poniżej pewnego poziomu cen lepiej nie schodzić. RoRo wie co pisze icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rzeczywiście w pierwszym zdaniu jest zamieniona kolejność przyznaję się, ale to nie jest kolejny merytoryczny (w sensie niewiedzy), ale niedopatrzenie. Zaraz poprawiam.
Co do materiałów to nie miałem bynajmniej na myśli, że KODA używa tańszych, ale to (co sam zauważasz w różnych tematach), że produkcja podzespołów odbywa się najczęściej w Chinach, czyli jakby nie patrzeć wewnątrz kraju jest taniej transportować i odpada kilka "podróżnych" podatków, tylko i wyłącznie o to mi chodziło.

Off-top jest i jest ok icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy wzieliscie pod uwage to, ze nie jestem audiofilka? potrzebuje podstawowy zestaw, zeby obejrzec film i posluchac muzyki ale nie zalezy mi na tym, zeby wydawac kupe szmalu na cos czego i tak nie uslysze.

Chodzi o to, by mieć pewną rezerwę mocy - dlatego nikt Ci nie proponuje "naleśnika" (zestawu wszystko w jednym: odtwarzacza DVD zintegrowanego z amplitunerem kina domowego oraz zestawem niewielkich kolumn).
Z naszych wspólnych rozważań wyszło już, że potrzebujesz dźwięu przestrzennego i 5 kolumn (lub 5 + subwoofer).

Jak zapewne zauważyłaś, dla mniejszych pomieszczen oraz tam, gdzie wystarczy mała wieża stereo z odtwarzaczem DVD proponowany jesz często zestaw Yamaha PianoCraft (jeden z modeli, bo jest parę) albo coś firmowego w podobnym stylu. W każdym razie to koszt rzędu półtora tysiąca (miedzy 1200 a 2000zł).

Poza tym lepiej jest wydać kilkaset złotych więcej (wiem, że to są Twoje, a nie moje pieniądze i Ty decydujesz...) kupując stosunkowo mocny (jak na normalnego człowieka, a nie na młodzieżówego oszołoma icon_eek.gif z lekko już przytępionym słuchem icon_mrgreen.gif ) niż utopić półtora tysiąca i być niezadowolonym icon_cry.gif , po chwili pozbywać się prawie nowej miniwieży za 2/3 ceny i kupić coś lepszego...

Poza tym - czy kupiłaś już wymarzony nowy telewizor?
A informację o miejscu zamieszkania możesz również wstawić w swoim profilu (edytując go).

Salonów we Wrocławie nie znam - ale ten sprzęt (mam na myśli Pioneera) jest do kupienia m.in. w Euro i w Saturnie, pojawia się też w MediaMarkt. A niektóre z tych sklepów mają zakątki umożłiwiające obejrzenie i odsłuchanie (w kiepskich warunkach, ale jednak ...) sprzętu. A wśród sprzedawców trafiaja się również fachowcy, a Ty już trochę wiesz co jest ważne w sprzęcie! icon_rolleyes.gif
Poza tym nie zgadzam się z opinią, że w takich sklepach nie ma z kim pogadać na temat i tylko kit wciskają - po prostu trzeba trafić na właściwego człowieka icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może dodam swoje 3 grosze w sprawie telewizorów. Jeśli chodzi o TV LCD to zdecydowanie polecam Sharp'a i Panasonic'a. Świetne były też Sony. Niestety firma ostatnio trochę się rozmienia na drobne i LCD Sony jakościowo są jakby gorsze.

Natomiast gdybyś miała kupować kolumny, to polecam firmę KODA. A tak nawiasem mówiąc to o ile nic się w ostatnich miesiącach nie zmieniło to kolumny w całości, wraz z komponentami/podzespołami produkowane są w manufakturach KODY na terenie USA. Kable zresztą też.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem ten sam problem i wybrałem taki oto zestaw Denon avr1709 + Koda av702 v2
za cały zestaw zapłaciłem ok 2700zł...ja głownie oglądam filmy oraz gram na xbox360, ps3 wiec zestaw ten wydaje mi się trafnym wyborem w tej cenie, w stereo wypada trochę słabo ale nie jest źle...ogólnie polecam niezły zestaw za małą kasę.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komplet Denona powinien Ci wystarczyć, a zaoszczędzone pieniądze można wydać na co innego: chociażby na sub lub na lepszy telewizor. icon_wink.gif

Chodzi o to, że za taką samą kwotę lepiej zagra sprzęt stereo niż wielokanałowy (sugestia – już wcześniej – poczytać w FAQ na ten temat).
Generalnie da się słuchać, a jeśli nie masz szczególnie wysokich aspiracji to będziesz zadowolona.
Na amplitunerach wielokanałowych możesz sluchać zarówno w stereo, jak i wielokanałowo.

Co prawda chciałaś chyba czarny, a tu jest srebrny komplet – ale cena niezła! Jeżeli nie potrzebujesz gniazda USB, to spokojnie Ci powinien wystarczyć na początek (albo nie tylko na początek), a gwarancja zapewne jest, skoro sprzęt ma 1,5 roku …
Poza tym jeśli w przyszłości będziesz chciała mieć to gniazda USB, to dokupisz sobie odtwarzacz BlueRay z takim wejściem i bedzie spokój...

Pozdrawiam
PS. Przez ten weekend w MMarkt sprzęt RTV bez VATu, może coś dobierzesz z telewizorów… icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Widzę, że dyskusja się toczy więc nie będę zaśmiecał forum nowym tematem i pozwolę się dołączyć. Rozpoczynam przygodę ze sprzętem grającym i potrzebuję porady. Z tego co da się zauważyć to wiele osób jest koneserami i operują cenami sprzętu dla mnie niedostępnymi. Ja chciałem skompletować coś za ok 3 tyś zł. Moje oczekiwania to głównie słuchanie muzyki 90%. Obowiązkowo w zestawie musi być również radio. 10% pozostaje na filmy więc musi być jakiś DVD. Myślałem sprzętach DENON, Yamaha, Pioneer. Z tego co wyczytałem to tańsze modele denona i Yamahy mają ponoć problemy z czytaniem niektórych dysków więc postawiłem na pioneera którego dość dużo osób chwali. Proszę o poradę co myślicie o takim zestawie:
Amplituner Pioneer VSX 818 lub 918, DVD Pioneer DV 410 lub 420. I do tego kolumny Tonsil Maestro?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...