Skocz do zawartości

pomoc przy wyborze zestawu


sonika

Recommended Posts

nie wiem czy dobrze rozumiem - napisales, ze za taka kase zagra lepiej sprzet stereo niz wielokanalowy - ale tu chodzi o to, ze jak kupie za taka kase 5.1 i puszcze w stereo to bedzie lepiej gralo czy chodzi o to, ze zamiast 5.1 za ta kase kupie stereo to bedzie lepszy efekt?

to usb to do czego moze mi sie przydac? moge np. podlaczyc pen drive z mp3 i aplituner to odtworzy?

no i dowiedzialam sie ostatnio tez ze warto kupic amplituner z nowymi dekoderami dzwieku dla BR. czy to rzeczywisice jest istotne? narazie i tak nie kupuje BR - a jak za jakis czas sie zdecyduje to po pierwsze czy te formaty sie nie zmienia a po drugie czy BR nie maja tych dekoderow w sobie? jak to z tym jesT?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

ok..
zastanawiam sie nad kupnem sprzetu uzywanego

1. czy kupic amplituner z dekoderami HD? ciezko chyba znalezc z uzywanych. Jak bardzo te dekodery sa istotne? czy nie zawracac sobie tym glowy?

Poradzcie mi prosze na co mam zwracac uwage szukajac amplitunera? Co owy musi miec, co dobrze byloby miec, a na co nie zwracac uwagi!?

Prosze pomozcie. Moze cos z allegro ktos mi podpowie? Edytowano przez RoRo
korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić lub poprawić swoją wypowiedź...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki zestaw

http://www.allegro.pl/item807468775_denon_...gwpl_fusic.html

w rozsądnej cenie i "niedaleko" Wrocławia bo w Lubinie i do tego jakieś kolumny 5.0 lub 5.1 w rozsądnej cenie może z Kody o której była już mowa

http://www.allegro.pl/item805332617_kolumn...kurier_0zl.html

albo coś innego

http://www.allegro.pl/item810086670_kino_d...n_2_kolory.html

a za jakiś czas dokupić subwofer

http://www.allegro.pl/item811396843_subwoo...ory_gratis.html


Owszem wychodzi tutaj ponad 3000 PLN ale już któryś z kolegów sugerował np. zakup na raty który może dotyczyć części zestawu a nie całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

nie wiem czy dobrze rozumiem - napisales, ze za taka kase zagra lepiej sprzet stereo niz wielokanalowy - ale tu chodzi o to, ze jak kupie za taka kase 5.1 i puszcze w stereo to bedzie lepiej gralo czy chodzi o to, ze zamiast 5.1 za ta kase kupie stereo to bedzie lepszy efekt?

To drugie.
Często w tańsze amplitunery kd lepiej grają w 5.1 kanałach niż w stereo - również dlatego, że mamy większe wymagania odnośnie dźięku stereo i porównujemy to z klasycznymi zestawami stereo.

Cytat

to usb to do czego moze mi sie przydac? moge np. podlaczyc pen drive z mp3 i aplituner to odtworzy?

Tak, gniazdo USB zazwyczaj do tego najbardziej się przydaje. Wystarczy USB w jednym urządzeniu (DVD, amplitunerze lub przyszłościowo w BR). Oprócz muzyki można też oglądać zdjęcia zapisane na pamięci USB.

Cytat

no i dowiedzialam sie ostatnio tez ze warto kupic amplituner z nowymi dekoderami dzwieku dla BR. czy to rzeczywisice jest istotne? narazie i tak nie kupuje BR - a jak za jakis czas sie zdecyduje to po pierwsze czy te formaty sie nie zmienia a po drugie czy BR nie maja tych dekoderow w sobie? jak to z tym jesT?

Bardzo możliwie, że jak już zdecydujesz się na BR za parę lat, to i resztę sprzętu wymienisz na lepszy. Więc ja bym się tym na razie nie przejmował, skoro masz ograniczony budżet. No i raczej nie będziesz wchodziła w system 7.1 (czyli jeszcze 2 dodatkowe kolumny efektowe w stosunku do 5.1).

No i może pierw określ jaką kwotą dysponujesz, to wtedy można poszukać najlepszego rozwiązania - i w końcu nowy czy używany?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze moge przeznaczyc maks do 3 tys. ale wolalabym duzo mniej poniewaz mam jeszcze kupe innych wydatkow (urzadzam chate wiec wiecie jak to jest). No i dlatego zaczynam myslec o uzywanym sprzecie dzieki czemu moglabym zaoszczedzic troche kasy.
Jakos tak wydaje mi sie ze ten sprzet za szybko sie nie psuje co? (oczywiscie mowie o tym markowym w tej klasie cenowej)
Ostatnio tez ktos mi polecal odtwarzacze MANTA - Mowia tanie i dobre rozwiazanie na klilka lat. CO wy o tym sadzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manta na ile się orientuję mając ich kilka w pracy są dość wytrzymałe i mało awaryjne.Jeśli chodzi o obraz to jeszcze ujdzie w tłumie ale jeśli chodzi o dźwięk to niestety zapomnij o jakości. To niestety wada taniego sprzętu. Dlatego może lepiej coś z dobrej marki ale używane z możliwością wcześniejszego odsłuchu niż kiepskie a nowe. Sam kupiłem dla dzieciaków kilka używek ( konkretnie dwa komplety) i chodzą bez problemu.

Gdybyś się zdecydowała na używany to na Allegro jest jakiś komis z Wrocławia i mogłabyś zacząć od niego. Poniżej link do jednej z ich aukcji:

http://www.allegro.pl/item802696281_techni...ntegrowany.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze kryterium o oczywiście wygląd. Nie chodzi jednak o gałko i guzikologie ale o zewnętrzny stan techniczny. Trzeba zwrócic uwagą czy sprzęt nie jest bardzo zniszczony bo to świadczy o podejściu poprzedniego właściciela do swojego sprzętu. Trzeba zwrócić uwagę czy nie ma jakichś podejrzanych plam na obudowie bądź w trudniej dostępnych miejscach mogących świadczyć o zalaniu jakimś płynem nie daj Boże sokiem. Ktoś potem poczeka aż wyschnie ,odda do komisu i niech się następny martwi co z tym zrobić. Gdy te kryteria są spełnione to następnym i najlepszym jest odsłuch jeśli jest oczywiście możliwy, najlepiej z kolumnami z jakimi miałby grać.
Pozostaje jeszcze kwestia producenta. Najbezpieczniej brać znzne Ci firmy. Jeśli chcesz wskazówek to można stwożyć krótką listę.
Jeszcze raz proponuję przegląd tych ofert z twojej okolicy

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.p...amp;p=3&p=0

Jeśli chodzi o DVD to zgadzam się z RoRo . Pioneer DV-410 lub troszkę droższy ale i lepszy DV-610 są w naprawdę przyzwoitych cenach i obydwa mają USB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do innych użytkowników odradzałbym zakup taniego amplitunera Pioneer'a, natomiast 410 lub 610 dvd- absolutnie (sam używałem 400 przez kilka miesięcy i musze przyznać, że było to mistrzowskie dvd).

Gdybym był w twojej sytuacji chyba skusiłbym się na jakiś NOWY (!!!) zestaw oparty o yamahę, chociaż trudno jest mi cokolwiek doradzać, bo ja nie lubię dźwięku 5.0 ani 5.1. Z tego co pamiętam z czasu odsłuchu amplitunerów, bardzo fajnie sobie w stereo radzila Yamaha (363 albo 463) i Onkyo (505 i 506), jak ktoś lubi brzmienie denona (ja nie lubię) to na ceneo jest mnóstwo fajnych tanich zestawów opartych np. o dobre kolumny Wharefedale i genialny DVD (1740) tak +/- 3200 zł. Pamiętaj że chcąć/niechcąc większość programów w TV jest w stereo więc cokolwiek kupisz musi ono sobie jakkolwiek w tym aspekcie radzić. Z kolumnami gorzej, bo do zestawów na allegro czy ceneo zawsze wsadzają jakiś szajs. Ja poszukiwania zestawu 5.1 dla rodzicow skończylem na kupnie zestawu ONKYO LS-V501 i wymianie kolumn i subwoofer'a, bo niestety żeby 5.1 brzmiało dobrze trzeba wydać dużo więcej niż 3.000 icon_sad.gif
Coś takiego powinno ci wystarczyć:

http://www.ceneo.pl/1618941
http://www.ceneo.pl/1983836
http://www.ceneo.pl/3158448

Najlepeij posłuchaj się chłopaków i posluchaj rożnych firm i zobacz co Ci odpowiada. Jestem jednak pewny ze jakikolwiek zestaw czy to Yamahy, Denona czy Onkyo będzie Ci się podobał, bo jest to twój pierwszy zestaw i będziesz nim i jego brzmieniem oczarowana, zresztą 3 wymienione przeze mnie firmy nie robią aż takiego szajsu żebyś byla rozczarowana- problem zacznie się za rok czy dwa kiedy już będziesz miała wyrobiony gust i nadejdzie czas na upgrade... icon_wink.gif

pzdr
D.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chodzi o DVD to zgadzam się z RoRo . Pioneer DV-410 lub troszkę droższy ale i lepszy DV-610 są w naprawdę przyzwoitych cenach i obydwa mają USB

Skoro Sonika nie chce wydawać za dużo, to różnica między DV-410/420 a 610 wynosi około 200zł.
Jak dla mnie chyba lepiej wziąć 410/420 i zaoszczędzone pieniądze wydać na lepszy amplituner... Pamiętajmy, że przed chwilą Sonika zastanawiała się nad Mantą...
Oczywiście masz rację co do przewagi sześćsetki nad czterysetką, pytanie tylko o wolną kasę na ten cel ...

Sonika
Co chwila wracają pytania o USB w DVD czy amplitunerze. Więc jak z tym jest??? Bo to problem dotyczy m.ib. zestawów opartych na Denonie (brak USB) ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz jestem coraz blizej i blizej..

TV 46S10

DVD - DV-410


no i teraz reszta:


dla przypomnienia warunki dla audio: salon 6x5, 70%tv(filmy+sport)/30%muzyka (muzyka techniczna ogolnie przestrzenna, acidjazz, triphop,), 5.1, w przyszlosci ps2/3,

DVD - DV-410

ampli - mam dwa typy a w zasadzie dwoch producentow. Prosze Was o wskazanie roznic (jezeli sa istotne) dla ampli:
1. pioneer 818, 819, 918, 919 - ceny sa w zasadzie podobne no a ja nie jestem w stanie stwierdzic co jest co.
oraz
2. denon 1509, 1306, 1610, 1709 - tutaj ceny juz sie troche roznia i chcialabym wiedziec, ktory najlepiej bedzie pasowal do moich warunkow


glosniki - tutaj tez raczej dwoch producentow. Rowniez prosze o skomentowanie tych typow:
1. koda 710, 707, 702, 860, f-51,
2. jamo 606, 416, 506,

Prosze o odrzucenie tych elemetow, ktorymi lepiej nie zawracac sobie glowy. Rozumiem, ze najprosciej to jest kupic to co najdrozsze z tego powyzszego. Ale majac pewien budzet chce wybrac np. tanszy amplituner i drozsze kolumny. Takze prosze o jakies porownanie tych elementow ktore polecaci.
Apropo glosnikow to jamo jest drozsze od kody i teraz pytanie czy lepiej sobie kupic jamo bez sub i kiedys tam sobie dokupic (tylko nie iwem kiedy) czy lepiej odrazu kupic zestaw kody z subem?

ufff.. dlugo juz nad tym siedze ale wydaje mi sie ze jestem dzieki wam blizej niz dalej....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia spora - KODY 702 powinny być optymalnym rozwiązaniem (słychać co jakis czas narzekanie na JAMO S606 na dużych powierzchniach).
Co do modeli - nie ma co się przejmować tym, by brać najnowszy model. icon_razz.gif
Dlatego z Pioneera jednak coś z serii 9xx, czyli 918/919.

DENON- tutaj minimum (a właściwie to nawet optimum) to powinna być seria 1709.

Odtwarzacz Pioneer DV-410 (lub jego następca DV-420) mają już gniazdo USB, więc ampplituner nie musi juz go mieć.

A poza tym - trzeba patrzeć na promocje i inne okazje, no i również może być zestaw Yamahy - modele od 56x w górę... Świeże odtwarzacze DVD Yamahy też mają gniazdo USB i złącze HDMI.

Dokładając jeszcze trochę można próbować kupić taki stosunkowo wysoki model Yamaha 765 z DVD 663 oraz kompletem kolumn KODA ZA 3500ZŁ
http://www.allegro.pl/item815047362_yamaha...7v2_kredyt.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


te 918/919 to sa podstawowe modele czy juz ze srdeniej polki?

Jezeli bede miala dvd pioneera a ampli np. yamahy to mozna bedzie jednym pilotem obslugiwac oba sprzety?

czy mozecie kategorycznie odrzucic tensprzet ktorego nie polceacie z tej listy co zrobilam?

no i kwestia wyboru albo koda 702 bez SW albo jakis tanszy zestaw z SW np 707. Jezeli chodzi o SW to 850 czy 1000?
jaka jest ronica miedzy 702 a 707? Czy tu chodzi o czystosc dzwiku, bas czy o cos innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria VSX-918 i nowszy 919 (praktycznie to samo...) to są średnie modele Pioneera (dale już jest 10xx), wyższa półka to już modele LX.

Zazwyczaj piloty w amplitunerach są uniwersalne - czyli zazwyczaj wprowadzasz 3 lub 4cyfrowy kod innej firmy (np. Pioneer) pod konkretne urządzenie (np. DVD) i już obsługujesz większość funkcji. Dodatkowo możesz jeszcze nauczyć pilot amplitunera o dodatkowe funkcje ucząc go z pilota od DVD (dwa piloty leżą naprzeciw siebie).

Z KODY ogólnie 702 jest najlepiej oceniana pod kątem jakości do ceny. Bas jest dobry, szybki i ogólnie całość ładnie gra! Subwoofer lepiej już wybrać mocniejszy, różnica w cenie nie jest zbyt duża... icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał RoRo, LX to modele wyższe Pioneer'a i gdybym miał cokolwiek tego zacnego producenta kupować od LX'a bym zaczął, do tej serii nie widze nic ciekawego w ich ofercie nawet modele 900 i 1000 nie wydają mi się atrakcyjne (pioneer gra takim efekciarskim brzmieniem- dużo góry, dużo doły, wrażenie jakby efektownego, dynamicznego dxwięku), zdecydowanie wziałbym Yamahę...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
To wszystko zależy, tak czysto teosretycznie możesz sama kupić lepszy dekoder, ale np. oprogramowanie będziesz miała nie firmowe, a to utrudnia nawigację w niektórych funkcjach (choćby wybór programu do nagrania na EPG <program telewizyjny>). Co do anten to mam małe doświadczenie, ale chyba lepiej wybrać się i kupić samemu, np. mi jak dali z Nki jakąś super nowoczesną (perforowaną) to wogóle sygnału nie łapała icon_wink.gif

Także, albo weź wszystko od dostawcy, albo sama kup antenę, a dekoder od nich.

Nie zastanawiałaś się nad Nką zamiast Cyfry??? Co Cię skłania do C+???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder CYFRY nie obsłuży ci kilku sygnałów, one są ustawione na odbiór i kontrolę prze C+ i nic nie możesz tam sama zrobić. Jeśli chcesz odbierać z kilku satelity np. HOTBIRD i ASTER to musisz kupić sama dekoder np. polskiego Fergusona.

Co do anten to nie znam się, więc nie wiem czy ta konkretna jest dobra. Radziłbym ci podjechać do jakiegoś sklepu z satelitami (nie MM/Saturn tylko sklep specjalizujący się w tym) i tam na pewno odpowiedzą na wszystkie twoje pytania (zarówno jeśli chodzi o dekodery jak i anteny).

Nie napisałaś dlaczego chcesz C+, a nie N. Ja poleciłbym ci raczej tą drugą platformę (miałem obie w domu i Nka moim zdaniem jest funkcjonalniejsza i masz większą możliwość zmian w pakietach itd.)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie napisałaś dlaczego chcesz C+, a nie N. Ja poleciłbym ci raczej tą drugą platformę (miałem obie w domu i Nka moim zdaniem jest funkcjonalniejsza i masz większą możliwość zmian w pakietach itd.)


bardziej pasuje mi oferta c+ szczegolnie pod katem sportowym. Moze sie zdziwisz ale ja od malolaty gram w pilke nozna w klubach.. no i bardzo interesuje sie tym sportem a C+ ma najlepsza oferte pod tym katem.

A napisz mi dlaczego N?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główna przewaga Nki (moim zdaniem) to interfejs, sama obsługa i nawigacja oraz skróty, przewijanie itd. są bardzo wygodne. Poza tym VOD jest bardzo fajną funkcją i za te 40zł dostajesz rzeczywiście sporo filmów (czasami się powtarzają, ale nie zbyt często) i seriali (do przodu względem TV).

Niestety nie wiem co oferują najnowsze dekodery C+ (od jakiegoś czasu nie mam z nią styczność <z ich elektorniką, bo wogóle aktywną kartę C+ w domu mam>), może nadrobili straty do "N".

Co do sportu to przewagą C+ jest CANAL+ Sport, ale na Nce masz (oprócz Eurosportu 1/2) N Sport i Sportklub (nie wiem czy Sportklub jest na C+).


Piłką nożną rzeczywiście mnie zdziwiłaś icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...