Skocz do zawartości

yamaha rx-v2065 + ? ...


pietras2

Recommended Posts

Radziłbym się jeszcze najpierw zastanowić nad tym zestawem. Ten amp nie wykorzysta w 100% możliwości kolumn za 5000zł. Jeśli mógłbyś to napisz jaki budżet na kolumny ma być ostateczny (cały zestaw do kina). Wydaje mi się, że rozsądniej byłoby zostać przy 5.1 (dwa suby przy 20m2 nie są do nieczego potrzebne; dźwięk w 7.1 jest póki co niespotykany, a poza tym chyba będzie ciężko roztawić to wszystko idealnie <zastanów się czy masz tyle miejca>).

Ja bym raczej przemyślał ile to wszystko może się wynieść, wybrał trochę tańsze fronty (powiedzmy te 4000-4500zł) i policzył ile będzie kosztowała reszta do zesatawu (central, 2x efekt i sub). Wtedy widząc ile ci pozostało rozejrzałbym się za końcówką mocy dla frontów (podpinając ją pod PRE-OUT znacznie podniesiesz jakość stereo). Takie rozwiązanie gwarantuje ci maksimum jakości zarówno w kinie jak i w stereo. Nie ukrywam, że sam dążę do skompletowania takiego zestawu, a wybór końcówek jest naprawdę duży, mimo, że wzmaki dzielone nie są najpopularniejsze w tych niższych budżetach.

Jeśli chodzi o kolumny to !!!posłuchaj!!! sobie KEFa IQ90 i FOCALa Chorus 816V, poza tym warto zwórcić uwagę na Monitor Audio RX6 (możesz RS8, ale to starsza seria), DALI Suite 2.8 czy CANTONa Ergo 670DC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z pacio, choć osobiście uważam, że kolumny główne z przedziału do 3500 zł za parę w zupełności Ci wystarczą !!! Za resztę kup porządny centralny i/lub 2 tyły. Ja ze swej strony proponuje koniecznie posłuchać Dali IKON 6 = 3400 zł. Z Yamahą wspaniale współgrają, choć sam mam IKON 7, to ,,szóstki" gorąco polecam!!! A jak spodobają Ci się IKONY 6, to proponuje koniecznie do nich centralny IKON Vokal 2 = 1300 zł - tyły mogą być z niższej serii, kupione jak uzbierasz kolejną kaskę.... Monitor Audio RS6 też mogą być ciekawą propozycją, oczywiście do posłuchania, bo decyzję i tak podejmniesz Ty!!!!!!!!!!!!!!!
P.S. Celowo nie rozpisuje się o ich brzmieniu, znajdziesz mnóstwo opinii i testów na naszym forum, również moje icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dziękuje bardzo za wskazówki. Ten amp do czerwca przyszłego roku będzie służył mi do słuchania muzki.
Potem stanie w miejscu gdzie nie będzie problemu z ustawieniem 5.1 (7.1 czy 7.2 rzeczywiście nie będzie mi potrzebne)
Wtedy zajmę się kompletowaniem dodatkowych głośników. W przyszłym tygodniu posłucham jak grają podane przez Was fronty.
Jestem pewien że coś dopasuje icon_smile.gif
Myśle nad wzmocnieniem stereo, może jakaś propozycja?...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...