Skocz do zawartości

Zestaw do muzyki klasycznej


Irkos

Recommended Posts

Witam Was!

Nigdy nie interesowałem się kinem domowym. Nie znam się na amplitunerach i na kolumnach. Chcę kupić zestaw w niedrogiej cenie. Mam do dyspozycji góra 800zł., dlatego myślę raczej o sprzęcie używanym. Sprzęt będzie ustawiony w pokoju połączonym z kuchnią. Pokój 12m kw. a razem z kuchnią 20m kw.
Zastanawiam się nad:
Amplitunerem: Panasonic SA-HE75 i Panasonic SA-HE70
kolumnami Voice Kraft 6300
Co o tym myślicie? Czy to będzie grać? Głównie słucham muzyki klasycznej + jazz + sporadycznie ma służyć jako kino domowe. Pomóżcie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie grać jako tako w kinie i beznadziejnie w muzyce. Przy Twoich preferencjach zdecydowanie polecam sprzęt stereo. Kino domowe odtwarza muzykę przy okazji ale nie do tego zostało zaprojektowane. Przeczytaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html
I zapomnij o kolumnach Voice Kraft. Lepiej kupić polskie kolumny z drugiej ręki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 800zł ciężko będzie tworzyć zestaw wzmak+tuner+kolumny, więc pozostaje ci normalnie amplituner+kolumny (opcja gorsza, ale dużo łatwiejsza w realizacji; oczywiście nie można powiedzieć, że nie można popróbować tej pierwszej, ale na pewno potrzeba będzie więcej czasu i przede wszystkim szczęścia icon_wink.gif).

Obecnie na allegro nie rzuciło mi się nic w oczy, może ktoś lepiej zorientowany napisze ci coś konkretniejszego. Jeśli chcesz jakies wskazówki to szukaj wzmacniaczy/amplitunerów renomowanych firm np. Pioneer, Denon, ONKYO, Yamaha, Rotel czy Arcam, a przy okazji takich, które mają niezłe zasilanie tzn. pobór mocy nie powinien być mniejszy niż 150W, a jak juz jest ponad 200W to spoko. Odnośnie kolumn to nie ma jakiś konkretów do takiego pomieszczenia mogą być zarówno podłogówki jak i monitory, tutaj też trzeba patrzeć na marki, ale ich jest tak dużo, że nie chcę podawać konkretnych, bo możesz się za bardzo sugerować, a to nie są konkretne propozycje.

Pamiętaj jeszcze, że musisz kupić kable, a to zawsze parę złotych idzie (przynajmniej z 5-6zł/mb głośnikowego i z 50zł za łączeniówkę odtwarzacz-wzmak/amp).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jesliby kolega dostał tuner w komplecie do wzmaka, to nie ma co ładować się w amplituner. Jednak takie rzeczy nie są standardem, a wydanie przy tym budżecie 100zł na tuner to już nie tak mało, kwestia poszukania i przemyślenia. Tak jak pisałem wcześniej, w sumie to można, ale będzie trudniej icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...