Skocz do zawartości

Słuchawki a impedancja


Recommended Posts

Witam, mam pytanie dotyczące słuchawek. Szukałem tego na forum w czasie okresu próbnego , jednak nie znalazłem odpowiedzi na pytania mnie nurtujące.
Mianowicie: impedancja - z czym to się je?
- czy podłańczając słychawki o impedancji 24 omy mogę uszkodzić karte dzwiękową laptopa albo słuchawki?
- na to pytanie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, znalzłem tylko, że trzeba uważać z głośnością - ale to nie znaczy, że przy małem też coś się nie zepsuje.

W każdym razie zmierzam do tego, że planuję zakupić słuchawki przeznaczone główne do słychania muzyki na laptopie - narazie - i w perspektywie na innym sprzecie audio.
Co polecacie?
- koszt - oczywiście najtaniej, ale jakby ktoś mógł polecić coś w 2 ograniczeniach tak do 300 i do 600 zl
- muzyka: głównie rock/rock progresywny: Yes, King Crimson, Pink Floyd, SBB, Tool
- chciałbym, żeby słychawki miały zaznaczony bas, ale by wszystko było wyważone
- najlepiej, żeby słuchawki były zamknięte

Przeszukałem różne fora i każdy poleca coś innego. Na uszach miałem jedynie Sony MDR D777, MDR D333 oraz NC60 - tłumią bardzo fajnie i dzwięk też mi się podobał - ale nie jestem wiarygodny w ocenie bo nigdy wcześniej nie miałem, żadnych "lepszych" słuchawek na głowie.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i propozycję.

Zastanawiałem się jeszcze nad MDR7506 - głównie dlatego, że cena by mi odpowiadała, Moim zdaniem mają porownywalne do MDRD777 "nauszniki" - (tak to się nazwa?) a tamte leżały bardzo dobrze. Jednak w opisie podają, że to słuchawki studyjne więc nie wiem czy będą się nadawać na słuchanie muzyki dla przyjemności. Pozatym mają znów wielką impedancję... I dlatego proszę o pomoc. Nie wiem jaki to ma wpływ na co i nie potrafię tego wszystkie ogarnąć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do impedancji, to niska stawia zagrożenie spalenia czegoś, a wysoka obniża efektywność (głośność) i utrudnia tzw. wysterowanie. Poczytaj sobie w FAQ jest temat o tym link (tutaj masz kolumny-wzmak, ale to taka sama sytuacja, tylko niższe moce i wyższa impedancja).

Odnośnie słuchawek to przejrzyj forum, tematów było naprawdę bez liku, słuchawek w nich wymienianych jeszcze więcej. Creative Aurvana LIVE!, GRADO SR60i, AKG, Sennheiser, Beyerdynamic... Poszukaj icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...