Skocz do zawartości

Radio - jakość ?..


Snajk

Recommended Posts

Witam!

Otóż zastanowiła mnie ostatnio taka kwestia. (mam nadzieje że mnie nie wyśmiejecie icon_mrgreen.gif )...

Jaka jakoś audycji, muzyki itp leci w radiu?.. Czy np: jak słyszę piosenkę w radiu to jest porównywalna do CDA czy do MP3 czy do czegoś innego?...

Poszukałem trochę w internecie lecz nie znalazłem odpowiedzi na to icon_neutral.gif .... Bo niby tak na mały chłopski rozumek to z jednej strony mają dość dobry sprzęt w radiu lecz no.. zakłócenia różne.. problemy z sygnałem.. powielanie sygnału lub inne jeszcze rzeczy o których nie mam pojęcia pewnie mają na to wpływ...

Więc jak to jest?...

Pozdrawiam!

PS: mam nadzieję że dobry dział wybrałem icon_mrgreen.gif ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko o czym piszesz w końcowej części wypowiedzi ma wpływ na jakość nadawanego sygnału.

Na naszym forum i nie tylko kwestia jakości nadawanego materiału muzycznego była już odrobinę poruszana.

Nie wiem, czy dla współczesnego, przeciętnego słuchacza ma to w sumie jakieś znaczenie. Wielu akceptuje sygnał przetworzony przy pomocy lame do kompresji 320 kbps. Odrębna kwestia to jakość sygnału cyfrowego obecnie emitowanego.

Już przed kilkoma laty wiele komercyjnych rozgłośni radiowych przyznawało się, może nie oficjalnie do nadawania muzyki w formacie skompresowanym z dysków twardych. W chwili obecnej nieliczne i tylko publiczne rozgłośnie i też nie w całości odtwarzają muzykę porównywalna jak to napisałeś do CDA. W przypadku "Trójki" i "Dwójki" mamy również do czynienia z przekazem bezpośrednim z sal koncertowych.

Szczerze mówiąc to temat rzeka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...