Skocz do zawartości

kino do 2000 euro


geforce86

Recommended Posts

Witam wszystkich szukam kina , nie dla mnie a dla mojego kolegi . Cos tam wybralem , wiem w miare co i z czym sie je . Moja prosba dotyczy jednak sugesti innych (nie ukrywam licze na was Pacio , Roro ,muzyczny ) ze pokazecie mi za czym mam szukac . Pokoj jest okolo 25 m kw . Muzyka bedzie 20 procent ( haipehaope , ale tez jakis trance ) . Reszta to filmy i troche Xboksa . Szukam kompletnego zestawu ( amp , blu ray , I kolumny najlepiej 5.1 z aktywnym subem ) ale jak trafi sie cos wartego uwagi i suba nie bedzie przeboleje . Kolumny przednie duze ( cos na styl klipsch F - 3 , albo Jbl es 100 )
bardzo dziekuje z gory za pomoc . Bede wdzieczny za wszelka pomoc zwazana z bluray playerem bo to on jest moja nawieksza zmora . Kable nie sa wliczane w cene zestawu .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra sory, jak otwieram kilka tematów do czytania to mi się może czasem pomieszcać. Przepraszam, któryś z modów może usunąć trzy powyższe posty, bo do tematu nic nie wniosły.

Teraz apropo zestawu. Jeśli kolega słucha takiej muzy jak napisałeś, a w dodatku głównie będzie grało to w kinie to polecam zdecydowanie JBLe ES100. Na początek do 25m2 spokojnie bez suba dadzą radę, a i budżetu nie nadwyrężą zanadto. Niestety na taki zestaw jak mój koledze nie starczy (chyba, że znajdzie jakieś hiper okazje za granicą, ale to naprawde musiałoby być coś za pół darmo). Proponuję coś takiego:
Denon AVR2310, H/K AVR355, albo ONKYO 876
Pioneer BDP-51FD
JBL ES100/ES25C/ES10
Stawiałbym na tą wersję z ONKYO, ale z doświadczenia wiem, że starsze modele ONKYO w PL są jakoś trudne do znalezienia, niby wszyscy oferują, ale jak przychodzi co do czego to nie ma icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sie troche skomplikowala . Wczoraj ogladalismy i kupilismy Denona 1910 i klipsch Rf 52 . Jak zobaczyl denona to nie moglem go zatrzymac i sie uparl i kupil . A klipsch kupilismy tylko dlatego ze mialy niebywala promocje 400 euro za pare razem z przesylka w ostatecznosci posluza jako TYLNE !:) .Czy maja sens te JBLe ES 100 z Denonem 1910 czy moze wziasc mniejsze . ?? I jaki blu ray denona bys polecil ( nie ma mowy o innej marce , nie pytaj wiem icon_wink.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na 25m^2 można próbować JBL90ES, setki to raczej dla powierzchni od 30m^2. icon_rolleyes.gif
No chyba że ktoś się uprze, bo słuchałem nawet u kumpla E90 na 12m^2 (a według mnie 90tki to dopiero od 20m^2 mają sens).
Tak więc sporo zależy od preferencji właściciela...

O ile dobrze widziałem, to w najnowszym numerze AUDIO jest test odtwarzaczy BR - ale do jakiej kwoty możesz kupić takiego DENONA? Czyli ile jeszcze zostało z wyjściowej kwoty...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupił te podłogówki na przód to niech zostaną i tak spora część budżetu na nie poszła, więc stawianie je jako surround będzie wyrzuceniem kasy.

W tej sytuacji jest kilka opcji dopełnienia tego zestawu, a mianowicie:
1. Klipsch RC-10+RS10, Denon DVD2500BT (700zł zostaje)
2. Klipsch RC-10+RS-10, Denon BDP-2010 (nowy model Denona, znacznie lepiej wyposażony jeśli chodzi o złącza, a 2500BT ma tylko HDMI)
3. Klipsch RC-52+RS-10, 2500BT
4. Klipsch RC-10+RS-42, 2500BT
Ja bym stawiał na opcję numer "2", albo "3", lepszy (funkcjonalniejszy) odtwarzacz, albo lepszy głośnik centralny.

Dobrze, że kolega kupił Klipscha, a nie JBLa, bo 1910 z ESami100 mógłby mieć poważne problemy, a nie ma on niestety wyjścia PRE-OUT, więc z rozbudowy nici.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez duży głośnik rozumiesz 30cm?
Od najdroższych z JVBLa to L8400, ES250P czy E250P.
Poza tym oprócz dużego głośnika to duża moc wzmacniacza w subie też się liczy...

Ze swojej strony dodam, że niezłe efekty daje też trochę mniejszy głośnik (ale i tak minimum to 20cm) ale o dużym skoku. Choćby taki jak w subie z zestawu Tannoy Arena.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie jest najważniejsze jaki on będzie konkretnie, ważne, żeby miał dobrą izolację (straty i zakłócenia na dużej długości muszą byc jak najmniejsze), a cenowo to tak ze 100zł za 5m trzeba dać, przykładowo to mogę być Profigoldy, Monstery czy QED One.

Oczywiście RCA-RCA, bo podpinasz pod LFE, a nie PRE-OUT (przy PRE byłby tzw. Y - 2RCA-RCA).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , Klipsch rf 10 ktore kupilismy w ostatnim tygodniu sa tylko w kolorze wisni , niestety nie ma mozliwosci aby przeszly . Po wielu probach znalezienia czarnych , poddalismy sie . Szukamy dalej tylnych kolumn , i trafilem na mission mv6 w bardzo ladnej cennie , co o nich myslicie , a moze jakies inne propozycje ( musza byc podglowki ) najlepiej czarne . Tak za mniej wiecej 250 euro . Dzieki .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak nie pasuje mu to, że F1 nie mają złotych membran to jakim cudem chcesz mu coś podsunąć icon_wink.gif Nie wiem co mam ci polecić, przecież to tylko surroundy, więc potrzeba ci czegoś co jak najmniej obciąży zasilacza (czyli monitory, albo właśnie Klipsch).
Gdzie sprawdzałeś dostępność tych czarnych RF-10??? Przecież na stronie internetowej jest wyraźnie napisane, że sprzedają (czyli pewnie też produkują icon_wink.gif) czarne. Poszukajcie jeszcze trochę, powinny się gdzieś znaleźć, moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie. Jak nie to F1, założyć maskownice i wyobrażać sobie złote membrany icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie . Sprzet dotarl icon_smile.gif Nie bylo latwo ale zadowolny jestem z koncowego wyniku ( choc wiem w glebi ze jakbysmy kupili Denona 2310 i jbl ES 100 + es pack to bylbym WNIEBOWZIETY . A tak podsumowujac to skonczylo sie na Denon 1910 , pioneer bdp 51fd , Klipsch RF 62 (front ) RF 52 (tyl ) Rc 52 (centralny ) i Synergie sub 12 . Dziekuje za wszystkie podpowiedzi i rady . G
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...