Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc w wyborze sprzętu stereo


immortal

Recommended Posts

Cześć,

Panowie mam wielką prośbę o pomoc w wyborze sprzętu stereo do mieszkania.
Przeglądałem przez ostatni miesiąc sporo materiałów w internecie na temat sprzetu stereo ale wciąż mam pewne wątpliwośći.
Ale do rzeczy....

pokoj ma ok. 20m2
poszukuję wzmacniacza używki do 300-400zł oraz kolumn stereo do 800zł - tak żeby nie przekroczyć łącznie 1200zł
przeznaczenie sprzętu - odtwarzanie muzyki z kompa i CD - głównie rock/metal - nie jestem tam jakims audiofilem itp icon_twisted.gif
W zasadzie byłem zdecydowany na kolumny podłogowe ale ostatnio znajomy mi powiedział że podłogowe mogą stać tylko na podłodze a ja planuje je postawić na szafce/komodzie TV (wysokośc około 50cm) po obu stronach TV. - więc już całkiem zgłupiałem i nie wiem czy podłogowe czy podstawkowe wybrać.
Poniżej załączam rysunek z planem pokoju.

plan

Jeżeli chodzi o wzmacniacz to w zasadzie z wyborem nie mam porblemu bo wybór jest duży i można dostać porządny sprzęt za rozsądne pieniądze.

Liczę że pomożecie we właściwym wyborze tych kolumn. Jakie lepiej się sprawdzą w takim rozstawieniu.

Dzięki z góry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że czytałem wszystko to co pisali koledzy wyżej. A finalna decyzja o zakupie w tym przypadku w/w kolumn to wypadkowa tego co sam wyczytałem w interneci, porad z różnych for, oraz rozmowy ze znajomym który ma większe ode mnie pojęcie w tej materii.

Podobnie będzie ze wzmacniaczem... tzn. chcę poznać opinie, porady oraz ich uzasadnienie osób z tego forum + jakaś tam własna wiedza na temat doboru wzmacniaczy co w rezultacie ma dać moją własną decyzję co do wyboru konkretnego sprzętu.

Na tą chwilę ciekawi mnie zdanie osób, które hipotetycznie mają w pokoju ok. 20m2 Wharfedale Diamond 9.4, słuchają rocka/metal, mają 400zł w porteflu i stoją przed dylematem doboru odpowiedniego wzmacniacza.
Liczę że ktoś taki się znajdzie i pomoże, zamiast prawić nic nie wnoszące do tematu morały...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Liczę że ktoś taki się znajdzie i pomoże, zamiast prawić nic nie wnoszące do tematu morały...



Pomoc zaoferowano kilka postów wyżej, podsuwając Ci kilka wątków pod nos.
Po co zakładasz wątek, skoro sam wiesz najlepiej? icon_lol.gif

Kolumn nie stawiałbym na komodzie, zapoznaj się z propozycjami ustawień kolumny względem słuchacza (na forum).
Skoro zakupiłeś kolumny za daną kwotę, to na forum znajdziesz także odpowiedzi dot. ceny, wokół której wzmacniacz powinien oscylować.

Zapewne kupisz to co poradzi Ci kolega, ale na przyszłość warto przejrzeć kilka tematów...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...