Skocz do zawartości

Jakie wybrac sluchawki


Recommended Posts

Witam
Chciałbym kupić słuchawki nauszne do 400zl. Kierując się opiniami w internecie zdecydowałem się na Grado SR 60 lub Creative Aurvana Live!.
Mam slaby sprzęt : dosyć stary odtwarzacz CD Fonica + głośniki od wieży SONY. W styczniu planuje zakup Yamahy Pianocraft E410 lub 810.
I tu mam pytanie czy przy sprzęcie jaki mam obecnie słuchawki Grado lub Creative będą w pelni wykorzystywały swoje możliwości czy lepiej kupić jakieś słabsze do 100zl a jak już kupie Yamahe dokupić lepsze słuchawki.
Na chwile obecna mam mozliwosc kupienia :
Grado SR 60 za 395zl
Creative Aurvana Live! za 220zl

chyba ze ktoś zaproponuje inny wybór nie przekraczający 400zl
Słucham głownie rocka i metalu ale tez czasem hip hopu. Od słuchawek oczekuje dobrej jakości dźwięku, mocnego ale nie dominującego basu i żeby były w miarę komfortowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie propozycje są dobre, ale patrząc na to co masz, na to co planujesz kupić i czego słuchasz poleciłbym ci raczej CAL!. Są jednak znacnzie tańsze, możesz zmieniać kabel i będą naprawdę dobre. Jedyny mankament to, że są zamknięte i mogę ci się "gotować" uszy (niektórzy tak mają, ja nie; używam Denona AH-D301 do TV/filmów i nie mam uczucia, żę mi gorąco).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio238
Przez moje ręce a w zasadzie uszy przewinęło się mnóstwo słuchawek zaczynając od polskich produktów poprzez Philipsa, Koss, Beyerdybamic, Sennheiser itd. Nie tak dawno szukając dodatkowych tanich słuchawek trafiłem na słuchawki JTS HP-535, które nawiasem mówiąc chwalone są również na forum AS.
Ponieważ ich cena nie jest wygórowana stwierdziłem, że zaryzykuję. Może wykonanie nie jest rewelacyjne, ale pod względem jakości dźwięku biją na głowę wiele produktów dużo droższych.
Poniżej podaję linki do sklepów, w których możesz zamówić słuchawki:

http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Studio/...JTS-HP-535.html

http://musicman.pl/sklep/studio/sluchawki/jts-hp-535-4102/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Witam
Chciałbym kupić słuchawki nauszne do 400zl. Kierując się opiniami w internecie zdecydowałem się na Grado SR 60 lub Creative Aurvana Live!.
Mam slaby sprzęt : dosyć stary odtwarzacz CD Fonica + głośniki od wieży SONY. W styczniu planuje zakup Yamahy Pianocraft E410 lub 810.
(...)
Grado SR 60 za 395zl
Creative Aurvana Live! za 220zl
(...)
Od słuchawek oczekuje dobrej jakości dźwięku, mocnego ale nie dominującego basu i żeby były w miarę komfortowe.


Witaj w klubie PC icon_smile.gif
Otóż - ja używam:
- PC E810
- Aurvana Live!
- Grado SR60.
Muzyka bardziej klasyczna, niz rock, sporo filmowej, trochę pop-u, jazzu... Z mojego ucha wynika, że do tego, czego Ty słuchasz, lepsze byłyby raczej CAL!

Grado SR60 mają inną charakterystykę, bardziej "miękką" w brzmieniu, aksamitną nieco, trochę mniej - wg mnie - ostry bas (ale bardzo przyjemny). grają bardzo naturalnie, ale lekko "klubowo". I są otwarte - czyli będziesz dobrze słyszany i będziesz bobrze słyszał to, co z zewnątrz. Ale super wygodne, jak dla mnie.
CAL! są bardzo wygodne (jeśli nie masz nadwymiarowych uszu! icon_wink.gif) W mocniejszej muzie brzmią - IMHO - nieco lepiej, "konkretniej" (zwłaszcza, jak ktoś lubi trochę mocniejszy basik i jaśniejszą górę).

Parę linków (może już je przeglądałeś?):
Grado SR60 na Audiostereo
Grado - na mp3store - tutaj też sporo znajdziesz
Fanklub Grado - na Audiohobby
CAL! - recenzja
Grado SR60 - recenzja ha HiFi
no i najważniejsza (bo najdłuższa! icon_wink.gif) o CAL!: CAL! - na mp3store

Jak pisałem, mam oba typy słuchawek. Częściej używam CAL! (jakoś tak bardziej mi "podpasowały", poza tym nie zakłócam ciszy innym). Mają krótszy kabel, niż Grado. I gorszy (o załączonym "przedłużaczu" nie wspomnę, bo wstyd...). Ale mimo tak lichego kabla CAL! grają naprawdę przyzwoicie! Tylko trzeba pozwolić im sie wygrzać - naprawdę zyskały na tym!
Jak już kabelek się urwie, zrobię "recabling" - wtedy pewnie będzie jeszcze lepiej. Na razie - półtora roku - mają się dobrze, a używane są przez kilka osób w domu.

Aha, zastanów się - jeśli potrzeba - od razu nad dobrym przedłużaczem. Ja np. kupiłem przedłużasz Grado (kilkadziesiąt złociszy i długie czekanie - ale warto!).

Powodzenia!
Pozdrawiam @ll. icon_smile.gif

P.S.
Zapomniałęm dodać, że całkiem dobrze z tymi słuchawkami radzą sobie także odtwarzacze mp3. icon_smile.gif
Choć na PC E810 różnica jest duuuża - na korzyść "dużego", oczywiście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...