Skocz do zawartości

Kupno gramofonu


Kojak

Recommended Posts

Witam, poszukuje gramofonu do 700PLN. Zainteresowały mnie dwie oferty na allegro. Niestety nie znam się na tym sprzęcie i proszę Was o opinię. Za dużo w ofercie nie podają, nie wiem jakie wkładki posiadają gramofony, a to chyba najważniejsze. Chcę też gramofon bezpośrednio podłączyć pod amplituner. Ma on wejście phono także chyba powinno działać, o ile są to wkładki MM a nie MC. Poprawcie mnie jeśli plotę bzdury. Mój amplituner to Onkyo Tx-8211. Oto linki do aukcji:

Rotel RP-1500
Rotel RP-830

Dziękuję bardzo za pomoc...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do kolesia. Sprawa wygląda tak. Na gramofonach to on się nie zna. Oba są sprawne, bo podłączał je do wzmacniacza przez PHONO. Mają więc wkładki typu MM. Do tego RP-830 nie ma oryginalnej pokrywy, ale dopasuje mi jakaś niezniszczoną. Na gramofony jest w stanie udzielić 7 dniowej gwarancji rozruchowej. Model 830, który mnie najbardziej interesuje posiada wyjście na kablu, a nie gniazdo. Kabel pewno nie za dobry... trzeba by przelutować na jakiegoś Klotz AC110. Jeśli chodzi o dane techniczne to standardowo lepszy był 830 (tyle znalazłem - niższy poziom dudnienia i wyższy wskaźnik odstępu sygnału od szumu). Co z tego jednak, jeśli wszystko zależy od wkładki, a on posiada kilka wkładek, może mi jedną wybrać ale tylko na podstawie ostrości igły. Wszystkie to Audio Technica niebieskie lub czerwone, modelu nie zna. Pomóżcie błagam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 700 zł można spróbować namierzyć lepszy gramofon. To już całkiem niezła sumka. Pisałem o tym już w innych wątkach - w ogłoszeniach audiofilskich trafiają się za takie kwoty niezłe gramofony. Na Twoim miejscu poszukałbym jeszcze. Może jakiś Thorens ze starszej serii. Czasami trafiają się używane gramofony Pro-Ject, choć ostatnio jakby posucha w tym zakresie.
Co do wyboru z tych dwóch propozycji to Audionet dobrze prawi. Też brałbym RP-1500.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że wymiana wkładki w grę nie wchodzi. Kupuję sprzęt, ale muszę się zamknąć w tych 700 PLN już z działającą wkładką lub chociażby taką, której zmieniać nie będę. Poczekam oczywiście. Urzekł mnie tylko wygląd tego 830. Na amplituner poszło już 400PLN, także więcej nie wydolę na razie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...