Skocz do zawartości

Diora Reaktywacja


Gość Wicek

Recommended Posts

  • 1 month later...
Niestety obawa taka istnieje.
Polski przemysł elektroniczny, szczególnie audio/video nie miał nigdy popularnie mówiąc szczęścia. Wspaniałe rozwiązania i polska myśl techniczna wielokrotnie były niweczone przez głupotę. Przykładów mamy na potwierdzenie mnóstwo. Szkoda, że ostatnie projekty Diory nie ujrzały światła dziennego.
Miejmy nadzieję, że obecne plany zostaną zrealizowane, czego im życzę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście belfer54 ma dużo racji w stwierdzeniu "Polski przemysł elektroniczny, szczególnie audio/video nie miał nigdy popularnie mówiąc szczęścia". Choć nie można powiedzieć,że nie był doceniany. Jak wiadomo lat temu ileś do tyłu, to właśnie w Polsce były produkowane głośniki dla Pioneer`a. Przez wiele lat były również u nas produkowane obudowy głośnikowe dla Kanadyjskiego Canton`a i dla któregoś z Duńczyków ale niestety nie pamiętam który to był. Myślę ,że właśnie wtedy wystarczyło zadziałać odpowiednio w strefie marketingu a być może polska elektronika "audio" w klasie popular + high end wyglądałaby dziś zdecydowanie inaczej. A tak jaest jak jest. Do d.... . Poza bardzo, bardzo nielicznymi przypadkami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli następne potwierdzenie faktu,że brak naszym firmom speców od marketingu i promocji. A z Tonsilem też miałem styczność w postaci Altusów 110 które zagrały znacznie lepiej dopiero po niewielkich przeróbkach. Zresztą z tego co pamiętam to chyba był taki okres w historii Tonsilu, kiedy byli jednym z największych - i lepszych - na świecie producentów głośników. Gdyby połączyli te obudowy i głośniki w kotle nazwanym marketing mogło by to dziś całkiem inaczej wyglądać. A tak to icon_confused.gif icon_evil.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Tonsil występował w dwoch etapach - pomimo wszystko mam ogromny sentyment do tej firmy..
a tej chwili Tonsil.. to już kolejna sam nie wiem która odmiana: http://www.tonsil-meble.pl/

dodatkowo jest pewna informacja z którą zapoznałem się kilka tygodnie wcześniej.. a mianowicie:
________________________________________________________________________________
" Z przyjemnością informujemy, że z uwagi na liczne zapytania telefoniczne oraz maile związane z zestawem eksportowym „MNP”, Zarząd Firmy Tonsil – Meble Sp. z o.o. zdecydował się przeznaczyć na rynek krajowy specjalną , limitowaną, dedykowaną partię tego zestawu. Wersja limitowana wyróżnia indywidualną, imienną dedykacją dla każdego odbiorcy oraz numeracją na froncie zestawu głośnikowego. Zestawy głośnikowe są już w produkcji i w kolejności zamówień będą dostępne począwszy od października br.

Poniżej umieszczamy ilości zestawów głośnikowych, które są przeznaczone w wersji limitowanej:
1. 100 zestawów kina domowego tzn. front, sat , centralny, subwoofer
2. 500 zestawów frontów

Wszelkie informacje uzyskają Państwo na firmowym forum. "

________________________________________________________________________________
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam do nich sympatię. bo to ich kolumny długie lata u mnie grały.
Zastanawiam się jednak czy nie ma w tym wszystkim też trochę winy naszych dystrybutorów którzy większą uwagę przywiązują do zagranicznych producentów traktująć po macoszemu naszych i być może okaże się, że na świecie Tonsil jest liczącym się producentem ale brakuje im kilku flgowców które pozwoliłyby zaistnieć tonsilowi w stryfie high-end? W końcu skoro są w stanie produkować głośniki na miarę Poineer`a, Totem`a czy Mission a obudowy na najwyższym światowym poziomie to czemu nie robią tego na nasz rodzimy rynek. Czyżby tradycyjnie nic się nie opłacało ? Przy producencie tej miary w każdym większym mieście powinien być sklep firmowy a już przynajmniej jakieś stoisko w marketach typu Saturn albo MM.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, osobiście uważam, że też za długo było produkowane "jedno".. czyli : w kółko Altusy.. i inne tego typu. Zdaję sobie sprawę z braku ew. możliwości w tworzenia owych produktów.. (ostatnio Siesta - a ten który je stworzył - Pan Przemek Koserczyk juz nie pracuje w Tonsilu).
Każda firma musi iść z duchem czasu.. a Tonsil dla mnie stanął.. i dawał tylko malusieńkie kroczki..Fachowców od Designu mieli takich sobie icon_wink.gif

A teraz taki mały edit.. tym razem co do Diory icon_smile.gif zdjęcie mówi samo przez się icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w zupełności rację. Nawet takie legendy jak LS3.5 kiedyś przestawały schodzić z linii produkcyjnej ale jednocześnie pracowano nad innymi , godnymi następcami. Nasi jakby troszkę osiedli na laurach i to się zemściło. Altus to nie Garbus którego można produkować 60 lat w prawie niezmienionej formie.

P.S.
Co do zdjęcia - to to się nazywa wieża przez duże W icon_biggrin.gif A to z boku to nie Perfect 150 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak próbowali swoich sił w asortymencie z wyższej półki. Nie pamiętam jednak nazwy ale pamiętam, że były wykończone pięknym czarnym lakierem fortepianowym. To było jakieś 15 lat temu jak je piewszy i chyba ostatni raz zobaczyłem. Jak będę w domu to poszperam swoim przepastnym archiwum i postaram się je odszukać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczny_gość
Wieża wygląda imponująco. icon_smile.gif

Moja przygoda z firmą Diora zaczęła się bardzo dawno i aż samemu nie chce mi się wierzyć, że to już tyle lat.
Pierwszy radioodbiornik Polonez, zakupiony przez moich rodziców to początek mojej drogi audiofilskiej. icon_mrgreen.gif
http://oldradio.pl/karta_odb.php?nrmod=9

Później był Jubilat.
http://oldradio.pl/karta_odb.php?nrmod=349

Amator1, Elizabeth, zestaw Kleopatra: tuner TST 102 plus wzmacniacz itd.

Szkoda miejsca i Waszego cennego czasu, aby to wszystko zamieszczać. Tak, czy inaczej łza się w oku kręci.

A ten Aron podoba mi się. Jeśli kolumny będą tak grały jak wyglądają to "wchodzę" w to. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczny_gość

Poszukiwania zakończone pełnym sukcesem. Archiwalny artykuł AUDIO nr 1/97 odnaleziony(jak ktoś chce mogę zamieścic skany). A tytuł brzmi:

Flagowiec Tonsilu Tango 200

A tu linki do opisu i opinii na ich temat:

http://www.hifi.pl/recenzje/kolumny/tonsiltango200.php
http://unitra.eu.org/node/2267

plus tak jak pisałem, mogę zamieścić skan archiwalnego artykułu.Mam nadzieję ,że redakcja nie będzie miała nic przeciwko temu icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooledit myślę, ze faktycznie może być to kolumna Perfect 150 tak jak powiedziałeś, albo Scherzo.. lub Voyager..ale Voyager był dużo młodszą konstrukcją wieć obstawiam przy dwóch pierwszych.
co do Tonsil Tango 200 noo i to jest to czego w Tonsilu zabrakło, jak na koniec lat 90tych konstrukcja nie byle jaka.. takiej konstrukcji brakowała całkiem do niedawna (po za wspomnianymi już Siestami)
Nikt nie mówi aby zaraz robić krok milowy w Hi End bo raczej się to nie uda.. ale Tango niezła sprawa;-)
(co do odnośników - nikt się chyba nie przyczepi .. nikt nikt)


belfer54 no Ty wręcz zabiłeś mnie swoimi przykładami icon_smile.gif są imponujące.. pierwszego modelu nie pamiętam icon_smile.gif kompletnie (chyba z racji mojego wieku) icon_mrgreen.gif (Polonez to mi się kojarz z motoryzacją icon_biggrin.gif oraz z jakimś alkoholem icon_wink.gif )

Jubilat - ba to jest radio jakie spotykałem kilkanaście lat temu na praktykach jak byłem w technikum:)
Amator1, Elizabeth, zestaw Kleopatra: tuner TST 102 - to już mi w ogóle znane icon_wink.gif

Miło, że poruszyłeś kwestię swojego sprzętu icon_smile.gif i na pewno miejsca czasu nie szkoda.. ja mogę czytać oglądać..czytać i jeszcze raz oglądać!! icon_rolleyes.gif

Co do Aronów - to taki mebel icon_smile.gif prawda? wydaje mi się, że poszli na łatwizne i to kopia Siest zaaplikowana w innej obudowie - bardziej meblowej icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...