Skocz do zawartości

Diora Reaktywacja


Gość Wicek

Recommended Posts

Oooo - to już wykupują Japończyków?! icon_mrgreen.gif

A bardzo podobne kolumienki (albo nawet takie same) to u mnie gdzieś jeszcze zalegają. Tylko po opisach to już ani śladu - gołe tylne ścianki.
A obudowa nie byle jaka - mealowa, ciężka jak cholera, no i typu zamkniętego.
Szkoda tylko że zwykłe STXy (też dwudrożne, też polskie) w porównaniu z tymi Dioro-Tonsilowskimi zagrały o dwa poziomy lepiej. Cóż - takie jest życie icon_cry.gif

A co do dużej (tzn. wieloelemntowej, sięgającej wysoko...) i teoretycznie wysokiej wieży: czy możecie zidentyfikować modele sprzętu?
Bo ja nawet mam problem z przeznaczeniem (określeniem) niektórych klocków...

Kolumny na zdjęciu to na bank Perfect 150. Zresztą jak za takie pieniądze to całkiem znośna (i duuużo lepsza od Altusów) konstrukcja. Obudowa zamknięta, mogą stać blisko ściany. No i zapewne stoją na podstawkach, bo tak wysokie to nie są... No ale teraz wśród używek pewnie uda się kupić coś lepszego w tej samej cenie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jutro zamieszcze skany ale tylko pod warunkiem ,że ida mi się osiągnąć jakość umożliwiającą przeczytanie treści. Co do wspominek to pamiętam niektóre z zabytków wymienionych przez belfra54 i nawet słuchałem z nich audycji dzieckiem będąc icon_smile.gif A co do podobieństwa to kiedyś przeglądjąc stare katalogi Philips`a zauważyłem bardzo duże podobieństwa pomiędzy ich niektórymi konstrukcjami a naszą ETIUDĄ i M8010. Raczej nie podam symboli bo chyba juz nie mam tych katalogów.


P.S.
O skanach pamiętam ale jakoś nie było już czasu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda. Mogliby reaktywować Tango zamiast robić 20-te wcielenie Altusów. Troszkę zmienić, dać lepsze głośniki (niekoniecznie własnej produkcji) i wypuścić na rynek w trzech różnych wersjach wykończenia a może i z różnymi zestawami głośników. Myślę, że to mogłoby chwycić. Sam bym chętnie posłuchał a może i zakupił jako drugi system? Kto wie ?? icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
No i doczekaliśmy się - pod koniec roku pojawił się w cenie 999zł funkcjonalny zestaw stereo DIORY, składający się z 2 częsci:
wzmacniacz WS600 (moc 2x90W przy 4omach)
odtwarzacz CD model CD600 (z gniazdem USB oraz czytnikiem kart SD, czyta MP3 i WMA) z wbudowanym tunerem (RDS, pamięć 40 stacji)
http://www.manta.com.pl/index.php?option=c...;dl=CD600+WS600
http://www.komputerswiat.pl/butik-swiatecz...hifi-diora.aspx
dostępny w kolorze srebrnym i czarnym

Na razie widziałem go tylko na Allegro i w ofertach sklepów internetowych, ale jakoś nie szukałem Diory w sklepach przez ostatnie kilkanascie lat icon_cool.gif

Wcześniej pojawiły się kolumny
http://www.manta.com.pl/index.php?option=c...#!dl=ZGB001
i amplituner kina domowego model AWS001
http://www.manta.com.pl/index.php?option=c...#!dl=AWS001

po odtwarzacz DVD (przynajmniej na razie...) trzeba sięgnąć już do oferty Manty.

Pozdrawiam
PS. Jak można sie domyślać - strona Diory jest ciut nieaktualna (brak informacji o nowym zestawie stereo) , ale mogło być gorzej icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Przedewszystkim chciałbym się przywitać gdyż to mój pierwszy post na tym forum icon_biggrin.gif . Wracając do tematu to nie wszystko co chińskie musi być beznadziejnej jakości. Miejmy nadzieje, że tak też będzie w przypadku produktów "Diory". Jeśli zadbają o odpowiedni marketing to dadzą rade. Na pewno nie spowodują trzęsienia ziemi ale wierze w to, że marka Diora na długo zagości na sklepowych półkach. Możliwe, że nie tylko sprzęt grający z Chin będzie sprzedawany pod polską marką. Podobno FSO prowadzi obecnie rozmowy z chińskimi producentami aut. Jakiś czas temu widziano nawet w stolicy chińskie auto (Chery A3) z logo FSO na szybie icon_wink.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...